"Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!"

"Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!"

  Boże Narodzenie to czas szczególny, czas pojednania i wybaczenia, czas życzeń i łamania się opłatkiem. W naszej drużynie rozpoczęliśmy świętowanie podczas spotkania opłatkowego. Były wspomnienia, kolędy, życzenia i Słowo Boże.
  Okres Bożego Narodzenia to też czas zapalania Betlejemskiego Światła Pokoju. Tegoroczne hasło „Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!" to nawoływanie do podjęcia wyzwania stania się lepszym, zaproszenie do pracy nad sobą, niepowtarzalny czas na zmianę siebie. Wiemy, że tylko autentyczny przykład pociąga za sobą innych, dlatego sami wymagamy najwięcej od siebie. Wierzymy, że każdy z nas posiada w sobie dobro, którym może zarażać innych.

Czytaj więcej: "Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!"

11 listopada - Święto Niepodległości

  Dla każdego Polaka jest to dzień wyjątkowy. W tym dniu szczególnie jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami oraz cieszymy się z faktu, iż żyjemy w wolnym kraju. Staramy się uczcić ten dzień.
  Nasza drużyna jak co roku wzięła udział w gminnych obchodach święta. Razem z wiernymi zebranymi w kościele parafialnym modliliśmy się w intencji Ojczyzny. Po mszy zaś wzięliśmy udział w przemarszu pod pomnik „Zginęli za Polskę" oraz Kopiec Wolności znajdujący się przy naszej szkole. W obu tych miejscach wystawiliśmy warty wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej i oddaliśmy hołd tym, którzy na przestrzeni wieków poświęcili swe życie za wolność Ojczyzny lub też w jakikolwiek inny sposób przyczynili się do rozkwitu naszego kraju. Podczas piątkowej zbiórki przypomnieliśmy sobie znaczenie pojęcia „patriotyzm" oraz powiedzieliśmy sobie, co znaczy być patriotą we współczesnym świecie.

Czytaj więcej: 11 listopada - Święto Niepodległości

HARCERZE NA SŁUŻBIE U MATKI

HARCERZE NA SŁUŻBIE U MATKI

  Ubiegły weekend, 19-20 października, był dla mieszkańców naszego miasteczka czasem szczególnym. Naszą parafię odwiedził niezwykły gość. Byliśmy świadkami peregrynacji cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Nie mogło nas zabraknąć podczas tak ważnego wydarzenia. Mieliśmy zaszczyt nieść obraz oraz towarzyszyć mu z zapalonymi pochodniami. Mieliśmy też swój udział w oprawie mszy św.
  Spotkanie z Matką Bożą z Jasnej Góry było dla nas wszystkich wyjątkowe i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Pamięć o nich nigdy nie zaginie...

Pamięć o nich nigdy nie zaginie...

  Obowiązkiem każdego z nas jest zachować w pamięci tych, którzy odeszli przed nami. Listopad to czas, kiedy uświadamiamy to sobie szczególnie wyraźnie. To właśnie wtedy odwiedzamy cmentarze i myślami wracamy do naszych przodków.
  Nasza drużyna, jak co roku, włączyła się w obchody Święta Zmarłych. Jeszcze w październiku odwiedziliśmy lipski cmentarz, by tam uporządkować Grób Nieznanego Żołnierza. Wzorem lat poprzednich postanowiliśmy też posprzątać zapomniane mogiły, których prawdopodobnie nikt już nie odwiedza. W dniu Wszystkich Świętych wystawiliśmy warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, jak również w miejscu pochówku druhny Krystyny Bartoszewicz.
  Chcielibyśmy złożyć serdecznie podziękowania pani Joannie Michalczuk za przekazanie nam farby do pomalowania krzyża na Grobie Nieznanego Żołnierza.

HARCERZE JUŻ PO RAZ PIĄTY U ŹRÓDEŁ BIEBRZY

U źródeł Biebrzy

  Pierwszy październikowy weekend przywitał nas słońcem i piękną pogodą. W sobotni poranek, 5 października, dwudziestu harcerzy z naszej drużyny wraz z instruktorami udało się do Dąbrowy Białostockiej, aby stamtąd już po raz kolejny wyruszyć na pieszy rajd pod hasłem „Harcerze u źródeł Biebrzy", organizowany przez 1DDH „Gladius" i 4 NDHSG „Złote Lwy".

Czytaj więcej: HARCERZE JUŻ PO RAZ PIĄTY U ŹRÓDEŁ BIEBRZY

Statystyki

Odsłon artykułów:
2315738

Ogląda nas

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna