Wkrótce święta...

Wkrótce święta...

  Klasa I b z wych. p. Ewą Parfieńczyk zaczęła przygotowania do świąt Wielkanocy warsztatami pisankarskimi.
  7 marca 2016 r. wybraliśmy się do MGOK-u, by ozdabiać wydmuszki techniką batikową, która polega na nakładaniu gorącego wosku na skorupkę jajka za pomocą szpilki. Umiejętność tę zdobywaliśmy pod kierunkiem p. Basi Tarasewicz. Z twórcami ludowymi spotkaliśmy się już po raz drugi. Tym razem ćwiczyliśmy poznane na zajęciach we wrześniu tradycyjne sposoby zdobienia jajek, takie jak: słoneczko, bocianiuczki, dzieraszki, gwiazdy. Dowiedzieliśmy się też, skąd wywodzi się zwyczaj pisania jajek. Słuchaliśmy z zaciekawieniem p. Basi. Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję i miłą atmosferę.

OKULARY DLA AFRYKI

  Zachęcamy wszystkich do włączenia się w ogólnopolską akcję, której organizatorami są Klinika OKULUS i dr Iwona Filipecka, ambasadorka fundacji Dzieci AFRYKI i pomysłodawczyni zbiórki oraz akcji „Okuliści dla Afryki".

  • zbieramy używane okulary w plusach i minusach, ale bez cylindrów,
  • zbieramy używane okulary słoneczne,
  • okulary powinny być w dobrym stanie, tzn. mieć wszystkie elementy opraw nieuszkodzone, a szkła nie mogą być porysowane w centrum,
  • w Afryce jest problem z wodą, jeśli ktoś ma możliwości wyczyszczenia okularów, to będziemy bardzo wdzięczni,
  • w naszej szkole zbiórka odbywa się w sali numer 12 (akcję koordynuje p. Barbara Aleksiejczyk i klasa V b)

Więcej informacji tutaj: http://okuliscidlaafryki.pl/o-zbiorce/

Choinka '16

  19.01.2016r. odbyła się choinka szkolna połączona z balem przebierańców. Uczniowie bawili się w rytm muzyki przygotowanej przez wodzireja Adama oraz uczestniczyli w konkursach zręcznościowych, które współorganizował „wujek" Paweł. Kulminacyjnym punktem choinki była wizyta Mikołaja, który rozdał dzieciom wyczekiwane prezenty.

WALENTINO w szkole podstawowej

  15 lutego 2016r. w szkole podstawowej odbył się apel z okazji walentynek. Na początku kółko teatralne „ISKRA" zaprezentowało się w kabaretowym przedstawieniu pt. „Walentiono z kl. IV". W tytułowego bohatera wcieli się Kacper Jabłoński z kl. IV. Dzielnie wspomagali go koledzy: Mateusz Białous - Racuch, Mateusz Boruch - Bartek, Jakub Klepadło - Artek. Chwalipięta i skarżypyta w przedstawieniu to Magda Haraburda. Jej koleżanki to: Hania Trochimowicz i Ola Borodziuk. Kabaret urozmaiciły piosenki w wykonaniu kl. IV-tej.
  Na tej nietypowej godzinie wychowawczej zostały także rozdane walentynki - przygotowane przez koło scrapowe i wielu uczniów naszej szkoły.
„Wisienką na torcie" był występ „Małej Pasji" do piosenki „Bella".
  Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim tym uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w walentynkową akcję- różowego i czerwonego akcentu stroju.

Jasełka „TAK! ON JEST KRÓLEM"

  21 grudnia 2015r. uczniowie klas IIIa i IIIb pod kierunkiem pani Beaty Krzywickiej i pani Barbary Szczepanik wystąpiły w szkole podczas spotkania wigilijnego w przepięknych jasełkach pt. „Tak! On jest królem".
  W przedstawieniu ukazane są wydarzenia tuż przed narodzeniem Pana Jezusa i zaraz po nim. W fabule pojawiły się postacie nieodłącznie związane z jasełkami: Maryja, Józef, Dzieciątko, aniołowie, diabeł, pasterze, królowie, a także rodzice z dziećmi, którzy przybywają, by oddać pokłon małemu Jezusowi. Uzupełnieniem fabuły były proste, melodyjne pastorałki.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2317856

Ogląda nas

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna