"Leśne ślady do wolności"

"Leśne ślady do wolności"

   Uczniowie ZSS w Lipsku z klas II – III gimnazjum i klas VII szkoły podstawowej wzięli udział w trzech  terenowych warsztatach historycznych
zorganizowanych przez Nadleśnictwo Augustów oraz Stowarzyszenie Miłośników Kawalerii z Suwałk.
  Nasi uczniowie pogłębili wiedzę na temat historii lokalnej oraz zdobywali umiejętności, jak: fechtunek szablą czy posługiwanie się lancą. Dowiedzieli się  też wiele o koniach służących w wojsku, jak i o roli polskiej kawalerii.

Czytaj więcej: "Leśne ślady do wolności"

Ponadczasowa historia niespełnionej miłości ducha opery do ślicznej sopranistki

  17 maja uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum obejrzeli na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej musical „Upiór w operze” oparty na kanwie powieści „Upiór opery” Gastona Lerouxa. To ogromne przedsięwzięcie oraz wzruszający spektakl. Nasi uczniowie przyznali, że bardzo im się podobało obejrzane widowisko. Może udało się zaszczepić w nich „bakcyla opery”!

Egzamin gimnazjalny 2018

   Egzamin gimnazjalny 2018 w tym roku odbył się w dniach: 18, 19 i 20 kwietnia. Na początek uczniowie z naszego gimnazjum zmierzyli się z testem z części humanistycznej, potem z matematyczno-przyrodniczej, a później z testem z języka obcego. Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 zostaną ogłoszone 16 czerwca. Dobry wynik na egzaminie gimnazjalnym 2018 to przepustka do szkoły średniej. Warto więc było dobrze się przygotować!

WIZYTA W SZKOŁACH ŚREDNICH

  24 kwietnia III klasy Gimnazjum w Lipsku wybrały się na Dni Otwarte do augustowskich szkół średnich. Odwiedziliśmy I LO, II LO, ACE, ZST w Augustowie oraz bursę międzyszkolną. Wszystkie placówki solidnie przygotowały się na nasz przyjazd. Prezentowały swój dorobek, zachęcały uczniów do nauki w ich szkołach, prezentowały się i od strony sportowej, i  od artystycznej, częstowano nas własnoręcznymi wypiekami i różnymi potrawami. Organizacyjnie również wszystko było dopięte na ostatni guzik. Nasi uczniowie stoją przed trudnym wyborem!

Wielki sukces Ewy!

  6.04.2018r. Fundacja „Świat na Tak” przeprowadziła Ogólnopolskie Eliminacje do Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Przesłuchania odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury im. M. Gwizdak w Warszawie. Wzięła w nich udział nasza uczennica klasy III B Gimnazjum w Lipsku– Ewa Chomiczewska, która wygrała konkurs w Augustowie i reprezentowała powiat augustowski w stolicy. Uroczysta gala „Ośmiu Wspaniałych” odbędzie się w czerwcu w Trzebiatowie, na którą zaproszeni są wszyscy uczestnicy przesłuchania w Warszawie.

  Gratulujemy wielkiego sukcesu naszej uczennicy Ewie i życzymy powodzenia w dalszym etapie! Dziękujemy również burmistrzowi gminy Lipsk za jego wielkie serce i zasponsorowanie przejazdu na eliminacje do Warszawy.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2423962

Ogląda nas

Odwiedza nas 453 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna