Dzień Mózgu w ACE 2018

  W dniu 16 marca 2018 uczniowie klas III Gimnazjum w Lipsku wzięli udział w obchodach Dnia Mózgu w Augustowskim Centrum Edukacyjnym. Rywalizowaliśmy z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 4 w Augustowie oraz z Gimnazjum w Rajgrodzie.

Czytaj więcej: Dzień Mózgu w ACE 2018

Zwycięzca „Ośmiu Wspaniałych”

  W Zespole Szkół Technicznych w Augustowie 9 marca 2018r. miały miejsce eliminacje powiatowe w ramach XXIV Edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Czytaj więcej: Zwycięzca „Ośmiu Wspaniałych”

Leśne ślady na drodze do niepodległości

  Z okazji 155 rocznicy wybuchu powstania styczniowego, uczniowie  naszej szkoły odwiedzili miejsce symbolicznego grobu powstańców na Kozim Rynku. Wyjazd ten odbył się 30.01.2018 r. Razem z opiekunami p. K. Żabicką i p. T. Rutkowską młodzież z II i III klasy Gimnazjum im. Stefana Batorego miała okazję poznać bliżej lokalną historię, a wszystko to z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Kawalerii, grupy rekonstrukcyjnej z Suwałk oraz wielu innych pasjonatów historii.

Czytaj więcej: Leśne ślady na drodze do niepodległości

Z wizytą w Janowie!

  Uczniowie klas III gimnazjum już zaczęli intensywnie myśleć o wyborze szkoły średniej. Grupka uczniów z naszej szkoły została zaproszona do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie.

Czytaj więcej: Z wizytą w Janowie!

TYDZIEŃ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY

W dniach 13-17 marca obchodziliśmy tydzień matematyczno-przyrodniczy. Koordynatorem w roku szkolnym 2016-2017 była p. Renata Wnukowska. Zaangażowanych było 101 uczniów naszego gimnazjum. Uczniowie Ci wzięli udział w następujących konkurencjach:

  • teście matematycznym pod kierunkiem p. Jolanty Łepickiej,
  • omnibusie matematyczno-przyrodniczym pod kierunkiem p. Anny Haraburda,
  • sudoku pod kierunkiem p. Anny Haraburda,
  • konkursie matematycznym „Kangur" pod kierunkiem p. Małgorzaty Bieleckiej i p. Ewy Klepackiej.

Chętni uczniowie wykonali plakat pt. „Ciekawe odkrycia naukowe". Plakaty oceniały panie: p. Agnieszka Krzywicka i p. Małgorzata Bielecka.

Czytaj więcej: TYDZIEŃ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435737

Ogląda nas

Odwiedza nas 136 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna