Pierwsze klasy w Twierdzy Osowiec

  Twierdza Osowiec to kawałek ciekawej historii Polski. Opowiedziana przez niesamowitego przewodnika Pana Woronę staje się jeszcze bardziej zajmująca. Uczniowie klas pierwszych gimnazjum 21 czerwca zwiedzali Twierdzę, słuchali z zapartym tchem interesujących i dziwnych wydarzeń. Po żywej lekcji historii wszyscy ze smakiem zjedli kiełbaski przy ognisku i bawili się wyśmienicie.

ZAWODOWY OMNIBUS

  2 czerwca w Augustowskim Centrum Edukacyjnym odbył się II Regionalny Konkurs Wiedzy o Zawodach ZAWODOWY OMNIBUS.
W zmaganiach wzięło udział 27 uczniów III klas gimnazjum z dziewięciu okolicznych szkół. Finaliści świetnie sobie poradzili z pytaniami o zawodach takich jak: technik mechatronik, technik budownictwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik architektury krajobrazu, technik handlowiec czy technik informatyk.
  Najlepsi okazali się uczniowie Gimnazjum im. ks. Józefa Radwańskiego w Rajgrodzie:
I miejsce - Przemysław Pełszyński
II miejsce - Michał Stępiński
III miejsce - Dawid Krysiuk z Gimnazjum im. Stefana Batorego w Lipsku
Organizatorka, Pani Aleksandra Sigilewska życzyła wszystkim uczestnikom powodzenia w kolejnych etapach nauki. Dołączamy się do życzeń.

"Historia utrwalona na starej fotografii"

  Czternasta edycja konkursu „Historia utrwalona na starej fotografii" już za nami. Kolejny już raz okazało się, że strychy , kufry i rodzinne albumy mogą objawić niezwykłe historie. Nasi poszukiwacze skarbów i tym razem udowodnili, że warto pochylić się nad losami naszych przodków, odkrywając dzieje zwyczajnych ludzi uwikłanych w wielką historię. Przed finałem konkursu odbyły się warsztaty przygotowujące uczniów do wykonania i zaprezentowania prac multimedialnych. Pan Andrzej Matusiewicz w sposób jasny i klarowny objaśnił, jak zrobić to dobrze, ciekawie i efektownie. Następnie dzięki uprzejmości pana Wojciecha Batury udaliśmy się na spacer po Augustowie, słuchając gawęd o historii miasta. Dzień zakończyliśmy obiadem w restauracji Albatros.

Czytaj więcej: "Historia utrwalona na starej fotografii"

XIV Powiatowy Konkurs Młodego Aktora

IMAG0017  30 marca 2016 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Augustowie odbył się XIV Powiatowy Konkurs Młodego Aktora. W sali teatralnej zaprezentowali się gimnazjaliści i licealiści, demonstrując swoje artystyczne talenty. Wśród 28 uczestników wystąpiła uczennica naszego gimnazjum Dominika Lisowska z klasy IIB, która przedstawiła swoją interpretację wiersza Wiliama Szekspira pt. „Czy umrzeć mam? Czy uciec?". W kolejnym etapie trzeba było przygotować prezentację sceniczną reklamy jakiegoś produktu, a następnie ją zademonstrować.

Czytaj więcej: XIV Powiatowy Konkurs Młodego Aktora

Festiwal Piosenki Angielskiej i Rosyjskiej w Gimnazjum

  21 marca w naszej szkole odbył się Festiwal Piosenki Angielskiej i Rosyjskiej. Uczestnicy wykonywali jeden lub dwa utwory. Pod uwagę brano umiejętności językowe i wokalne. Występy oceniało jury w składzie: p. Maria Bieciuk, p. Wioletta Rokita, p. Katarzyna Kiejko i Justyna Łukaszewicz (przedstawicielka SU). Festiwal jest efektem projektu edukacyjnego realizowanego przez grupę uczniów z klas drugich gimnazjum pod opieką p. M. Danilczyk i p. E. Bielawskiej.

Czytaj więcej: Festiwal Piosenki Angielskiej i Rosyjskiej w Gimnazjum

Statystyki

Odsłon artykułów:
2436984

Ogląda nas

Odwiedza nas 163 gości oraz 0 użytkowników.