6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej "Żubry"

Instruktorzy:

 - drużynowa - hm. Elżbieta Bielawska,
 - przyboczna - hm. Bożena Zaniewska,
 - przyboczny - hm. Leszek Zaniewski.


UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE

  W sobotę, 9 lipca 2016 r., parafia MB Anielskiej w Lipsku przeżywała odpust ku czci bł. Marianny Biernackiej.
  Harcerze z naszej drużyny wzięli udział w oprawie liturgiczną podczas Mszy Św. o godz. 11.00 oraz pełnili wartę przy obrazie błogosławionej. Msza Św. w intencji mieszkańców Lipska pomordowanych na fortach w Naumowiczach w 1943 r. była celebrowana przez ks. Biskupa Jerzego Mazura.

„PER ASPERA AD ASTRA" – PRZEZ TRUDY DO GWIAZD

  „Per aspera ad astra" – przez trudy do gwiazd – pod takim hasłem odbył się w dniach 03-05.06.2016r. Zlot Hufca ZHP Sokółka. W tegorocznym zlocie, zorganizowanym na terenie bazy harcerskiej „Kamionek" w Kamiennej Nowej, uczestniczyło ponad 150 osób: instruktorów, wędrowników, harcerzy i zuchów z Sokółki, Dąbrowy Białostockiej, Lipska, Nowego Dworu i Sidry. Naszą drużynę reprezentowało 20 harcerzy i 3 instruktorów. Druhny i druhowie spędzili ten czas na zgłębianiu wiedzy harcerskiej w ramach poszczególnych zajęć programowych. Zajęcia przeplatane były grami terenowymi i sportowymi, wędrówką, warsztatami, dyskusją, wspólną zabawą na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej: „PER ASPERA AD ASTRA" – PRZEZ TRUDY DO GWIAZD

SPOTKANIE SZKOLENIOWE HARCERZY

  W dniu 22 maja w budynku naszej szkoły odbyło się spotkanie szkoleniowe instruktorów oraz zainteresowanych harcerzy z Hufca Sokółka. Spotkanie zaszczyciła swoją obecnością phm. Edyta Wilkiel – Komendantka Hufca ZHP Sokółka. W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele 1SDH "Astat", 1DDH " Gladius", 4NDHSG 'Złote Lwy" oraz 6LDHSG "Żubry".

Czytaj więcej: SPOTKANIE SZKOLENIOWE HARCERZY

25-LECIE STRAŻY GRANICZNEJ

  25-lecie powołania Straży Granicznej świętowali (20 maja) funkcjonariusze SG z jednostek w Augustowie, Lipsku i Płaskiej. Była msza święta w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie, uroczysty apel z awansami i odznaczeniami oraz atrakcja dla mieszkańców: prezentacja pojazdów i sprzętu. W tych uroczystościach wzięła również udział nasz drużyna harcerska, na zaproszenie Komendanta placówki w Lipsku. W trakcie uroczystości spotkała nas bardzo miła niespodzianka. Za wieloletnią współpracę otrzymaliśmy pamiątkowy ryngraf. Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

  Uroczystości z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja nasza drużyna rozpoczęła już na piątkowej zbiórce 29 kwietnia. Druhny Dominika i Karolina przybliżyły naszej młodzieży tą tematykę. Natomiast w dzień 3 maja bardzo licznie zgromadziliśmy się na nabożeństwie w intencji naszej Ojczyzny. Wzięliśmy udział w modlitwie i oprawie mszy świętej. Następnie przemaszerowaliśmy przed pomnik „Zginęli za Polskę", gdzie miała miejsce oficjalna część uroczystości. Jak co roku harcerze zaciągnęli honorową wartę wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Po zakończeniu tej części programu można było posłuchać występu chóru „Tremolo" i obejrzeć projekcję filmów archiwalnych „Druga młodość starego groda" i „Nadaję ci imię". Na tym uroczystości zakończono.

KOLEJNY WIELKI SUKCES NASZYCH HARCERZY

6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej „Żubry"

„Muzyka to jedyny język przekazu, który jednoczy wszystkie kraje i wszystkie kultury, dzięki niej można skleić stłuczone na tysiące kawałków lustro, w którym wszyscy możemy zobaczyć się i zrozumieć nawzajem."
pod takim hasłem dnia 16.04.2016 zuchy, harcerze, wędrownicy, instruktorzy oraz osoby podopieczni Stowarzyszenia „Pomóż sobie"spotkali się w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Lipsku na Hufcowym Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Zuchowej. Impreza została zorganizowana przez naszą drużynę.

Czytaj więcej: KOLEJNY WIELKI SUKCES NASZYCH HARCERZY

Statystyki

Odsłon artykułów:
1456617

Ogląda nas

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.