„WIWAT MAJ, PIĘKNY MAJ"

„WIWAT MAJ, PIĘKNY MAJ"

  Majowy weekend przywitał nas chłodem. Nie przeszkodziło to jednak w świętowaniu 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Wydarzenie to odegrało ważną rolę w ówczesnym świecie, ale jest też ważnym elementem kształtowania postaw obywatelskich we współczesnym świecie.

Czytaj więcej: „WIWAT MAJ, PIĘKNY MAJ"

NIECODZIENNA WIZYTA

  Wtorek, 29 kwietnia, była dla naszej drużyny dniem szczególnym. Tego dnia mieliśmy wyjątkowych gości. Odwiedził nas Komendant Chorągwi Białostockiej ZHP – hm. Andrzej Bajkowski, Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Chorągwi Białostockiej ZHP – hm. Jolanta Kitlasz oraz Wicekurator Oświaty – pani Wiesława Ćwiklińska.

Czytaj więcej: NIECODZIENNA WIZYTA

ŚLADAMI POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH

ŚLADAMI POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH

  8 marca już po raz siedemnasty zuchy i harcerze Chorągwi Białostockiej wyruszyli na Rajd Śladami Powstańców 1863r. Uczestnicy rajdu, w sumie ponad 1000 zuchów i harcerzy, w zależności od grupy wiekowej pokonywali jedną z czterech tras na terenie Puszczy Knyszyńskiej oraz wykonywali różne zadania.

Czytaj więcej: ŚLADAMI POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH

PODĄŻAJĄC ZA KRZYŻEM...

  Wielki Post to dla każdego chrześcijanina czas zadumy nad swoim życiem. W każdej parafii wierni biorą udział w rozważaniach kolejnych stacji Drogi Krzyżowej. Podobnie jest w naszej parafii. Tradycją naszej drużyny stał się udział w tym nabożeństwie.
  Harcerze przygotowali i 14 marca poprowadzili rozważania Męki Pańskiej w kościele parafialnym w Lipsku. Staraliśmy się skłonić biorących udział w nabożeństwie wiernych do zastanowienia się nad sobą. W ostatnim tygodniu Wielkiego Postu, we środę, nasi harcerze towarzyszyli Krzyżowi Chrystusowemu w jego drodze ulicami miasta wsłuchując się w słowa Św. Jana Pawła II, które zostawił nam w swoim testamencie.

DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ 2014

DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ 2014

  22 lutego skauci na całym świecie obchodzą swoje najważniejsze święto - Dzień Myśli Braterskiej. Jest to święto przyjaźni i dlatego tego dnia harcerze ślą życzenia swoim przyjaciołom, odwiedzają się i spotykają na uroczystych zbiórkach. Zwyczaj ten ma przypominać o braterstwie wszystkich skautów świata. Braterstwo, służba i praca nad sobą, to podstawowe zasady skautingu.

Czytaj więcej: DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ 2014

Statystyki

Odsłon artykułów:
2315709

Ogląda nas

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna