WYCIECZKA „ATRAKCJE BIAŁOWIEŻY"

  20.06.16r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wycieczce „Atrakcje Białowieży". Na początku naszej trasy zwiedziliśmy białostockie ZOO, gdzie na wybiegach można było obejrzeć różne zwierzęta- dziki, żbiki, sarny, żubry, wilki... Największe zainteresowanie wzbudził niedźwiedź. Ciekawostką może być fakt, że w tej chwili w ZOO znajduje się 20 gatunków różnych ptaków.
  Pobyt w Białowieży rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Przyrodniczo- Leśnego. Opowieści przewodnika wzbogacały multimedialne prezentacje flory i fauny Puszczy Białowieskiej. Miłośnicy przyrody na pewno zapamiętali wiele interesujących informacji. Panoramę miejscowości oglądaliśmy z wieży widokowej. Wizytę zakończyliśmy spacerem po parku pałacowym, gdzie oprócz ciekawych okazów przyrodniczych znajdują się zabudowania z czasów rezydencji carskiej.
  Ostatnim punktem wycieczki był park linowy w Podjanowszczyźnie. Pod opieką instruktorów wszyscy uczestnicy pokonali trasę linową. Nie było to łatwe zadanie, wręcz sprawdzian umiejętności fizycznych, na pewno trochę strachu, ale jakże ogromna radość na mecie.

Zbiórka nakrętek w roku szkolnym 2015/2016

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku szkolnym włączyli się w zbiórkę plastikowych nakrętek. Nazbieraliśmy 25 koszy! Przekazaliśmy je za pośrednictwem p. Ewy Białomyzy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych.
Prosimy o gromadzenie nakrętek również w czasie wakacji, gdyż w następnym roku szkolnym akcja będzie kontynuowana.

(B. Aleksiejczyk)

W ŚWIECIE LEKTUR

  W ramach akcji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom 03.06.2016 r. odbył się turniej między klasami ph. ,,W świecie lektur". Do konkursu przystąpiły klasy IV – VI szkoły podstawowej. Siedmioosobowe drużyny wykonały różnorodne konkurencje sprawnościowe, intelektualne, plastyczne, wiedzy ze znajomości lektur opracowywanych w danej klasie. Różnice punkowe między drużynami okazały się minimalne. Jednak najlepiej wypadła klasa VI, potem klasy V b, V a, IV. Jak bawili się, zobaczcie sami.

OKULARY DLA AFRYKI

WP 20160511 031  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę okularów, które za pośrednictwem Centrum Okulistyki i Optiometrii w Bielsku- Białej, przekazaliśmy potrzebującym Afrykańczykom. Przygotowaliśmy 54 pary okularów korekcyjnych i słonecznych, które wcześniej wyczyściliśmy i zapakowaliśmy w woreczki foliowe. Zadanie to wykonali uczniowie klasy Vb z panią B. Aleksiejczyk. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku powrócimy do tej akcji.

Parada bajkowych postaci

  03 czerwca uczniowie klas I-III w barwnym korowodzie przemaszerowali pod Urząd Miejski w Lipsku. Tam czekali na nas pracownicy urzędu na czele z Panem Burmistrzem. Klasy prezentowały wybrane przez siebie utwory w ciekawy dla odbiorców sposób np.: piosenka, czytanie grupowe, z podziałem na role. Akcja obyła się w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom oraz podsumowania programu „Książki naszych marzeń". Miłą niespodzianką była prezentacja wiersza J. Tuwima „Okulary" przez pracowników naszego „ratusza." Dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2315246

Ogląda nas

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna