6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej "Żubry"

Instruktorzy:

 - drużynowa - phm. Elżbieta Bielawska,
 - przyboczna - phm. Bożena Zaniewska,
 - przyboczny - phm. Leszek Zaniewski.


KOLEJNY WIELKI SUKCES NASZYCH HARCERZY

  4 marca 2017r patrol wędrowniczy 6LDHSG „Żubry" w składzie; dh. Damian, dh. Monika, dh. Karolina, dh. Asia, dh. Klaudia oraz dh. Kinga wziął udział w XX Rajdzie Śladami Powstańców Styczniowych 1863 roku. Na godz. 7:20 nasi harcerze stawili się na punkcie startowym w Supraślu. Druhowie po raz pierwszy jako wędrownicy mieli do pokonania 18km i zaliczenie trzech punktów kontrolnych. Była samarytanka. Musieli opatrzyć ranną dziewczynę, potem zbudować nosze i przenieść poszkodowaną do szpitala polowego. Tam czekało na nich kolejne zadanie, a mianowicie skonstruowanie w miarę wygodnego, dobrze izolowanego podłoża dla rannej.

Czytaj więcej: KOLEJNY WIELKI SUKCES NASZYCH HARCERZY

HUFCOWY DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ- LIPSK 2017 R.

  Dnia 18.02.2017 r. w sali gimnastycznej ZSS w Lipsku odbył się Dzień Myśli Braterskiej Hufca ZHP Sokółka. Organizatorem spotkania była nasza drużyna. W uroczystej zbiórce wzięło udział prawie 200 zuchów, harcerzy z Korycina, Kuźnicy, Sokółki, Sidry, Nowego Dworu, Dąbrowy Białostockiej i Lipska: 1GZ „Waleczne misie", 17 GZ „Krasnoludkowy Ród" , 1 SDH „Atma" im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki", 1 DDH „Gladius", 2 DDWHSG „Astat" im. KOP, 4 NDHSG „Złote Lwy", 5 Sidrzańskiej DH „Trawersi", 7 Kresowej DH, 18 SDW, 23 SDH, 32 SDH „Rudy" im. Janka Bytnara, DH „Nieprzetartego Szlaku" oraz instruktorzy Hufca Sokółka.

Czytaj więcej: HUFCOWY DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ- LIPSK 2017 R.

HARCERZE NA TURNIEJU STRZELECKIM

  Po raz drugi nasza drużyna wzięła udział w Hufcowym Turnieju Strzeleckim „Tarcza" w Nowym Dworze. 4 lutego 2017r. w godz. popołudniowych 18 harcerzy starszych, wędrowników i 3 instruktorów odwiedziło strzelnicę w harcówce 4NDHSG „Złote Lwy". Była super zabawa i możliwość sprawdzenia bystrości swego oka. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas DMB u nas w Lipsku.

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DRUH

  Dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkół Samorządowych w Lipsku w dniach 27-31.01 2017 r. odbył się biwak zimowy. Tematem przewodnim biwaku było hasło ,, W zdrowym ciele zdrowy druh''. W zimowisku brało udział 39 harcerzy i harcerek oraz 3 instruktorów z dwóch drużyn 5 Sidrzańskiej Drużyny Harcerskiej ,,Trawersi" i 6 Lipskiej Drużyny Harcerskiej Służby Granicznej ,,Żubry''. Uczestnicy byli podzieleni na 4 zastępy o nazwach ,,Sportowe świry'' , ,,Ostre gruchy'' , ,,Zdrowe dresy" , ,,Zdrowe jednorożce''.

Czytaj więcej: W ZDROWYM CIELE ZDROWY DRUH

HARCERSKIE PÓŁKOLONIE

  W dniach 23.01.- 27.01.2017r. dwie grupy harcerek z 6LDHSG "Żubry" zakończyły udział w półkoloniach. W Samorządowym Przedszkolu w Lipsku pod hasłem "Zimowe Rytmy" realizowały swoje zadania z przedszkolakami. Natomiast w Zespole Szkół Samorządowych w Lipsku w myśl zasady "Trenuj i wygrywaj" grupa harcerek i niezrzeszonych uczennic gimnazjum trenowała piłkę ręczną.

ODWAŻNIE TWÓRZMY POKÓJ

„Odważnie twórzmy pokój" to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Już po raz dwudziesty szósty harcerze i harcerki są strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. To światło 16 grudnia dotarło do naszej drużyny podczas pierwszej uroczystej wigilii. Zaszczycili nas również goście: p. Burmistrz, panie Dyrektor ZSS, Komendant Straży Granicznej wraz z funkcjonariuszem, wiceprezes TPL, przedstawiciel Stowarzyszenia „Pomóż Sobie". Były jasełka, dzielenie się opłatkiem, życzenia, kolędy i wspomnienia.

Czytaj więcej: ODWAŻNIE TWÓRZMY POKÓJ

Statystyki

Odsłon artykułów:
1231270

Ogląda nas

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.