Czas wyboru

  W ramach edukacji teatralnej chętni uczniowie z naszego gimnazjum w dn. 17.06.2014 r. mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. Czas wyboru. Spektakl został przygotowany przez teatr Artenes z Wrocławia, a odbył się w kinie Iskra w Augustowie.
  Tematem dramatu były trudne wybory podejmowane przez dorastającą młodzież. Główna bohaterka, Mrówka, bystra i utalentowana dziewczyna interesuje się literaturą. Bez trudu wygrywa konkurs wiedzy o literaturze. Aby uczcić sukces, idzie do klubu z siostrą i jej kolegą, który podstępnie podaje jej narkotyk. W narkotycznym śnie dziewczyna widzi różnych bohaterów literackich, którzy wskazują jej ważne wartości w życiu. Podoba jej się to, więc coraz częściej sięga po narkotyki, traci kontakt z rodziną, ma problemy w szkole, a nawet kradnie pieniądze, by tylko zdobyć kolejną działkę narkotyku. Jej uzależnienie pogłębia się, aż w końcu następuje przebudzenie. Dziewczyna dostaje od losu jeszcze jedną szansę, gdy nałóg okazuje się tylko koszmarem sennym. Mrówka podejmuje świadomą decyzję – żadnych narkotyków! Życie jest tylko jedno i nie wolno go marnować w taki sposób.

Czytaj więcej: Czas wyboru

Dzień Dziecka w gimnazjum

Dzień Dziecka w gimnazjum

  To nieprawda, że dziećmi jesteśmy tylko przez kilkanaście pierwszych lat życia. Prawdą jest natomiast, że w każdym z nas, bez względu na wiek, tkwi odrobina dziecka. Bo bycie dzieckiem to m.in. umiejętność zabawy i współpracy z kolegami, to wesoły, niewymuszony śmiech, to ciekawość świata i wieczne nim zadziwienie.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka w gimnazjum

Ognisko

Kilka zdjęć z ogniska klasy II B...

V Powiatowy Konkurs Ortograficzny

  6 maja 2014 r. w Augustowie w gimnazjum nr 1 odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego pod hasłem: Ortografii się nie damy, podstępem ja pokonamy. Wzięło w nim udział 19 uczestników z gimnazjów naszego powiatu, w tym również dwoje uczniów reprezentujących Gimnazjum im. S. Batorego w Lipsku. Byli to Ewa Bienasz i Paweł Szczepanik, zwycięzcy szkolnego etapu Ortograficznej corridy, oboje przygotowywani przez panią Bożenę Muchę. Miło nam poinformować, że Ewa Bienasz zdobyła w konkursie III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

  Więcej na ten temat:
http://augustowskireporter.pl/2229-zmagania-z-ortografia.html

Tydzień matematyczno - przyrodniczy

Tydzień matematyczno - przyrodniczy

  W dniach od 17 do 21 marca w naszej szkole miał miejsce tydzień matematyczno – przyrodniczy. Wszyscy chętni uczniowie mieli możliwość spróbowania swoich sił w ścisłych dziedzinach nauki.
  W poniedziałek odbył się konkurs: sudoku, we wtorek test matematyczny, w środę test przyrodniczy, w czwartek Kangur, a w piątek odbyła się ocena plakatów o tematyce geograficznej, biologicznej i chemicznej.

Czytaj więcej: Tydzień matematyczno - przyrodniczy

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435769

Ogląda nas

Odwiedza nas 127 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna