HARCERZE NA DNIACH LIPSKA

  W dniach 13-14 czerwca w naszym miasteczku już po raz kolejny świętowaliśmy Dni Lipska. W tym roku wyjątkowo dopisała nam pogoda. Było wiele atrakcji i wydarzeń kulturalnych.
  W sobotnie popołudnie z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Lipska odbyła się gra miejska. Wzięli w niej udział również nasi harcerze. Patrole przeszły przez 6 punktów, na których trzeba było wykonać różne zadania związane z historią i tradycjami Lipska. Jednym z zadań było np. przebranie jednego z członków patrolu w strój Stefana Batorego. Były również zadania plastyczne, jak również wymagające pewnej wiedzy na temat Lipska.

Czytaj więcej: HARCERZE NA DNIACH LIPSKA

ZLOT HUFCA 2015

  W dniach 5-7 czerwca 2015 roku w bazie harcerskiej „Kamionek" w Kamiennej Nowej odbył się zlot drużyn Hufca Sokółka. W tym roku na zlocie pojawiło się wyjątkowo dużo zuchów i harcerzy. Naszą drużynę reprezentowała grupa 20 harcerzy.

Czytaj więcej: ZLOT HUFCA 2015

POWRÓT NA SCENĘ

  W sobotę, 16 maja, w Sokółce odbył się tegoroczny Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej. W kinie „Sokół" zebrało się liczne grono zuchów i harcerzy z naszego hufca. Rywalizacja odbywała się w kilku kategoriach: gromada zuchowa, drużyna harcerska, grupa wędrownicza oraz soliści. W każdej z kategorii prezentowane były dwie piosenki o tematyce harcerskiej lub turystycznej. Ciepła atmosfera podczas występów sprzyjała dobrej zabawie.
  Nasza drużyna zaprezentowała dwa utwory: „U wrót lasu" i „Kamyk", a solistka – Kinga Dobko – wystąpiła w piosenkach: „Tak jak ptaki" oraz „Wiklina". Ku naszemu zaskoczeniu i radości w obu kategoriach zajęliśmy pierwsze miejsca i tym samym uzyskaliśmy przywilej zorganizowania festiwalu w przyszłym roku. Gratulujemy Kindze oraz całej drużynie i życzymy dalszych sukcesów.

Z WIZYTĄ W STRAŻY GRANICZNEJ

  Piątkowa zbiórka (22 maja) była zdecydowanie nietypowa. Harcerze zostali zaproszeni na Placówkę Straży Granicznej w Lipsku. Nasza wizyta rozpoczęła się od obejrzenia pojazdów wykorzystywanych przez funkcjonariuszy w pracy. Następnie zwiedziliśmy część pomieszczeń znajdujących się w budynku placówki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się sala zatrzymań. Podczas drugiej części wizyty harcerze mieli szansę poznać kulisy pracy funkcjonariuszy oraz dowiedzieć się, jak wygląda droga do podjęcia pracy w tym zawodzie. Funkcjonariusze przygotowali też pokaz sprzętu do udzielania pierwszej pomocy, jak również przypomnieli zasady postępowania w nagłych wypadkach.
  Dwie godziny minęły bardzo szybko, szczególnie że tematyka spotkania była ciekawa, a atmosfera bardzo ciepła. Mamy nadzieję, że współpraca z SG zaowocuje częstszymi spotkaniami i wspólnymi przedsięwzięciami.

W ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI

  Każdego roku Polacy, którzy czują się głęboko związani ze swoją Ojczyzną, obchodzą kolejne rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To historyczne wydarzenie miało dla Polski ogromne znaczenie i dlatego z prawdziwą dumą przyłączamy się do obchodów.
  Obchody w naszym mieście rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny. Nasza drużyna bardzo licznie wzięła udział w modlitwie. Następnie przemaszerowaliśmy przed pomnik „Zginęli za Polskę", gdzie miała miejsce oficjalna część uroczystości. Jak co roku harcerze zaciągnęli honorową wartę wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Po zakończeniu tej części programu można było obejrzeć wystawę zdjęć przedstawiających Lipsk w dawnych czasach. Była też możliwość obejrzenia dwóch filmów ukazujących fragment historii naszego miasteczka.
  W piątek, 8 maja, odbyła się zbiórka poświęcona świętom narodowym oraz symbolom narodowym i ich znaczeniu. Harcerze mieli okazję przypomnieć sobie historię tych symboli, a także uświadomić sobie ich znaczenie dla każdego Polaka.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2316317

Ogląda nas

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna