6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej "Żubry"

Instruktorzy:

 - drużynowa - hm. Elżbieta Bielawska,
 - przyboczna - hm. Bożena Zaniewska,
 - przyboczny - hm. Leszek Zaniewski.


„WIWAT MAJ, PIĘKNY MAJ"

„WIWAT MAJ, PIĘKNY MAJ"

  Majowy weekend przywitał nas chłodem. Nie przeszkodziło to jednak w świętowaniu 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Wydarzenie to odegrało ważną rolę w ówczesnym świecie, ale jest też ważnym elementem kształtowania postaw obywatelskich we współczesnym świecie.

Czytaj więcej: „WIWAT MAJ, PIĘKNY MAJ"

NIECODZIENNA WIZYTA

  Wtorek, 29 kwietnia, była dla naszej drużyny dniem szczególnym. Tego dnia mieliśmy wyjątkowych gości. Odwiedził nas Komendant Chorągwi Białostockiej ZHP – hm. Andrzej Bajkowski, Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Chorągwi Białostockiej ZHP – hm. Jolanta Kitlasz oraz Wicekurator Oświaty – pani Wiesława Ćwiklińska.

Czytaj więcej: NIECODZIENNA WIZYTA

PODĄŻAJĄC ZA KRZYŻEM...

  Wielki Post to dla każdego chrześcijanina czas zadumy nad swoim życiem. W każdej parafii wierni biorą udział w rozważaniach kolejnych stacji Drogi Krzyżowej. Podobnie jest w naszej parafii. Tradycją naszej drużyny stał się udział w tym nabożeństwie.
  Harcerze przygotowali i 14 marca poprowadzili rozważania Męki Pańskiej w kościele parafialnym w Lipsku. Staraliśmy się skłonić biorących udział w nabożeństwie wiernych do zastanowienia się nad sobą. W ostatnim tygodniu Wielkiego Postu, we środę, nasi harcerze towarzyszyli Krzyżowi Chrystusowemu w jego drodze ulicami miasta wsłuchując się w słowa Św. Jana Pawła II, które zostawił nam w swoim testamencie.

ŚLADAMI POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH

ŚLADAMI POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH

  8 marca już po raz siedemnasty zuchy i harcerze Chorągwi Białostockiej wyruszyli na Rajd Śladami Powstańców 1863r. Uczestnicy rajdu, w sumie ponad 1000 zuchów i harcerzy, w zależności od grupy wiekowej pokonywali jedną z czterech tras na terenie Puszczy Knyszyńskiej oraz wykonywali różne zadania.

Czytaj więcej: ŚLADAMI POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH

DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ 2014

DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ 2014

  22 lutego skauci na całym świecie obchodzą swoje najważniejsze święto - Dzień Myśli Braterskiej. Jest to święto przyjaźni i dlatego tego dnia harcerze ślą życzenia swoim przyjaciołom, odwiedzają się i spotykają na uroczystych zbiórkach. Zwyczaj ten ma przypominać o braterstwie wszystkich skautów świata. Braterstwo, służba i praca nad sobą, to podstawowe zasady skautingu.

Czytaj więcej: DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ 2014

"Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!"

"Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!"

  Boże Narodzenie to czas szczególny, czas pojednania i wybaczenia, czas życzeń i łamania się opłatkiem. W naszej drużynie rozpoczęliśmy świętowanie podczas spotkania opłatkowego. Były wspomnienia, kolędy, życzenia i Słowo Boże.
  Okres Bożego Narodzenia to też czas zapalania Betlejemskiego Światła Pokoju. Tegoroczne hasło „Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!" to nawoływanie do podjęcia wyzwania stania się lepszym, zaproszenie do pracy nad sobą, niepowtarzalny czas na zmianę siebie. Wiemy, że tylko autentyczny przykład pociąga za sobą innych, dlatego sami wymagamy najwięcej od siebie. Wierzymy, że każdy z nas posiada w sobie dobro, którym może zarażać innych.

Czytaj więcej: "Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!"

Statystyki

Odsłon artykułów:
1456622

Ogląda nas

Odwiedza nas 105 gości oraz 0 użytkowników.