NA SŁUŻBIE W KOŚCIELE

  Wielki Post to w tradycji katolickiej czas zadumy nad własnym życiem oraz oczekiwania na Zmartwychwstanie Chrystusa. Dobrą okazją do przemyślenia swojego postępowania i zajrzenia w swoje sumienia jest uczestnictwo w rozważaniach Drogi Krzyżowej. Tradycją naszej drużyny jest prowadzenie rozważań w jeden z piątków. W tym roku miało to miejsce 6 marca, a nasze słowa skierowane były głównie pod adresem ludzi młodych, choć z pewnością każdy znalazł tam coś dla siebie. Jako drużyna wzięliśmy też udział w ostatniej Drodze Krzyżowej, która z powodu złej pogody odbyła się w kościele, a nie ulicami miasta.
  Naszą służbę zakończyliśmy uczestnicząc w uroczystej procesji rezurekcyjnej, która rozpoczęła radosny okres świętowania Zmartwychwstania Pańskiego.

XVIII RAJD ŚLADAMI POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH 1863

ŚLADAMI POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH

  W sobotę, 7 marca, już po raz osiemnasty zuchy i harcerze Chorągwi Białostockiej wyruszyli na wędrówkę szlakiem Powstańców Styczniowych po Puszczy Knyszyńskiej.

Czytaj więcej: XVIII RAJD ŚLADAMI POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH 1863

Z KOPYTA KULIG RWIE...

Z KOPYTA KULIG RWIE...

  W niedzielę, 8 lutego, odpowiadając na zaproszenie Stowarzyszenia „Pomóż Sobie" grupka harcerzy z naszej drużyny udała się do lasów na terenie Nadleśnictwa Płaska. Pogoda była wprost wymarzona na kulig. Konie, sanie, śnieg i przepiękne zimowe krajobrazy... Zarówno podopieczni stowarzyszenia jak i harcerze spędzili wspólnie niedzielne popołudnie na łonie natury. Po przejażdżce przyszedł czas na ognisko, kiełbaski, wspólne śpiewanie oraz zabawy na śniegu. Uśmiechy na twarzach uczestników kuligu z pewnością świadczyły o tym, że humory dopisywały, a wielu pytało, czy jeszcze kiedyś taki wypad zostanie powtórzony...

DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ 2015

DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ 2015

  22 lutego harcerze i skauci na całym świecie obchodzą święto przyjaźni - Dzień Myśli Braterskiej. To niezwykły dzień w harcerskim kalendarzu, ma on przypominać o podstawowym założeniu ruchu skautowego, jakim jest braterstwo wszystkich skautów świata.
  Piątkową zbiórkę poświęciliśmy na przygotowanie się do hufcowych obchodów DMB. Przypomnieliśmy sobie ideę tego święta. Wykonaliśmy zadanie przedzbiórkowe, czyli przygotowaliśmy prezentację postaci bohatera naszej chorągwi, hm. Ryszarda Kaczorowskiego. Jest to dla nas postać szczególna, gdyż mieliśmy zaszczyt pełnić funkcję drużyny sztandarowej podczas uroczystości przekazania sztandaru i nadania imienia Chorągwi Białostockiej. Przygotowaliśmy też kartki z życzeniami dla naszych dyrektorów i nauczycieli.

Czytaj więcej: DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ 2015

TERAZ AFRYKA – OD ŹRÓDEŁ SKAUTINGU DO KONTYNENTU PRZYSZŁOŚCI

  Pod takim hasłem w dniach 28 – 29 stycznia odbył się tegoroczny biwak zimowy 6 LDHSG „Żubry". Podczas kolejnych zajęć mieliśmy poznać kontynent afrykański i początki skautingu.
  We środę z samego rana przygotowaliśmy szkołę do naszego wypoczynku. Zaraz potem odbył się apel, na którym zostaliśmy zapoznani z regulaminami oraz podzieleni na zastępy, z których każdy wybrał sobie nazwę będącą jednocześnie nazwą państwa afrykańskiego. Po apelu dodatkowo wylosowaliśmy sobie afrykańskie imiona oraz każdy zastęp przygotował odpowiednie elementy obrzędowości. Potem rozpoczęliśmy pierwszą część zajęć programowych pod hasłem „W afrykańskim rytmie". Zastępy miały do wykonania różne zadania, z których każde było punktowane. Poznaliśmy afrykańskie instrumenty, a także wykonywaliśmy własne. Po zajęciach przyszedł czas na musztrę. Około godziny 14.00 trochę już zmęczeni i głodni udaliśmy się na obiad.

Czytaj więcej: TERAZ AFRYKA – OD ŹRÓDEŁ SKAUTINGU DO KONTYNENTU PRZYSZŁOŚCI

Statystyki

Odsłon artykułów:
2393739

Ogląda nas

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna