Zbiórka okularów

  "Podaruj mi trochę światła" - to tegoroczne hasło zbiórki okularów dla potrzebujących w Kenii. Odszukajmy zalegające w szufladach, nam już niepotrzebne okulary i przekażmy je do Afryki. Mogą to być okulary dla dzieci lub dla dorosłych, korekcyjne lub słoneczne. Mile widziane tzw. okulary do czytania, aby starsze panie w Afryce mogły łatwiej usuwać ciernie akacjowe wbijające się w stopy. Mieszkańcy Afryki też mają wady wzroku, ich również razi Słońce. Podzielmy się tym, co dla nas jest zbędne, a innym może znacznie podnieść komfort życia. Zbiórka jest prowadzona w sali numer 12 do 5 czerwca 2018 r. Szczegółowych informacji udziela klasa VI i p. Barbara Aleksiejczyk.

Dzień Ziemi

Tegoroczny Dzień Ziemi, obchodzony w Roku dla Niepodległej, przeznaczyliśmy na porządkowanie okolicznych miejsc pamięci narodowej. Szczególną uwagę zwróciliśmy na Kopiec Wolności obok naszej szkoły. Z zadowoleniem stwierdzamy, że nie znaleźliśmy zbyt wielu śmieci. Niestety, w innych miejscach było nieco gorzej. W sprzątaniu uczestniczyły klasy IV, V i VI.

Barbara Aleksiejczyk

Choinka noworoczna w sp

  W czwartek 04.01.18 r. w naszej szkole odbyła się choinka noworoczna połączona z balem przebierańców. Prowadzili ją animatorzy z Białegostoku. Imprezę urozmaiciły konkursy, gry, tańce, w których dzieci brały aktywny udział. Atrakcją dnia był długo wyczekiwany Mikołaj, który obdarzył dzieci prezentami. Wszyscy bawili się wspaniale. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć...

MegaMisja

   Przygoda z MegaMisją rozpoczęła się w kwietniu ubiegłego roku. Uczniowie biorący udział w zajęciach świetlicowych wraz z Panią J. Krawczyk nagrali 30 sekundowy filmik zapraszający MegaMisję do naszej szkoły.

  Dzieci biorące udział w tym przedsięwzięciu  były niesamowite , bardzo zaangażowane, z głowami pełnymi pomysłów. W czerwcu otrzymaliśmy wiadomość, że od września rozpoczyna się nasza wspólna przygoda. I tak wraz z nadejściem roku szkolnego nasi uczniowie rozpoczęli udział  w programie społecznym MegaMisja organizowanym przez Fundację Orange.

Czytaj więcej: MegaMisja

"Kolęda na Ziemi..."

  Uczniowie klas III pod opieką p. E. Sapieszko, p. E. Parfieńczyk i  p. A. Danilczyk    wystawili  19.12.17 r.   przedstawienie   jasełkowe pt. „Kolęda na Ziemi…” dla osób samotnych w MGOK-u  oraz 22.12.17 r. dla uczniów, rodziców i pracowników ZSS w Lipsku. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

uczniowie klas III z wychowawczyniami

Statystyki

Odsłon artykułów:
2313871

Ogląda nas

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna