ORTOGRAFICZNA CORRIDA 2017

  Uczniowie naszego gimnazjum stanęli przed trudnym zadaniem. Zmierzyli się z "bykami" ortograficznymi. 21 lutego 2017r. pisali dyktando, w którym należało wykazać się dobrą znajomością zasad polskiej ortografii. Wyłoniono mistrzów, którzy reprezentowali swoje klasy w turnieju „Jeden z siedmiu" 1 marca 2017r. W turnieju głównym celem była prezentacja umiejętności i wiedzy uczniów z zakresu zasad pisowni, gramatyki, umiejętności percepcyjnych oraz wspólna zabawa całej szkoły. Pytania, zadawane przez prowadzącą turniej, dotyczyły zasad pisowni, znajomości związków frazeologicznych, odgadywania zagadek, itp. Pozostali uczniowie zagrzewali okrzykami i brawami reprezentantów swoich klas do walki w konkursie. Całość koordynowała i prowadziła p. Elżbieta Bienasz.
Zwycięzcami turnieju „Jeden z siedmiu" zostali:

  • Agnieszka Sztukowska kl. III B – I miejsce
  • Gabriela Daroszkiewicz kl. II C – II miejsce
  • Dorota Prolejko kl. II A – III miejsce

Dyplomem i słodyczami nagrodzono również klasę II C, która napisała najlepiej dyktando.

  Zwycięzcom gratulujemy!

Warszawski zgiełk!

  14 lutego 2017 r. odbyła się wyjątkowa wycieczka do stolicy połączona z wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Zwiedzaliśmy TVP, jeździliśmy na łyżwach na lodowisku przy Pałacu Kultury i Nauki, obejrzeliśmy musical „Romeo i Julia" w Teatrze Studio Buffo, a po zmroku odwiedziliśmy Królewski Ogród Światła w Wilanowie. Do domu wróciliśmy późnym wieczorem.
  O wrażeniach nie trzeba nic mówić, powiedzą o nich nasze twarze na zdjęciach!

Lubella inspiruje i edukuje

  „Lubella inspiruje i edukuje" to program edukacyjny o roli produktów zbożowych w diecie. Projekt został skierowany do wszystkich uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych w Polsce. Jego misją było uświadomienie młodzieży, jak ważną rolę w codziennej diecie odgrywają produkty zbożowe. W ramach programu zorganizowany został również konkurs kulinarny „Uwielbiam gotować z Lubellą". Uczniowie klas drugich naszego gimnazjum przystąpili do projektu i konkursu.

Czytaj więcej: Lubella inspiruje i edukuje

KONKURS "LUBELLA INSPIRUJE I EDUKUJE"

  Na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku, klasy II gimnazjum brały udział w konkursie Lubelli „Lubella inspiruje i edukuje". Zadanie konkursowe polegało na wymyśleniu autorskiego przepisu, jego wykonanie i wysłanie zdjęć przedstawiających potrawę i radość z gotowania.
  W związku z udziałem w konkursie naszych klas, otrzymaliśmy podziękowanie za nasz aktywny udział.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za radość i wspaniałą zabawę!

icon Lubella inspiruje i edukuje

Maraton Pisania Listów

  Po raz pierwszy Maraton został zorganizowany w Polsce w 2001 roku. Na pomysł akcji wpadli aktywiści warszawskiej grupy lokalnej Amnesty. W następnych latach akcja rozpowszechniała się na inne kraje. Maraton Pisania Listów 2016 odbył się w dniach 1-11 grudnia, jak co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wolontariusze z naszego gimnazjum w Lipsku włączyli się w akcję i zmobilizowali uczniów do pisania. Listy przekazaliśmy II LO w Augustowie. W 2016 r. w Polsce napisano 355 645 listów! Teraz czekamy na dobre wiadomości, liczymy na poprawę losu bohaterów i bohaterek, w obronie których pisaliśmy listy. Wiemy, że listy są ogromnym wsparciem dla nich- dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2436832

Ogląda nas

Odwiedza nas 160 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna