Za zasługi dla ZHP

280115 1  Instruktorzy 6. Lipskiej Drużyny Harcerskiej Służby Granicznej „Żubry" dh Bożena Zaniewska, dh Elżbieta Bielawska i dh Leszek Zaniewski zostali odznaczeni Brązowymi Krzyżami "Za Zasługi dla ZHP".

  Dziękujemy za dotychczasową pracę, poświęcenie i służbę na rzecz harcerstwa. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

POKÓJ JEST W NAS

  Tak brzmi tegoroczne przesłanie towarzyszące Betlejemskiemu Światłu Pokoju. Co roku przed Bożym Narodzeniem płomień jest odpalany przez austriackich skautów w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem od płonącego tam na stałe ognia. To symbol nadziei, pokoju i miłości.
  Pokój potrzebny jest nam wszystkim - w rodzinie, w pracy, w szkole. Chcemy, aby Światło Betlejemskie trafiło do każdego domu w Polsce i dlatego w okresie przedświątecznym staramy się dostarczyć do jak największej liczby osób.
  Akcję przekazywania BŚP rozpoczęliśmy od wzięcia udziału w spotkaniu na granicy polsko-białoruskiej w Kuźnicy Białostockiej. Miało ono miejsce 17 grudnia. Tradycyjnie już odbyło się tam przekazanie Betlejemskiego Ognia polskim harcerzom z Białorusi. W spotkaniu wzięli udział: Konsul RP w Grodnie, przedstawiciele Chorągwi Białostockiej na czele z hm. Andrzejem Bajkowskim, Komendant Hufca Sokółka, hm. Wojciech Pietraszewski, funkcjonariusze SG z Kuźnicy oraz harcerze z Grodna i z Polski. Naszą drużynę reprezentował dh Leszek wraz z grupą harcerzy.
  W piątek, 19 grudnia, w naszej harcówce odbyło się spotkanie opłatkowe, podczas którego słuchając słów Pisma Świętego przypomnieliśmy sobie radosne zdarzenie sprzed tysięcy lat oraz złożyliśmy sobie życzenia świąteczne. Nie zabrakło ciepłych słów i uśmiechu...
  W sobotę gościliśmy na spotkaniu opłatkowym w Stowarzyszeniu „Pomóż Sobie", gdzie obejrzeliśmy piękne przedstawienie w wykonaniu przedszkolaków, a potem wspólnie z podopiecznymi stowarzyszenia, ich rodzinami oraz zaproszonymi gośćmi dzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy, cieszyliśmy się ze zbliżającego się Narodzenia Pańskiego...
  Niedziela była dniem, w którym odwiedziliśmy kościoły w Lipsku i w Rygałówce, by tam podzielić się Betlejemskim Światłem z wiernymi naszych parafii. Przekazaliśmy im Światło, a także zapoznaliśmy ich z tegorocznym przesłaniem.
  W poniedziałek przed południem udaliśmy się na spacer po naszym miasteczku, by zanieść Betlejemskie Światło do różnych instytucji. Wszędzie byliśmy przyjmowani bardzo ciepło i serdecznie. Tego dnia poczuliśmy, że mamy w Lipsku wielu przyjaciół. Serdecznie dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie.

Najlepsze życzenia
z okazji Świąt Bożego Narodzenia
i Nowego Roku,
aby przyjście na świat Chrystusa
przyniosło ze sobą
radość, pokój, nadzieję i miłość...
życzą
instruktorzy i harcerze
z 6 LDHSG „Żubry"

AMBASADORZY BETLEJEMSKIEGO ŚWIATŁA POKOJU 2014

  Już niedługo, jak co roku, do Polski zostanie przywiezione Betlejemskie Światło Pokoju, aby tu trafić do każdej instytucji i każdego domu. Z tej okazji Kwatera Główna ZHP wyszła z propozycją do drużyn z całej Polski, aby wzięły udział w akcji przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju Prezydentowi RP, Marszałkowi Sejmu i Senatu RP, Premierowi Rządu oraz szefom centralnych urzędów państwowych. W związku z tym ogłoszono konkurs, którego celem było wyłonienie 5 drużyn Ambasadorów Światła, którzy wraz z członkami i instruktorami Głównej Kwatery ZHP będą roznosić Betlejemskie Światło Pokoju do urzędów i instytucji centralnych w Warszawie.

Czytaj więcej: AMBASADORZY BETLEJEMSKIEGO ŚWIATŁA POKOJU 2014

AMBASADORZY ŚWIATŁA W WARSZAWIE

  W dniach 15 – 17 grudnia 13-osobowa grupa harcerzy z naszej drużyny odwiedzała najważniejsze instytucje w naszym państwie niosąc im Betlejemskie Światło Pokoju.
  W poniedziałek, 15 grudnia, naszą służbę rozpoczęliśmy od wizyty w Belwederze. Mieliśmy zaszczyt osobistego spotkania z Prezydentem RP – panem Bronisławem Komorowskim i jego małżonką – panią Anną Komorowską. Podczas części oficjalnej nastąpiło przekazanie Betlejemskiego Ognia Parze Prezydenckiej, a zaraz potem mieliśmy możliwość złożenia życzeń i podzielenia się opłatkiem z głową państwa i jego małżonką. Było dużo ciepłych słów i wspólne zdjęcia. Umożliwiono nam również zwiedzanie sal Belwederu.
  W godzinach popołudniowych mała grupka naszych harcerzy wraz ze skarbnikiem GK odwiedziła Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, przekazując Betlejemskie Światło minister Teresie Piotrowskiej.
  Późnym popołudniem w siedzibie Głównej Kwatery ZHP odbyło się spotkanie opłatkowe, podczas którego mieliśmy okazję osobiście spotkać władze ZHP na czele z hm. Małgorzatą Sinicą – Naczelniczką ZHP.

Czytaj więcej: AMBASADORZY ŚWIATŁA W WARSZAWIE

ANDRZEJKOWY WIECZÓR

  Andrzejki zgodnie z polską tradycją przypadają na 30 listopada. My postanowiliśmy świętować na zbiórce poprzedzającej ten dzień, czyli 28 listopada.
  Wieczór andrzejkowy to przede wszystkim czas wróżb i przepowiedni. Tego wieczoru szukamy odpowiedzi na pytanie: "Co nas czeka w przyszłości?". I choć na uzyskane odpowiedzi patrzymy troszeczkę z przymrużeniem oka, to samo wróżenie jest okazją do świetnej zabawy i mnóstwa radości. Podczas andrzejkowej wróżby co chwilę wybuchały salwy śmiechu. Pomiędzy kolejnymi wróżbami uczyliśmy się nowych pląsów. Na koniec zaś mieliśmy symboliczny poczęstunek. Wieczór upłynął nam m bardzo miłej atmosferze.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2393666

Ogląda nas

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna