"Historia utrwalona na starej fotografii"

  Czternasta edycja konkursu „Historia utrwalona na starej fotografii" już za nami. Kolejny już raz okazało się, że strychy , kufry i rodzinne albumy mogą objawić niezwykłe historie. Nasi poszukiwacze skarbów i tym razem udowodnili, że warto pochylić się nad losami naszych przodków, odkrywając dzieje zwyczajnych ludzi uwikłanych w wielką historię. Przed finałem konkursu odbyły się warsztaty przygotowujące uczniów do wykonania i zaprezentowania prac multimedialnych. Pan Andrzej Matusiewicz w sposób jasny i klarowny objaśnił, jak zrobić to dobrze, ciekawie i efektownie. Następnie dzięki uprzejmości pana Wojciecha Batury udaliśmy się na spacer po Augustowie, słuchając gawęd o historii miasta. Dzień zakończyliśmy obiadem w restauracji Albatros.

Czytaj więcej: "Historia utrwalona na starej fotografii"

Festiwal Piosenki Angielskiej i Rosyjskiej w Gimnazjum

  21 marca w naszej szkole odbył się Festiwal Piosenki Angielskiej i Rosyjskiej. Uczestnicy wykonywali jeden lub dwa utwory. Pod uwagę brano umiejętności językowe i wokalne. Występy oceniało jury w składzie: p. Maria Bieciuk, p. Wioletta Rokita, p. Katarzyna Kiejko i Justyna Łukaszewicz (przedstawicielka SU). Festiwal jest efektem projektu edukacyjnego realizowanego przez grupę uczniów z klas drugich gimnazjum pod opieką p. M. Danilczyk i p. E. Bielawskiej.

Czytaj więcej: Festiwal Piosenki Angielskiej i Rosyjskiej w Gimnazjum

XIV Powiatowy Konkurs Młodego Aktora

IMAG0017  30 marca 2016 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Augustowie odbył się XIV Powiatowy Konkurs Młodego Aktora. W sali teatralnej zaprezentowali się gimnazjaliści i licealiści, demonstrując swoje artystyczne talenty. Wśród 28 uczestników wystąpiła uczennica naszego gimnazjum Dominika Lisowska z klasy IIB, która przedstawiła swoją interpretację wiersza Wiliama Szekspira pt. „Czy umrzeć mam? Czy uciec?". W kolejnym etapie trzeba było przygotować prezentację sceniczną reklamy jakiegoś produktu, a następnie ją zademonstrować.

Czytaj więcej: XIV Powiatowy Konkurs Młodego Aktora

Pierwszacy na wycieczce

  18 marca 2016r. klasy pierwsze gimnazjum wybrały się na wycieczkę do Białegostoku. Uczestniczyli oni w panelach podróżniczych, gdzie podróżnicy zabierali ich w ciekawe miejsca USA, Ameryki Południowej i Australii. Zwiedzili również Muzeum Wojska Polskiego. Natomiast dobrej zabawy zaznali, jeżdżąc na łyżwach na lodowisku. Wszyscy wrócili zadowoleni z wyjazdu i z niecierpliwością czekają na kolejne wyjazdy.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435715

Ogląda nas

Odwiedza nas 132 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna