6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej "Żubry"

Instruktorzy:

 - drużynowa - hm. Elżbieta Bielawska,
 - przyboczna - hm. Bożena Zaniewska,
 - przyboczny - hm. Leszek Zaniewski.


HARCERZE NA PIKNIKU RODZINNYM

  Na pikniku rodzinnym, który się odbył 17 czerwca 2018r. nie mogło również zabraknąć harcerzy. Na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Lipska z ochotą odpowiedzieliśmy „tak”. Nasze harcerki służyły swoją pomocą w malowaniu twarzy, zabawach z chustą animacyjną, robieniu baniek mydlanych i innych atrakcjach dla dzieci.

Czytaj więcej: HARCERZE NA PIKNIKU RODZINNYM

JEST TAKIE MIEJSCE, TAKI KRAJ…

  Pierwszy weekend czerwca był dla naszych harcerzy czasem spotkania z bracią harcerską Hufca Sokółka. W dniach 2-3 czerwca w bazie harcerskiej w Kamiennej odbył się kolejny już Zlot Hufca. Tegoroczne spotkanie druhów miało szczególny charakter, harcerze uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100-lecie ZHP.

Czytaj więcej: JEST TAKIE MIEJSCE, TAKI KRAJ…

Święto Konstytucji Trzeciego Maja

  Świąteczne majowe dni to świetna okazja nie tylko do wypoczynku, ale i do radosnego świętowania. Nasza drużyna jak co roku uczciła 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja gromadząc się licznie na nabożeństwie w intencji naszej Ojczyzny.

Czytaj więcej: Święto Konstytucji Trzeciego Maja

155. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO

   W przepiękną wiosenną pogodę, 28 kwietnia 2018r , już po raz kolejny nasi harcerze wyruszyli na wędrówkę szlakiem Powstańców Styczniowych po Puszczy Knyszyńskiej. W tym roku nasze patrole starszoharcerskie prowadzone były przez naszych instruktorów dh Leszka oraz dh. Elę i Bożenę.

Czytaj więcej: 155. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO

NIECODZIENNA WIZYTA

„Do wyższych rzeczy zostałem stworzony i dla nich pragnę żyć.”

  We wtorek, 20 marca, te słowa wypowiedziane ponad 400 lat temu przez św. Stanisława Kostkę, rozbrzmiewały w sali gimnastycznej ZSS w Lipsku. Tego dnia w murach naszej szkoły gościliśmy znamienitego gościa, J.E. Ks. Biskupa Jerzego Mazura, ordynariusza Diecezji Ełckiej, który postanowił spotkać się z całą społecznością szkolną.

Czytaj więcej: NIECODZIENNA WIZYTA

W DRODZE ZA KRZYŻEM

  W tym roku po raz pierwszy w Niedziele Palmową 25 marca nasi harcerze wzięli udział w Drodze Krzyżowej ulicami miasta. Wspólna organizacja ze scholą przyniosła oczekiwany efekt. Krzyż niesiony przez harcerzy, warta harcerska niosąca płonące pochodnie, rozważania czytane przez różne osoby oraz pieśni przygotowane przez scholę skłaniały do zadumy i przemyśleń.

Statystyki

Odsłon artykułów:
1564245

Ogląda nas

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.