Spektakl "Śluby panieńskie"

  We wtorek 25 czerwca 2013 r. w sali kinowej MGOK- u w Lipsku uczniowie gimnazjum mieli możliwość obejrzenia „Ślubów panieńskich" według sztuki Aleksandra Fredry. Przedstawienie przygotowali uczniowie klas III A oraz II C pod kierunkiem pani Ewy Renkowskiej. Spektakl posiadał nietypową formę, ponieważ niektóre akty miały postać nagranego wcześniej filmu, inne stanowiły teatr żywego słowa.
Raczej trudna w odbiorze współczesnego widza sztuka dziewiętnastowiecznego pisarza wzbudziła zainteresowanie publiczności. Opowieść o zbyt pochopnych ślubach panieńskich oraz o przygodach miłosnych dwóch zakochanych par budziła ciekawość, a gra młodych aktorów była naprawdę mistrzowska . Z trudnego zadania –jakim było zmierzenie się z nieco archaicznym językiem komedii – aktorzy wywiązali się znakomicie, a ich kreacje na długo pozostaną w naszej pamięci.

"Śladami Powstania Styczniowego"

"Śladami Powstania Styczniowego"

  22 maja 2013r miał miejsce objazd historyczny – „Śladami Powstania Styczniowego" w powiecie augustowskim (trasa objazdu: Lipsk – Krasnybór – Kozi Rynek – Gruszki – Skieblewo – Lipsk). Wzięły w nim udział dwie klasy naszego gimnazjum: I A i II B wraz z nauczycielami historii (K. Żabicka, T. Rutkowska, W. Jarmusik).
  Celem objazdu było pokazanie miejsc związanych z działaniami oddziału Konstantego Ramotowskiego „Wawra" oraz zaangażowanie lokalnej ludności w walki powstańcze. Dzięki odwadze i ofiarności społeczeństwa pamięć o tamtych wydarzeniach przetrwała. Pomniki i tablice upamiętniające ważne bitwy to świadectwo bohaterstwa powstańców, ale także testament dla pokoleń, które powinny wiedzieć, komu zawdzięczają wolność i niepodległość.

Czytaj więcej: "Śladami Powstania Styczniowego"

Dzień Samorządności w gimnazjum

Dzień Samorządności w gimnazjum

Zdjęcia z Dnia Samorządności w gimnazjum.

Wycieczka do Warszawy

  W dn. 7 grudnia 2012 r. uczniowie klas IA, IIC oraz IIIA gimnazjum wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Warszawy. Naszym celem było zwiedzenie Muzeum Powstania Narodowego oraz  Centrum Nauki Kopernik, a także seans filmowy w kinie 5 D.  
  O godzinie 5.30 w kompletnych ciemnościach (brak oświetlenia ulicznego) staliśmy przed szkołą, oczekując na przyjazd zamówionego autokaru. Humory dopisywały, chociaż tej nocy był spory mróz. Po wejściu do autobusu i sprawdzeniu obecności ruszyliśmy w stronę stolicy. Senna początkowo atmosfera z czasem zaczęła się ożywiać.

Czytaj więcej: Wycieczka do Warszawy

Zdrowy styl życia

  W naszym gimnazjum w listopadzie odbyła się akcja zorganizowana przez zespół profilaktyczny promująca zdrowy styl życia, informująca o szkodliwości palenia i zniechęcająca „palaczy”  do sięgania po papierosy. Wykonano gazetkę ścienną na korytarzu szkolnym. Odbył się również konkurs między klasowy na najciekawszy wiersz o w/w tematyce.
  I miejsce wywalczył  Radosław Kieczeń z klasy IC, II - Maciej Protasiewicz i Rafał Tarasiewicz z klasy IIIA, III - Dawid Sołowianiuk z klasy IB. Pozostali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, zostali wyróżnieni : Joanna Parfieńczyk i Magda Hejdeman-kl.IIIB,  Karolina Kulaszewicz-kl.IIB, Ola Wnukowska, Kasia Błaszczyk, Asia Czokało-kl.IIC, Justyna Sztukowska- kl.IC.
Zwycięzcom i wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Więcej artykułów…

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435937

Ogląda nas

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.