Ponadczasowa historia niespełnionej miłości ducha opery do ślicznej sopranistki

  17 maja uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum obejrzeli na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej musical „Upiór w operze” oparty na kanwie powieści „Upiór opery” Gastona Lerouxa. To ogromne przedsięwzięcie oraz wzruszający spektakl. Nasi uczniowie przyznali, że bardzo im się podobało obejrzane widowisko. Może udało się zaszczepić w nich „bakcyla opery”!

WIZYTA W SZKOŁACH ŚREDNICH

  24 kwietnia III klasy Gimnazjum w Lipsku wybrały się na Dni Otwarte do augustowskich szkół średnich. Odwiedziliśmy I LO, II LO, ACE, ZST w Augustowie oraz bursę międzyszkolną. Wszystkie placówki solidnie przygotowały się na nasz przyjazd. Prezentowały swój dorobek, zachęcały uczniów do nauki w ich szkołach, prezentowały się i od strony sportowej, i  od artystycznej, częstowano nas własnoręcznymi wypiekami i różnymi potrawami. Organizacyjnie również wszystko było dopięte na ostatni guzik. Nasi uczniowie stoją przed trudnym wyborem!

Egzamin gimnazjalny 2018

   Egzamin gimnazjalny 2018 w tym roku odbył się w dniach: 18, 19 i 20 kwietnia. Na początek uczniowie z naszego gimnazjum zmierzyli się z testem z części humanistycznej, potem z matematyczno-przyrodniczej, a później z testem z języka obcego. Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 zostaną ogłoszone 16 czerwca. Dobry wynik na egzaminie gimnazjalnym 2018 to przepustka do szkoły średniej. Warto więc było dobrze się przygotować!

Wielki sukces Ewy!

  6.04.2018r. Fundacja „Świat na Tak” przeprowadziła Ogólnopolskie Eliminacje do Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Przesłuchania odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury im. M. Gwizdak w Warszawie. Wzięła w nich udział nasza uczennica klasy III B Gimnazjum w Lipsku– Ewa Chomiczewska, która wygrała konkurs w Augustowie i reprezentowała powiat augustowski w stolicy. Uroczysta gala „Ośmiu Wspaniałych” odbędzie się w czerwcu w Trzebiatowie, na którą zaproszeni są wszyscy uczestnicy przesłuchania w Warszawie.

  Gratulujemy wielkiego sukcesu naszej uczennicy Ewie i życzymy powodzenia w dalszym etapie! Dziękujemy również burmistrzowi gminy Lipsk za jego wielkie serce i zasponsorowanie przejazdu na eliminacje do Warszawy.

Dzień Mózgu w ACE 2018

  W dniu 16 marca 2018 uczniowie klas III Gimnazjum w Lipsku wzięli udział w obchodach Dnia Mózgu w Augustowskim Centrum Edukacyjnym. Rywalizowaliśmy z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 4 w Augustowie oraz z Gimnazjum w Rajgrodzie.

Czytaj więcej: Dzień Mózgu w ACE 2018

Zwycięzca „Ośmiu Wspaniałych”

  W Zespole Szkół Technicznych w Augustowie 9 marca 2018r. miały miejsce eliminacje powiatowe w ramach XXIV Edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Czytaj więcej: Zwycięzca „Ośmiu Wspaniałych”

Statystyki

Odsłon artykułów:
1505531

Ogląda nas

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.