23. FINAŁ WOŚP

  Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Odbywa się tradycyjnie w druga niedzielę stycznia każdego roku.

11 stycznia 2015r. odbył się 23. Finał dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

Czytaj więcej: 23. FINAŁ WOŚP

Święto Patrona Szkoły w trzech odsłonach

  Na tegoroczne obchody święta patrona szkoły składały się z trzy działania – konkurs plastyczny, turniej wiedzy o Stefanie Batorym i regionie oraz przegląd piosenki patriotycznej. Do konkursu wiedzy „Jeden z ośmiu" przystąpili reprezentanci poszczególnych klas gimnazjum. Po wcześniejszym solidnym przygotowaniu się uczniowie na forum szkoły odpowiadali na pytania podobnie jak w teleturnieju telewizyjnym „Jeden z dziesięciu". Po zaciętej rywalizacji i przy gorącym dopingu publiczności do finału zakwalifikowało się troje uczniów. Najlepiej na pytania odpowiadali: Aleksandra Prolejko z IIIA, która zajęła pierwsze miejsce, drugi był Daniel Krysiuk z IIA, trzecie miejsce zajął Paweł Chomiczewski z IB.

Czytaj więcej: Święto Patrona Szkoły w trzech odsłonach

Spływ Supraślą

Spływ Supraślą

 Zdjęcia ze spływu kajakowego po rzece Supraśl...

O historii w plenerze

  W tym roku obchodzimy setną rocznice wybuchu I wojny światowej, więc coroczny objazd szlakiem miejsc pamięci narodowej musiał akcentować tamte wydarzenia, które w rezultacie przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygraniczne tereny naszej gminy były scena wielkich bitew między wojskami carskiej Rosji i oddziałami niemieckimi. Wiele mogił żołnierskich zostało zapomnianych, do dzisiejszych czasów zachowało się tylko kilka miejsc, które warto przypomnieć młodzieży, bo w armiach walczących ze sobą zaborców walczyło wielu Polaków. Po trasie nie pomijaliśmy innych miejsc historycznie ważnych dla dziejów regionalnych.

Czytaj więcej: O historii w plenerze

Czas wyboru

  W ramach edukacji teatralnej chętni uczniowie z naszego gimnazjum w dn. 17.06.2014 r. mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. Czas wyboru. Spektakl został przygotowany przez teatr Artenes z Wrocławia, a odbył się w kinie Iskra w Augustowie.
  Tematem dramatu były trudne wybory podejmowane przez dorastającą młodzież. Główna bohaterka, Mrówka, bystra i utalentowana dziewczyna interesuje się literaturą. Bez trudu wygrywa konkurs wiedzy o literaturze. Aby uczcić sukces, idzie do klubu z siostrą i jej kolegą, który podstępnie podaje jej narkotyk. W narkotycznym śnie dziewczyna widzi różnych bohaterów literackich, którzy wskazują jej ważne wartości w życiu. Podoba jej się to, więc coraz częściej sięga po narkotyki, traci kontakt z rodziną, ma problemy w szkole, a nawet kradnie pieniądze, by tylko zdobyć kolejną działkę narkotyku. Jej uzależnienie pogłębia się, aż w końcu następuje przebudzenie. Dziewczyna dostaje od losu jeszcze jedną szansę, gdy nałóg okazuje się tylko koszmarem sennym. Mrówka podejmuje świadomą decyzję – żadnych narkotyków! Życie jest tylko jedno i nie wolno go marnować w taki sposób.

Czytaj więcej: Czas wyboru

Dzień Dziecka w gimnazjum

Dzień Dziecka w gimnazjum

  To nieprawda, że dziećmi jesteśmy tylko przez kilkanaście pierwszych lat życia. Prawdą jest natomiast, że w każdym z nas, bez względu na wiek, tkwi odrobina dziecka. Bo bycie dzieckiem to m.in. umiejętność zabawy i współpracy z kolegami, to wesoły, niewymuszony śmiech, to ciekawość świata i wieczne nim zadziwienie.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka w gimnazjum

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435626

Ogląda nas

Odwiedza nas 157 gości oraz 0 użytkowników.