6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej "Żubry"

Instruktorzy:

 - drużynowa - phm. Elżbieta Bielawska,
 - przyboczna - phm. Bożena Zaniewska,
 - przyboczny - phm. Leszek Zaniewski.


ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

  Uroczystości z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja nasza drużyna rozpoczęła już na piątkowej zbiórce 29 kwietnia. Druhny Dominika i Karolina przybliżyły naszej młodzieży tą tematykę. Natomiast w dzień 3 maja bardzo licznie zgromadziliśmy się na nabożeństwie w intencji naszej Ojczyzny. Wzięliśmy udział w modlitwie i oprawie mszy świętej. Następnie przemaszerowaliśmy przed pomnik „Zginęli za Polskę", gdzie miała miejsce oficjalna część uroczystości. Jak co roku harcerze zaciągnęli honorową wartę wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Po zakończeniu tej części programu można było posłuchać występu chóru „Tremolo" i obejrzeć projekcję filmów archiwalnych „Druga młodość starego groda" i „Nadaję ci imię". Na tym uroczystości zakończono.

KOLEJNY WIELKI SUKCES NASZYCH HARCERZY

6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej „Żubry"

„Muzyka to jedyny język przekazu, który jednoczy wszystkie kraje i wszystkie kultury, dzięki niej można skleić stłuczone na tysiące kawałków lustro, w którym wszyscy możemy zobaczyć się i zrozumieć nawzajem."
pod takim hasłem dnia 16.04.2016 zuchy, harcerze, wędrownicy, instruktorzy oraz osoby podopieczni Stowarzyszenia „Pomóż sobie"spotkali się w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Lipsku na Hufcowym Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Zuchowej. Impreza została zorganizowana przez naszą drużynę.

Czytaj więcej: KOLEJNY WIELKI SUKCES NASZYCH HARCERZY

Zaproszenie

hfphiz16

HARCERSKA SŁUŻBA W WIELKIM TYGODNIU

  W środę 23 marca 2016r. nasza drużyna wzięła udział w ostatniej Drodze Krzyżowej, która przeszła ulicami naszego miasta. Nasi harcerze nieśli krzyż, natomiast harcerki oświetlały drogę płonącymi pochodniami. Część naszych dziewcząt w tym dniu śpiewało w scholi.
Harcerską służbę zakończyliśmy uczestnicząc w uroczystej procesji rezurekcyjnej, która rozpoczęła radosny okres świętowania Zmartwychwstania Pańskiego.

Podziękowanie

podziekowanie zbr

XIX RAJD ŚLADAMI POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH 1863

XIX RAJD ŚLADAMI POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH

  W sobotę, 5 marca, już po raz dziewiętnasty zuchy i harcerze Chorągwi Białostockiej wyruszyli na wędrówkę szlakiem Powstańców Styczniowych po Puszczy Knyszyńskiej.
  W tym roku naszą drużynę reprezentowały aż dwa patrole starszoharcerskie, prowadzone przez dh Damiana Jankowskiego i dh Kamila Bielawskiego. Oba patrole spisały się super. Ładna pogoda sprzyjała rajdowym trudom i wykonywaniu przygotowanych przez organizatorów zadaniom. Każdy z naszych harcerzy biorących udział w tym rajdzie może być dumny z tego, że pokonał własną słabość, zmęczenie i w ten sposób oddał hołd powstańcom, którzy na tej ziemi walczyli o wolność.
Podsumowaniem rajdu był wspólny apel, na którym zebrało się około 1000 harcerzy. Była harcerska modlitwa, salwa honorowa, a dzwon wolności zabrzmiał 153 razy na pamiątkę kolejnej rocznicy Powstania Styczniowego. Najlepsze patrole otrzymały pamiątkowe statuetki, a każdy uczestnik – certyfikat i znaczek uczestnictwa w rajdzie.

Statystyki

Odsłon artykułów:
1231320

Ogląda nas

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.