Poznajemy różne zawody

  W dn. 20 stycznia 2015 r. w ramach preorientacji zawodowej uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz z wychowawcami odwiedzili placówki Straży Granicznej i Straży Pożarnej w Lipsku.
  Uczniowie mieli możliwość zapoznać się ze specyfiką pracy w tychże jednostkach. Trzecioklasiści obejrzeli sprzęt używany zarówno przez pograniczników, jak i strażaków, pytali o szczegóły ich pracy, posłuchali o ciekawych akcjach oraz o wymaganiach obu zawodów. Ponadto jeden z pracowników straży pożarnej przeprowadził szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie dowiedzieli się , jak pomóc osobie, która się zadławiła lub zemdlała oraz ćwiczyli na manekinie masaż serca i sztuczne oddychanie.
Zajęcia z funkcjonariuszami były bardzo pouczające i ciekawe. Dziękujemy za ich przeprowadzenie i mamy nadzieję, że zachęcą one niektórych uczniów do kontynuowania nauki umożliwiającej w przyszłości podjęcie pracy w tych jednostkach.

23. FINAŁ WOŚP

  Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Odbywa się tradycyjnie w druga niedzielę stycznia każdego roku.

11 stycznia 2015r. odbył się 23. Finał dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

Czytaj więcej: 23. FINAŁ WOŚP

Spływ Supraślą

Spływ Supraślą

 Zdjęcia ze spływu kajakowego po rzece Supraśl...

Święto Patrona Szkoły w trzech odsłonach

  Na tegoroczne obchody święta patrona szkoły składały się z trzy działania – konkurs plastyczny, turniej wiedzy o Stefanie Batorym i regionie oraz przegląd piosenki patriotycznej. Do konkursu wiedzy „Jeden z ośmiu" przystąpili reprezentanci poszczególnych klas gimnazjum. Po wcześniejszym solidnym przygotowaniu się uczniowie na forum szkoły odpowiadali na pytania podobnie jak w teleturnieju telewizyjnym „Jeden z dziesięciu". Po zaciętej rywalizacji i przy gorącym dopingu publiczności do finału zakwalifikowało się troje uczniów. Najlepiej na pytania odpowiadali: Aleksandra Prolejko z IIIA, która zajęła pierwsze miejsce, drugi był Daniel Krysiuk z IIA, trzecie miejsce zajął Paweł Chomiczewski z IB.

Czytaj więcej: Święto Patrona Szkoły w trzech odsłonach

O historii w plenerze

  W tym roku obchodzimy setną rocznice wybuchu I wojny światowej, więc coroczny objazd szlakiem miejsc pamięci narodowej musiał akcentować tamte wydarzenia, które w rezultacie przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygraniczne tereny naszej gminy były scena wielkich bitew między wojskami carskiej Rosji i oddziałami niemieckimi. Wiele mogił żołnierskich zostało zapomnianych, do dzisiejszych czasów zachowało się tylko kilka miejsc, które warto przypomnieć młodzieży, bo w armiach walczących ze sobą zaborców walczyło wielu Polaków. Po trasie nie pomijaliśmy innych miejsc historycznie ważnych dla dziejów regionalnych.

Czytaj więcej: O historii w plenerze

Statystyki

Odsłon artykułów:
2394086

Ogląda nas

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna