Z uśmiechem Ci do twarzy - Światowy Dzień Uśmiechu

Z uśmiechem Ci do twarzy

  W piątek, 4 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Uśmiechu.  To radosne święto obchodzone jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face” , stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na  co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość z życia.

Czytaj więcej: Z uśmiechem Ci do twarzy - Światowy Dzień Uśmiechu

Dyskoteka „otrzęsinowa”

  26 września Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę  „otrzęsinową”. Impreza, od dłuższego czasu niezwykle oczekiwana, odbyła się w godzinach popołudniowych od 16.00  do 20.00.

Czytaj więcej: Dyskoteka „otrzęsinowa”

Relacja z zajęć programowania cyfrowego SCRATCH i godzin kodowania w klasach I - III

  W ramach projektu ,,Razem odkryjmy świat programowania – szkolenie dla nauczycieli i uczniów z podregionu suwalskiego” w wymiarze 30 godzin, odbywały się w naszej szkole od stycznia do maja  zajęcia z programowania cyfrowego SCRATCH i godzin kodowania w klasach I – III szkoły podstawowej.

Czytaj więcej: Relacja z zajęć programowania cyfrowego SCRATCH i godzin kodowania w klasach I - III

Lekcja matematyki w sklepie Biedronka

  W dniu 26.09.19r. klasa Vc  wraz z nauczycielem udała się na nietypową lekcję matematyki do sklepu Biedronka. Tematem lekcji  były  działania pamięciowe na liczbach.
  Uczniowie pracowali w pięciu trzyosobowych grupach. Celem każdej z nich był zakup produktów z pięciu kategorii towaru: nabiał, słodycze, owoc, warzywo, chemia, za kwotę 10 zł. Zadanie nie było łatwe. Grupy musiały zdecydować o tym, co kupić i jaką ilość, aby wystarczyło pieniędzy.  Ostatecznie wszyscy wykonali zadanie zgodnie z ustalonym wcześniej regulaminem. Każda drużyna zrobiła zakupy i opłaciła za nie w kasie,  a po otrzymaniu paragonu sprawdziła czy wszystko zostało zakupione.
  Po powrocie do szkoły uczniowie rozdzielili między sobą zakupione produkty.
  Wszyscy byli zadowoleni  z tej nietypowej lekcji matematyki.

Wycieczka

  W dniu 16.05.2019r. odbyła się wycieczka szkolna, w której udział wzięły klasy IV i część klasy Va. Pierwszym przystankiem było Giżycko, gdzie zwiedziliśmy Twierdzę Boyen oraz przechadzaliśmy się po molo. Kolejne miejsce to Ryn. Tu oprowadzał nas przewodnik po pięknym zamku, utrzymanym w średniowiecznym stylu. Mogliśmy zobaczyć  też przerażające narzędzia tortur. Ostatnim miejscem była wizyta w Mikołajkach, w Parku Wodnym Tropikana. Choć pogoda nie dopisała, mieliśmy mnóstwo niesamowitych wrażeń.

Katarzyna Kiejko

Statystyki

Odsłon artykułów:
2388085

Ogląda nas

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna