6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej "Żubry"

Instruktorzy:

 - drużynowa - phm. Elżbieta Bielawska,
 - przyboczna - phm. Bożena Zaniewska,
 - przyboczny - phm. Leszek Zaniewski.


DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ 2016

"Posłannictwem moim jest rozprzestrzeniane przyjaźni i braterstwa na całym świecie"
Robert Baden - Powell

Baden powell 1  Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni obchodzone 22 lutego w rocznicę urodzin twórcy światowego skautingu sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave. Piątkową zbiórkę poświęciliśmy na przygotowanie się do hufcowych obchodów DMB. W tym uroczystym dniu podziękowaniami nagrodzeni zostali zastępowi i funkcyjni naszej drużyny. Przypomnieliśmy sobie ideę tego święta. Wykonaliśmy zadanie przedzbiórkowe, czyli przygotowaliśmy wiersz i piosenkę o jednej z drużyn naszego hufca.
W sobotę 20 lutego wyruszyliśmy do Nowego Dworu, aby wspólnie z zuchami i harcerzami z Dąbrowy Białostockiej, Sidry, Korycina, Sokółki i Nowego Dworu poczuć moc braterstwa i przyjaźni na wspólnym świeczkowisku. Na uroczystą zbiórkę przybył również Poseł pan Mieczysław Kazimierz Baszko, który skierował do zebranych życzenia dalszych sukcesów na harcerskim szlaku oraz wspierania i wychowywania kolejnych pokoleń w duchu harcerskich ideałów. Swoje podziękowanie wszystkim drużynom i życzenia wielu harcerskich przygód złożyła również druhna Komendant phm. Edyta Wilkiel.
  Podczas Dnia Myśli Braterskiej odbył się turniej „Drużyna z drużyn" o tematyce harcerskiej. Zajęliśmy III miejsce. Zostały również przyznane nagrody za I Hufcowy Turniej Strzelecki „Tarcza". I tak w kategorii harcerze starsi: I miejsce – dh. Karolina Zieziula natomiast III miejsce – dh Patryk Kudaj, w kategorii instruktorzy: I miejsce – dh. phm. Elżbieta Bielawska, II miejsce – dh. phm Bożena Zaniewska, zaś w kategorii plastycznej „ Snajper w ruchu" nasza drużyna zajęła III miejsce. Na spotkaniu nie mogło również zabraknąć wspólnego śpiewania przy dźwiękach gitary, pląsów i wspólnie zatańczonej Belgijki.
Uroczystość zakończyła się zawiązaniem kręgu z harcerskim pożegnaniem.

Czuwajmy harcerze oraz sympatycy harcerstwa,
by serca naszych żar
rozjaśniał zwątpienie,
promieniał pokojem,
przyjaźni niósł dar,
by nigdy życzliwych nie brakło nam słów

Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!

1% Twojego podatku dla 6LDHSG "ŻUBRY"

1zubry1% Twojego podatku
dla 6LDHSG „ŻUBRY"
to inwestycja
w przyszłość młodzieży

  Szanowni Państwo!
  Rozpoczyna się okres rozliczeń podatkowych za rok 2015. Każdy z podatników ma możliwość przekazania 1% swojego podatku za ubiegły rok na rzecz organizacji pożytku publicznego. W imieniu harcerzy z naszej drużyny zachęcamy, aby Państwo wsparli naszą działalność. Przekazanie 1% podatku tak naprawdę nic nie kosztuje, ale może pomóc nam w codziennej pracy, za co z góry dziękujemy.

Co dzieje się z otrzymanymi środkami z 1%?
  1. Dofinansowujemy śródroczną pracę drużyny.
  2. Dofinansowujemy biwaki i rajdy harcerskie.
  3. Kupujemy dodatkowe elementy umundurowania.
  4. Przeznaczamy na inne działania, które będą zmierzać do lepszego wychowania młodzieży zrzeszonej w naszym hufcu.

W jaki sposób przekazać 1% ?
Jest to bardzo prosta procedura. Ofiarodawca wpisuje w odpowiednie rubryki zeznania podatkowego nazwę:

Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Białostocka
Hufiec Sokółka
6 LDHSG Żubry
oraz KRS: 0000271846

Uwierzcie nam - przekazane przez Was środki nie zostaną zmarnowane.
Nie ważna jest kwota, lecz ilość ludzi, którzy poprą nasze działania!!!

W KRAINIE BAJKI

  Pod takim hasłem w dniach 28 – 29 stycznia odbył się tegoroczny biwak zimowy naszej drużyny. Podczas kolejnych zajęć mieliśmy okazję przypomnieć sobie bajeczki naszych rodziców i swoich lat dziecięcych. W czwartek z samego rana przygotowaliśmy szkołę do naszego wypoczynku. Zaraz potem odbył się apel na którym zostaliśmy zapoznani z regulaminami. Na apelu rozpoczynającym nasz biwak gościliśmy obie panie dyrektor, które życzyły nam bezpiecznego wypoczynku i niezapomnianych wrażeń. Po apelu każdy zastęp miał za zadanie przygotowanie odpowiednich elementów obrzędowości, które dotyczyły wylosowanych wcześniej postaci z bajek.

Czytaj więcej: W KRAINIE BAJKI

HARCERZE WSPIERAJĄ WOŚP

  Już po raz 24 odbywał się ogólnopolski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  Pomysłodawcą i głównym organizatorem zbiórki publicznej jest Jerzy Owsiak. Nasza miejscowość również od wielu lat bierze udział w tejże akcji. W tym roku na prośbę Mateusza Rutkowskiego, naszego harcerza oraz głównego organizatora WOŚP w naszej miejscowości zostaliśmy poproszeni o włączenie się naszej drużyny do tychże obchodów. Postanowiliśmy zaśpiewać kilka piosenek z naszych płyt. Przekazaliśmy również na licytację naszą płytę „Ojczyzno ma – marzenia się spełniają".
  Dziękujemy Ci dh. Mateuszu za Twoje zaangażowanie, determinację i pomysł powołania tak licznej ekipy młodych ludzi do realizacji tak szczytnego przedsięwzięcia.

Zauważ człowieka

  "Zauważ człowieka". Tak brzmi hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju.
Już po raz dwudziesty piąty harcerze i harcerki zostali strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami.
  Akcję przekazywania BŚP w naszej chorągwi rozpoczęliśmy od wzięcia udziału w spotkaniu na granicy polsko-białoruskiej w Kuźnicy Białostockiej. Miało ono miejsce 17 grudnia. Tradycyjnie już odbyło się tam przekazanie Betlejemskiego Ognia polskim harcerzom z Białorusi. W spotkaniu wzięli udział: Konsul RP w Grodnie, przedstawiciele Chorągwi Białostockiej na czele z zastępcą komendanta hm. Andrzejem Bajkowskim, Komendant Hufca Sokółka, phm. Edytą Wilkiel, funkcjonariuszami SG z Kuźnicy oraz harcerze z Grodna i z Polski. Naszą drużynę reprezentował dh Leszek wraz z liczną grupą harcerzy.

Czytaj więcej: Zauważ człowieka

AMBASADORZY BŚP W WARSZAWIE

  W tym roku nasza drużyna miała zaszczyt zostać już po raz drugi Ambasadorami Betlejemskiego Światła Pokoju. Aby zasłużyć na miano Ambasadorów należało wziąć udział w konkursie zorganizowanym przez Główną Kwaterę ZHP, co też uczyniliśmy. Konkurs polegał na wykonaniu 3 ozdób choinkowych charakterystycznych dla naszego regionu oraz wysłaniu zdjęcia swojej drużyny w pełnym umundurowaniu. Jakże miłym zaskoczeniem było zaproszenie naszej drużyny do udziału w przekazywaniu Betlejemskiego Światła Pokoju do urzędów i instytucji centralnych w Warszawie wraz z członkami i instruktorami Głównej Kwatery ZHP.

Czytaj więcej: AMBASADORZY BŚP W WARSZAWIE

Statystyki

Odsłon artykułów:
1097406

Ogląda nas

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.