Ścieżka regionalno – przyrodnicza

Ścieżka regionalno – przyrodnicza

Klasy IV – VI tradycyjnie przeszły ścieżkę regionalno – przyrodniczą pt. ,,Spacerkiem po lipsku. I tak:

  • Klasa czwarta 22.09.2015 r. spotkała się z żywą historią Lipska, najpierw pod Kopcem Wolności przy szkole, potem pod pomnikiem ,,Zginęli za Polskę" w parku. Tam również odbyła się ,,lekcja przyrody" – dzieci rozpoznawały liście drzew w naszym parku.
  • Klasy piąte 21.09.2015 r. zwiedziły miejsca sakralne: cmentarz żydowski i Kościół pw. Matki Boskiej Anielskiej ze szczególnym uwzględnieniem ołtarza Matki boskiej Bazylianki.
  • Klasa szósta 22.09.2015 r. obserwowały przyrodę bagien biebrzańskich (ścieżka przyrodnicza w Szuszalewie).

  Po części edukacyjnej uczniowie chętnie spędzili czas przy ognisku, piekąc kiełbaski i ziemniaki. Tu również nie zabrakło rozrywek: zabaw i gier.

Ślubowanie pierwszaków

  8 października 2015 r. odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyń: p. E.Sapieszko, p. E.Parfieńczyk i p. A.Danilczyk przygotowały część artystyczną i złożyły ślubowanie na sztandar Szkoły Podstawowej w Lipsku. Uroczystość uświetnili rodzice, którzy przygotowali swoim pociechom słodki poczęstunek.

Pierwszaki przed ślubowaniem

P1060775  8 października 46 dzieci klas pierwszych zostanie przyjętych do grona uczniów szkoły podstawowej.

Ognisko drugoklasistów

  Dnia 29 września 2015r. uczniowie kl. IIa i IIb wraz z wychowawczyniami p. G.Leszkowicz i p. M.Rakus uczestniczyły w ognisku.
Dzieci piekły kiełbaski, ziemniaki i jabłuszka. Radości przy tym było co niemiara. Wspólne pląsy i zabawy ruchowe umilały im ten czas. Na koniec odbyły się zawody sportowe. W zorganizowaniu imprezy pomogli także rodzice.

DYSKOTEKA NA DOBRY POCZĄTEK

  28.09. 2014r. uczniowie klas IV-VI spotkali się na pierwszej dyskotece w tym roku szkolnym. Nasi czwartoklasiści- jak zwykle- nie zawiedli. Na zabawę stawili się tłumnie i nieźle radzili sobie z testem o szkole, który dla nich przygotowaliśmy. W zadaniach ruchowych też okazali się świetni. Zatem: oficjalnie ogłaszamy: z radością przyjmujemy ich do grona starszych uczniów szkoły podstawowej! Wszyscy uczestnicy dyskoteki otrzymali motywujące liściki, aby ten rok szkolny okazał się niezapomniany. I tanecznym krokiem wkraczamy w rok- mamy nadzieję- pełen przygód (nie tylko naukowych).

Statystyki

Odsłon artykułów:
2315507

Ogląda nas

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna