Zapowiadają się słodkie Święta!

  A wszystko dzięki uczniom kl. Ia i ich rodzicom. 14 grudnia dzieci wzięły udział w zajęciach podczas których przygotowywały świąteczne pierniki. W dekorowaniu ograniczała ich tylko wyobraźnia, co widać na załączonych zdjęciach. Smakołyki stworzone przez uczniów z pewnością sprawią, że stoły wigilijne będą jeszcze bardziej radosne i kolorowe.

Mikołajki w SP

  6 grudnia tradycyjnie obchodziliśmy Mikołajki. W szkole już zrobiło się świątecznie. Wszyscy uczniowie otrzymali prezenty, które wręczył sam święty Mikołaj i jego urocze asystentki. Czapki Mikołaja i czerwone stroje to obowiązujący strój w tym dniu. Nauczyciele trochę przymknęli oko na drobne niedociągnięcia wiedzowe i po prostu nie pytali. Na szczęście w worku nie było rózgi, bo przecież w szkole w Lipsku uczą się same  grzeczne dzieci.

SPACERKIEM PO LIPSKU Z KLASAMI CZWARTYMI

  W poniedziałek, 2 października, korzystając z przepięknej jesiennej pogody klasy IVa i IVb wraz z wychowawczyniami wyruszyły na swój pierwszy wspólny spacer po Lipsku w ramach ścieżki dydaktycznej „Spacerkiem po Lipsku”.

Czytaj więcej: SPACERKIEM PO LIPSKU Z KLASAMI CZWARTYMI

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  12 października 2017 r. był ważną datą dla najmłodszych spośród nas. W tym dniu odbyło się bowiem ślubowanie i pasowanie na ucznia klas pierwszych. Z pomocą pań wychowawczyń oraz pani Wioletty Rokita- nauczycielki muzyki, dzieci przygotowały krótką część artystyczną, w której zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, taneczne i sprawnościowe.

Czytaj więcej: PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

"SPACERKIEM PO LIPSKU"

  Wzorem lat ubiegłych, korzystając z pięknej pogody, postanowiliśmy wyruszyć na spacer po naszej miejscowości. Uczniowie klas Va i Vb pod opieką wychowawczyń odwiedzili miejsca związane z historią naszej miejscowości – obelisk przy domu bł. Marianny Biernackiej, pomnik Zginęli za Polskę oraz cmentarz żydowski. Na każdym przystanku poznawali jego historię. Potem  zdobytą wiedzą można było się wykazać, odpowiadając na pytania. Oczywiście przewidziano słodkie nagrody. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym- lekcja lokalnej historii zakończyła się tradycyjnie ogniskiem na placu przy basenie. Pogoda dopisała, humory także.

 

Statystyki

Odsłon artykułów:
2420763

Ogląda nas

Odwiedza nas 450 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna