6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej "Żubry"

Instruktorzy:

 - drużynowa - hm. Elżbieta Bielawska,
 - przyboczna - hm. Bożena Zaniewska,
 - przyboczny - hm. Leszek Zaniewski.


W KRZYŻU CIERPIENIE, W KRZYŻU ZBAWIENIE

  W piątek, 9 marca, wzorem lat ubiegłych harcerze postanowili towarzyszyć Jezusowi podczas Jego Drogi Krzyżowej. Podążając od stacji do stacji każdy miał szansę zrobić swoisty rachunek sumienia i ocenić, czy w swoim życiu kieruje się nauką Chrystusa, czy też może zdarza mu się upadać pod ciężarem własnych grzechów i pomyłek. Pomagały w tym rozważania czytane przez nasze druhny.

DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ

  Koniec lutego to dla każdego harcerza bardzo ważny okres, gdyż 22-go tego miesiąca obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej. Dzień ustanowiony dla uczczenia rocznicy urodzin założyciela skautingu Roberta Baden Powella.

Czytaj więcej: DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ

1% Twojego podatku dla 6LDHSG "ŻUBRY"

1zubry1% Twojego podatku
dla 6LDHSG „ŻUBRY"
to inwestycja
w przyszłość młodzieży

  Szanowni Państwo!
  Rozpoczyna się okres rozliczeń podatkowych za rok 2017. Każdy z podatników ma możliwość przekazania 1% swojego podatku za ubiegły rok na rzecz organizacji pożytku publicznego. W imieniu harcerzy z naszej drużyny zachęcamy, aby Państwo wsparli naszą działalność. Przekazanie 1% podatku tak naprawdę nic nie kosztuje, ale może pomóc nam w codziennej pracy, za co z góry dziękujemy.

Czytaj więcej: 1% Twojego podatku dla 6LDHSG "ŻUBRY"

STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

   W minioną sobotę, 3 lutego, dość liczna grupa naszych harcerzy udała się do Nowego Dworu, by tam wziąć udział w kolejnej już III edycji Hufcowego Turnieju Strzeleckiego „TARCZA”, organizowanego przez 4 Nowodworską Drużynę Harcerskiej Służby Granicznej „Złote Lwy”.

Czytaj więcej: STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Harcerze na baśniowym szlaku

   Przez cztery dni myśli i czyny naszych harcerzy skupione były na znanych lub mniej znanych baśniach i bajkach. Taką tematykę wybrali instruktorzy oraz kadra programowa na odbywający się w dniach 28-31.01.2018 r. biwak zimowy naszej drużyny harcerskiej. W biwaku w sumie wzięło udział 39 harcerzy i harcerek. Podzieleni na pięć zastępów, którymi dowodzili: dh. Iza, dh. Ula, dh. Daniel, dh. Paweł oraz dh. Hubert, walczyli o miano najlepszego zastępu.

Czytaj więcej: Harcerze na baśniowym szlaku

Hej kolęda, kolęda…

    W środę, 17 stycznia, już po raz drugi liczna grupa naszych harcerek wraz z instruktorami udała się do Różanegostoku, aby tym razem wziąć udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Miejscem tego wydarzenia był Salezjański Ośrodek Wychowawczy. Na scenie zaprezentowali się podopieczni ośrodka, wychowawcy i księża. Byli również goście z LO w Dąbrowie Białostockiej oraz wychowankowie podobnego ośrodka w Augustowie.

Czytaj więcej: Hej kolęda, kolęda…

Statystyki

Odsłon artykułów:
1301420

Ogląda nas

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.