6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej "Żubry"

Instruktorzy:

 - drużynowa - phm. Elżbieta Bielawska,
 - przyboczna - phm. Bożena Zaniewska,
 - przyboczny - phm. Leszek Zaniewski.


JAK PRZYGODA TO TYLKO W WARSZAWIE, WARSZAWIE.....

   Zgodnie ze słowami znanej nam piosenki 12 grudnia dziewięciu naszych harcerzy wraz z instruktorem dh Leszkiem wyruszyła na przygodę „życia" w ramach akcji Ambasadorów Betlejemskiego Światła Pokoju do Warszawy. Pierwszą noc spędziliśmy w hostelu Emma dzięki życzliwości Rady Rodziców ZSS w Lipsku. DZIĘKUJEMY bardzo serdecznie za pokrycie kosztów naszego noclegu. Następnego dnia od godziny 9.00 byliśmy już gotowi do pełnienia służby. Całym naszym patrolem wraz z przedstawiciela KG ZHP na czele z dh Naczelnik Małgorzatą Sinicą udaliśmy się na spotkanie z panią Premier oraz Radą Ministrów. W miłej atmosferze przekazane zostało światło betlejemskie, a dh Diana Danilczyk przekazała Pani Premier okolicznościową bombkę. Pozostali nasi harcerze wręczyli ministrom przygotowane przez KG ZHP upominki. Tego samego dnia odwiedziliśmy jeszcze: BOR- dh. Diana, Adriana oraz Julia a, dh Dominika, Iza, Weronika, Daniel oraz Hubert- Rzecznika Praw Obywatelskich.

Czytaj więcej: JAK PRZYGODA TO TYLKO W WARSZAWIE, WARSZAWIE.....

HARCERZE JADĄ DO WARSZWAWY!

  Po raz 3 z rzędu wśród grona zwycięskich drużyn w konkursie na Ambasadorów Betlejemskiego Światła Pokoju znalazła się nasza drużyna harcerska „Żubry"! Będziemy reprezentować Hufiec ZHP Sokółka - Gminę Lipsk podczas służby w Warszawie roznosząc Betlejemskie Światło Pokoju do centralnych instytucji państwowych, mających swoje biura w Warszawie.
  Do 20 listopada trwał konkurs na Ambasadorów Światła. W ramach zadania konkursowego, drużyny z całej Polski musiały stworzyć film, który pokazywał ich działalność.

NA TANECZNĄ NUTĘ W KUŹNICY

  W piątek 25.11.2016 r. 31 naszych harcerzy wraz z instruktorami udało się do Kuźnicy na hufcową zabawę andrzejkową. Za nim dotarliśmy na miejsce imprezy odwiedziliśmy ks. Jarka- kapelana harcerzy prawosławnych naszego hufca. Zwiedziliśmy cerkiew w Kuźnicy, dowiedzieliśmy się wielu interesujących informacji o wierze prawosławnej, a na koniec wspólnie się pomodliliśmy.

Czytaj więcej: NA TANECZNĄ NUTĘ W KUŹNICY

98 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

  11 listopada w Lipsku w zimowej aurze obchodzona była uroczystość 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku harcerze z 6LDHSG „Żubry" uczestniczyli w gminnych obchodach. Wzięli udział w oprawie liturgicznej Mszy Św, przemarszu pod pomnik „Zginęli za Polskę" i Kopiec Wolności oraz wystawieniu wart honorowych wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej.

Czytaj więcej: 98 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

1 listopada, Dzień Wszystkich Świętych

  Dzień ten skłania do zadumy nad życiem ludzkim i wspomnień nad tymi, którzy nas opuścili. Jest to oznaką szacunku i pamięci dla zmarłych. Na grobach składa się wieńce i zapala znicze. Harcerze wystawiają honorowe warty. Jak co roku nasza drużyna wypełniła to zadanie super. Dziękujemy Wam druhowie!

I RAJD ŚLADAMI ODDZIAŁU „HUBALA"

  8.10 2016r. nasza drużyna zorganizowała w Lipsku I Rajd Śladami Oddziału „Hubala". Do rajdu zgłosiło się 5 patroli: dwa z Dąbrowy z 1DDH „ Gladius", z Nowego Dworu z 4NDHSG „Złote Lwy" i dwa patrole z 6LDHSG „Żubry". Na starcie w godzinach porannych pojawiły się tylko trzy patrole. Patrole z Dąbrowy Bł w związku z chorobami zgłoszonych uczestników zrezygnowały z udziału. Pogoda nam dopisała mimo zapowiadanych deszczy. Rajd przebiegał bardzo sprawnie i w bardzo miłej atmosferze. Przygotowane zostało pięć punktowanych zadań.

Czytaj więcej: I RAJD ŚLADAMI ODDZIAŁU „HUBALA"

Statystyki

Odsłon artykułów:
1231461

Ogląda nas

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.