6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej "Żubry"

Instruktorzy:

 - drużynowa - phm. Elżbieta Bielawska,
 - przyboczna - phm. Bożena Zaniewska,
 - przyboczny - phm. Leszek Zaniewski.


BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO WŚRÓD MIESZKAŃCÓW GMINY LIPSK

   „W Tobie jest światło”- tak brzmi tegoroczne przesłanie towarzyszące Betlejemskiemu Światłu Pokoju. Co roku przed Bożym Narodzeniem płomień jest odpalany przez austriackich skautów w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem od płonącego tam na stałe ognia. To symbol nadziei, pokoju i miłości.

Czytaj więcej: BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO WŚRÓD MIESZKAŃCÓW GMINY LIPSK

CZAS SPOTKAŃ OPŁATKOWYCH ROZPOCZĘTY

  W dniu 16.12.2017 roku harcerze z naszej drużyny spotkali się w swojej harcówce na wigilijnym poranku. Już od 9.00 trwały ostatnie przygotowania do tak ważnego wydarzenia. Poprzedziły je oczywiście prace dekoracyjne i logistyczne na piątkowej zbiórce. Wigilię rozpoczęliśmy trochę o nie typowej godzinie 10.00. Na spotkanie przybyły nasze panie dyrektor- Maria Bieciuk i Teresa Sapieha.

Czytaj więcej: CZAS SPOTKAŃ OPŁATKOWYCH ROZPOCZĘTY

NA INSTRUKTORSKĄ NUTĘ

  Działalności instruktorskiej przyporządkowany jest stały rozwój i doskonalenie. Tym tropem dwa lata temu poszli instruktorzy naszej drużyny: phm. Bożena Zaniewska, phm. Elżbieta Bielawska oraz phm. Leszek zaniewski, rozpoczynając swoją próbę na stopień harcmistrza. „Przyszło nam się zmierzyć z wieloma bardzo wymagającymi, skomplikowanymi zadaniami w tym okresie.

Czytaj więcej: NA INSTRUKTORSKĄ NUTĘ

„ …WYCHOWAM SWEGO NASTĘPCĘ…”

   "… Wychowam swego następcę. Powierzonej przez Związek Harcerstwa Polskiego służby nie opuszczę samowolnie." Te słowa zobowiązania instruktorskiego na zawsze utkwiły w naszych instruktorskich myślach. I stało się. Właśnie 10.11 i 18.11.2017r. nasze podopieczne dh. Ania Harasim z 5SDH i dwie harcerki z naszej drużyny dh. Monika Danilczyk i dh. Karolina Zieziula zamknęły próbę z wynikiem pozytywnym na stopień przewodnika. Mamy pierwsze młode instruktorki w naszej i zaprzyjaźnionej drużynie. Gratulujemy druhnom i ich opiekunom dh. Eli, dh Bożenie i dh Leszkowi.

99. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

   Za nami uroczystości związane z obchodami odzyskania niepodległości. Jak co roku składały się one z dwóch części. 10 listopada 2017r. w sali gimnastycznej można było obejrzeć montaż słowno- muzyczny przygotowany przez uczniów klas II gimnazjum wspomaganych przez Kubę Jabłońskiego z klasy III, Emilię Paszko z klasy I szkoły podstawowej oraz harcerzy  z 6 LDHSG „Żubry” .  Nad całością czuwali nauczyciele odpowiedzialni za akademię: p. Ewa Klepacka, p. Renata Wnukowska, p. Wioletta Rokita, phm. Elżbieta Bielawska, phm. Bożena Zaniewska oraz p. Leszek Zaniewski. W drugiej części obchodów szkolnych można było zaśpiewać znane i lubiane pieśni patriotyczne.

Czytaj więcej: 99. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

„Możesz więcej”!- warsztaty przyszłych zastępowych

   W dniach 07-08.10.2017r w Dąbrowie Białostockiej odbyła się I tura warsztatów dla zastępowych pt: "Możesz więcej!" i jak sama nazwa mówi oczywiście nie mogło zabraknąć na nich naszych druhów. Dh. Weronika, Iza, Diana, Pola i Kinga udowodniły, że mają wiele zapału, pomysłów i energii do realizowania się na funkcji zastępowej. W trakcie warsztatów brały udział w zajęciach z pisania planu pracy zastępu oraz musztry. Dowiedziały się również wiele na temat tego na jakich polach mogą pełnić swoją harcerską służbę. Sprawdziły również w formie teleturnieju swoją wiedzę na temat ZHP. Podczas warsztatów nie zabrakło też dobrej zabawy w formie gier oraz rajdu, którego zadania wymagały wiele odwagi oraz logicznego myślenia. Wieczorem odbyło się świeczkowisko. Dziękujemy dh. Justynie z namiestnictwa za zaproszenie.

Statystyki

Odsłon artykułów:
1227381

Ogląda nas

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.