6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej "Żubry"

Instruktorzy:

 - drużynowa - hm. Elżbieta Bielawska,
 - przyboczna - hm. Bożena Zaniewska,
 - przyboczny - hm. Leszek Zaniewski.


KU NIEPODLEGŁEJ - III RAJD ŚLADAMI ODDZIAŁU HUBALA

"Przez Sybir do Niepodległej"

  07.09.2018r w Białymstoku nasi harcerze wzięli udział w uroczystości XVIII Międzynarodowego Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru. Jego tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Przez Sybir do Niepodległej", która nawiązała do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Główną część uroczystości stanowił przemarsz uczestników ulicami Białegostoku, spod Pomnika Katyńskiego do kościoła Ducha Świętego. Przy tym kościele znajduje się Grób Nieznanego Sybiraka. Po udziale we mszy świętej przy pomniku liczne delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Nasi harcerze swoim udziałem upamiętnili ofiary zesłania. Dziękujemy.

„Biebrzańskie Sianokosy” w Szuszalewie

  W minioną sobotę 08.09.2018r. odbyły się XVII Mistrzostwa Świata w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody w Szuszalewie. W rywalizacji Biebrzańskich Sianokosów stanęły drużyny z całego świata, m.in. ze Słowacji, Węgier, Białorusi, Belgii, Kanady i Polski. Nasze harcerki też miały swoje zadanie do wykonania.

DZIAŁANIA HARCERZY PODCZAS WAKACJI

  Harcerze z naszej drużyny spędzili część wakacji bardzo pracowicie. 23 czerwca na bazie harcerskiej w Suchej Rzeczce, wspólnota Hufca ZHP Augustów zorganizowała zlot z okazji stulecia powstania harcerstwa na terenie Augustowa. Przedstawiciele naszej drużyny byli również tam obecni jako zaproszeni goście.

Czytaj więcej: DZIAŁANIA HARCERZY PODCZAS WAKACJI

HARCERZE NA PIKNIKU RODZINNYM

  Na pikniku rodzinnym, który się odbył 17 czerwca 2018r. nie mogło również zabraknąć harcerzy. Na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Lipska z ochotą odpowiedzieliśmy „tak”. Nasze harcerki służyły swoją pomocą w malowaniu twarzy, zabawach z chustą animacyjną, robieniu baniek mydlanych i innych atrakcjach dla dzieci.

Czytaj więcej: HARCERZE NA PIKNIKU RODZINNYM

JEST TAKIE MIEJSCE, TAKI KRAJ…

  Pierwszy weekend czerwca był dla naszych harcerzy czasem spotkania z bracią harcerską Hufca Sokółka. W dniach 2-3 czerwca w bazie harcerskiej w Kamiennej odbył się kolejny już Zlot Hufca. Tegoroczne spotkanie druhów miało szczególny charakter, harcerze uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100-lecie ZHP.

Czytaj więcej: JEST TAKIE MIEJSCE, TAKI KRAJ…

Statystyki

Odsłon artykułów:
2396007

Ogląda nas

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.