6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej "Żubry"

Instruktorzy:

 - drużynowa - hm. Elżbieta Bielawska,
 - przyboczna - hm. Bożena Zaniewska,
 - przyboczny - hm. Leszek Zaniewski.


1% Twojego podatku dla 6LDHSG "ŻUBRY"

1zubry1% Twojego podatku
dla 6LDHSG „ŻUBRY"
to inwestycja
w przyszłość młodzieży

  Szanowni Państwo!
  Rozpoczyna się okres rozliczeń podatkowych za rok 2017. Każdy z podatników ma możliwość przekazania 1% swojego podatku za ubiegły rok na rzecz organizacji pożytku publicznego. W imieniu harcerzy z naszej drużyny zachęcamy, aby Państwo wsparli naszą działalność. Przekazanie 1% podatku tak naprawdę nic nie kosztuje, ale może pomóc nam w codziennej pracy, za co z góry dziękujemy.

Czytaj więcej: 1% Twojego podatku dla 6LDHSG "ŻUBRY"

STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

   W minioną sobotę, 3 lutego, dość liczna grupa naszych harcerzy udała się do Nowego Dworu, by tam wziąć udział w kolejnej już III edycji Hufcowego Turnieju Strzeleckiego „TARCZA”, organizowanego przez 4 Nowodworską Drużynę Harcerskiej Służby Granicznej „Złote Lwy”.

Czytaj więcej: STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Harcerze na baśniowym szlaku

   Przez cztery dni myśli i czyny naszych harcerzy skupione były na znanych lub mniej znanych baśniach i bajkach. Taką tematykę wybrali instruktorzy oraz kadra programowa na odbywający się w dniach 28-31.01.2018 r. biwak zimowy naszej drużyny harcerskiej. W biwaku w sumie wzięło udział 39 harcerzy i harcerek. Podzieleni na pięć zastępów, którymi dowodzili: dh. Iza, dh. Ula, dh. Daniel, dh. Paweł oraz dh. Hubert, walczyli o miano najlepszego zastępu.

Czytaj więcej: Harcerze na baśniowym szlaku

Hej kolęda, kolęda…

    W środę, 17 stycznia, już po raz drugi liczna grupa naszych harcerek wraz z instruktorami udała się do Różanegostoku, aby tym razem wziąć udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Miejscem tego wydarzenia był Salezjański Ośrodek Wychowawczy. Na scenie zaprezentowali się podopieczni ośrodka, wychowawcy i księża. Byli również goście z LO w Dąbrowie Białostockiej oraz wychowankowie podobnego ośrodka w Augustowie.

Czytaj więcej: Hej kolęda, kolęda…

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO WŚRÓD MIESZKAŃCÓW GMINY LIPSK

   „W Tobie jest światło”- tak brzmi tegoroczne przesłanie towarzyszące Betlejemskiemu Światłu Pokoju. Co roku przed Bożym Narodzeniem płomień jest odpalany przez austriackich skautów w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem od płonącego tam na stałe ognia. To symbol nadziei, pokoju i miłości.

Czytaj więcej: BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO WŚRÓD MIESZKAŃCÓW GMINY LIPSK

CZAS SPOTKAŃ OPŁATKOWYCH ROZPOCZĘTY

  W dniu 16.12.2017 roku harcerze z naszej drużyny spotkali się w swojej harcówce na wigilijnym poranku. Już od 9.00 trwały ostatnie przygotowania do tak ważnego wydarzenia. Poprzedziły je oczywiście prace dekoracyjne i logistyczne na piątkowej zbiórce. Wigilię rozpoczęliśmy trochę o nie typowej godzinie 10.00. Na spotkanie przybyły nasze panie dyrektor- Maria Bieciuk i Teresa Sapieha.

Czytaj więcej: CZAS SPOTKAŃ OPŁATKOWYCH ROZPOCZĘTY

Statystyki

Odsłon artykułów:
2395934

Ogląda nas

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.