Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM"

caritas  9 grudnia 20 uczniów naszego gimnazjum włączyło się w coroczną akcję zbiórki żywności w sklepach organizowaną przez ,,Caritas" diecezji ełckiej. Uczniowie cały dzień zachęcali kupujących do dzielenia się zakupami. Wolontariusze zebrali 336,7 kg żywności.
  Z zebranego towaru Panie pracujące w parafialnym zespole ,,Caritas" przygotowały kilkadziesiąt paczek dla osób najbardziej potrzebujących.

  Parafialny zespół ,,Caritas" oraz wolontariusze pomagający przy zbiórce żywności serdecznie dziękują wszystkim ofiarodawcom i życzą wielu łask Bożych od Nowonarodzonej Dzieciny!

"Człowiek jest wspaniałą istotą
nie z powodu dóbr, które posiada,
ale jego czynów.
Nie ważne jest to co się ma,
ale czym się dzieli z innymi."

Jan Paweł II

Konkurs recytatorski poezji rosyjskiej

DSCF0932  28 października odbył się Konkurs recytatorski poezji Anny Achmatowej w oryginale dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Augustowa i Powiatu Augustowskiego. Organizatorem konkursu były Augustowskie Placówki Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie we współpracy z Fundacją Mniejszości Narodowych „Rusicz". W kameralnej atmosferze uczniowie deklamowali wiersze ikony rosyjskiej poezji. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowało troje uczniów: Ewa Chomiczewska, Michał Aleksandrowicz i Dominika Lisowska. Jury przyznało wyróżnienie Ewie Chomiczewskiej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody za udział, a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe. Konkurs poetycki uświetnił koncert Rosyjskich pieśni i romansów w wykonaniu Laureatki międzynarodowych konkursów i festiwali.

Pierwsze klasy w Twierdzy Osowiec

  Twierdza Osowiec to kawałek ciekawej historii Polski. Opowiedziana przez niesamowitego przewodnika Pana Woronę staje się jeszcze bardziej zajmująca. Uczniowie klas pierwszych gimnazjum 21 czerwca zwiedzali Twierdzę, słuchali z zapartym tchem interesujących i dziwnych wydarzeń. Po żywej lekcji historii wszyscy ze smakiem zjedli kiełbaski przy ognisku i bawili się wyśmienicie.

05.10.2016 r. – wyjazd do teatru do Białegostoku

  Klasy pierwsze gimnazjum obejrzały pełną namiętności i rozpaczy historię opowiedzianą i zaśpiewaną przez aktorów Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, jak również gościnnych tancerzy.
  Kostiumy przybliżyły nam epokę elżbietańską. Scenografię tworzyły dynamiczne kompozycje wizualne. Wszystko razem wzięte stanowiło harmonijną całość najsłynniejszej historii miłości, jaką zna świat.
Sztuka zrobiła wrażenie na naszych młodych widzach. Większość z nich była po raz pierwszy w teatrze i mamy nadzieję, że nie ostatni. Już cieszą się na następny spektakl i wyjazd do Białegostoku, a może do Warszawy.
Taka inna lekcja języka polskiego pozostawi trwały ślad w pamięci pierwszoklasistów, natomiast nauka savoir – vivre'u przyda się w obcowaniu ze sztuką.
  Oprócz przyjemności duchowych (,,Romeo i Julia") młodzież również miło spędziła czas w Galerii Białej na konsumpcji, zakupach i zabawach. W dobrych nastrojach w godzinach popołudniowych uczniowie wraz z opiekunami ( p. Elżbieta Bienasz, p. Krystyna Bochenek, p. Wiesław Jarmusik) wrócili do Lipska.

ZAWODOWY OMNIBUS

  2 czerwca w Augustowskim Centrum Edukacyjnym odbył się II Regionalny Konkurs Wiedzy o Zawodach ZAWODOWY OMNIBUS.
W zmaganiach wzięło udział 27 uczniów III klas gimnazjum z dziewięciu okolicznych szkół. Finaliści świetnie sobie poradzili z pytaniami o zawodach takich jak: technik mechatronik, technik budownictwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik architektury krajobrazu, technik handlowiec czy technik informatyk.
  Najlepsi okazali się uczniowie Gimnazjum im. ks. Józefa Radwańskiego w Rajgrodzie:
I miejsce - Przemysław Pełszyński
II miejsce - Michał Stępiński
III miejsce - Dawid Krysiuk z Gimnazjum im. Stefana Batorego w Lipsku
Organizatorka, Pani Aleksandra Sigilewska życzyła wszystkim uczestnikom powodzenia w kolejnych etapach nauki. Dołączamy się do życzeń.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2393398

Ogląda nas

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna