KONKURS "LUBELLA INSPIRUJE I EDUKUJE"

  Na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku, klasy II gimnazjum brały udział w konkursie Lubelli „Lubella inspiruje i edukuje". Zadanie konkursowe polegało na wymyśleniu autorskiego przepisu, jego wykonanie i wysłanie zdjęć przedstawiających potrawę i radość z gotowania.
  W związku z udziałem w konkursie naszych klas, otrzymaliśmy podziękowanie za nasz aktywny udział.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za radość i wspaniałą zabawę!

icon Lubella inspiruje i edukuje

Lubella inspiruje i edukuje

  „Lubella inspiruje i edukuje" to program edukacyjny o roli produktów zbożowych w diecie. Projekt został skierowany do wszystkich uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych w Polsce. Jego misją było uświadomienie młodzieży, jak ważną rolę w codziennej diecie odgrywają produkty zbożowe. W ramach programu zorganizowany został również konkurs kulinarny „Uwielbiam gotować z Lubellą". Uczniowie klas drugich naszego gimnazjum przystąpili do projektu i konkursu.

Czytaj więcej: Lubella inspiruje i edukuje

Maraton Pisania Listów

  Po raz pierwszy Maraton został zorganizowany w Polsce w 2001 roku. Na pomysł akcji wpadli aktywiści warszawskiej grupy lokalnej Amnesty. W następnych latach akcja rozpowszechniała się na inne kraje. Maraton Pisania Listów 2016 odbył się w dniach 1-11 grudnia, jak co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wolontariusze z naszego gimnazjum w Lipsku włączyli się w akcję i zmobilizowali uczniów do pisania. Listy przekazaliśmy II LO w Augustowie. W 2016 r. w Polsce napisano 355 645 listów! Teraz czekamy na dobre wiadomości, liczymy na poprawę losu bohaterów i bohaterek, w obronie których pisaliśmy listy. Wiemy, że listy są ogromnym wsparciem dla nich- dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa.

Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM"

caritas  9 grudnia 20 uczniów naszego gimnazjum włączyło się w coroczną akcję zbiórki żywności w sklepach organizowaną przez ,,Caritas" diecezji ełckiej. Uczniowie cały dzień zachęcali kupujących do dzielenia się zakupami. Wolontariusze zebrali 336,7 kg żywności.
  Z zebranego towaru Panie pracujące w parafialnym zespole ,,Caritas" przygotowały kilkadziesiąt paczek dla osób najbardziej potrzebujących.

  Parafialny zespół ,,Caritas" oraz wolontariusze pomagający przy zbiórce żywności serdecznie dziękują wszystkim ofiarodawcom i życzą wielu łask Bożych od Nowonarodzonej Dzieciny!

"Człowiek jest wspaniałą istotą
nie z powodu dóbr, które posiada,
ale jego czynów.
Nie ważne jest to co się ma,
ale czym się dzieli z innymi."

Jan Paweł II

Konkurs recytatorski poezji rosyjskiej

DSCF0932  28 października odbył się Konkurs recytatorski poezji Anny Achmatowej w oryginale dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Augustowa i Powiatu Augustowskiego. Organizatorem konkursu były Augustowskie Placówki Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie we współpracy z Fundacją Mniejszości Narodowych „Rusicz". W kameralnej atmosferze uczniowie deklamowali wiersze ikony rosyjskiej poezji. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowało troje uczniów: Ewa Chomiczewska, Michał Aleksandrowicz i Dominika Lisowska. Jury przyznało wyróżnienie Ewie Chomiczewskiej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody za udział, a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe. Konkurs poetycki uświetnił koncert Rosyjskich pieśni i romansów w wykonaniu Laureatki międzynarodowych konkursów i festiwali.

05.10.2016 r. – wyjazd do teatru do Białegostoku

  Klasy pierwsze gimnazjum obejrzały pełną namiętności i rozpaczy historię opowiedzianą i zaśpiewaną przez aktorów Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, jak również gościnnych tancerzy.
  Kostiumy przybliżyły nam epokę elżbietańską. Scenografię tworzyły dynamiczne kompozycje wizualne. Wszystko razem wzięte stanowiło harmonijną całość najsłynniejszej historii miłości, jaką zna świat.
Sztuka zrobiła wrażenie na naszych młodych widzach. Większość z nich była po raz pierwszy w teatrze i mamy nadzieję, że nie ostatni. Już cieszą się na następny spektakl i wyjazd do Białegostoku, a może do Warszawy.
Taka inna lekcja języka polskiego pozostawi trwały ślad w pamięci pierwszoklasistów, natomiast nauka savoir – vivre'u przyda się w obcowaniu ze sztuką.
  Oprócz przyjemności duchowych (,,Romeo i Julia") młodzież również miło spędziła czas w Galerii Białej na konsumpcji, zakupach i zabawach. W dobrych nastrojach w godzinach popołudniowych uczniowie wraz z opiekunami ( p. Elżbieta Bienasz, p. Krystyna Bochenek, p. Wiesław Jarmusik) wrócili do Lipska.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435688

Ogląda nas

Odwiedza nas 112 gości oraz 0 użytkowników.