HARCERZE JUŻ PO RAZ PIĄTY U ŹRÓDEŁ BIEBRZY

U źródeł Biebrzy

  Pierwszy październikowy weekend przywitał nas słońcem i piękną pogodą. W sobotni poranek, 5 października, dwudziestu harcerzy z naszej drużyny wraz z instruktorami udało się do Dąbrowy Białostockiej, aby stamtąd już po raz kolejny wyruszyć na pieszy rajd pod hasłem „Harcerze u źródeł Biebrzy", organizowany przez 1DDH „Gladius" i 4 NDHSG „Złote Lwy".

Czytaj więcej: HARCERZE JUŻ PO RAZ PIĄTY U ŹRÓDEŁ BIEBRZY

Druh Ryszard Kaczorowski – nasz nowy patron

Druh Ryszard Kaczorowski – nasz nowy patron

  Pierwszy wrześniowy weekend był pełen niezwykle ważnych wydarzeń dla każdego harcerza naszej chorągwi. Były one związane z nadaniem Chorągwi Białostockiej ZHP imienia hm. Ryszarda Kaczorowskiego i przekazania nowego sztandaru.

Czytaj więcej: Druh Ryszard Kaczorowski – nasz nowy patron

ZLOT HUFCA 2013

ZLOT HUFCA 2013

  W dniach 07-09 czerwca 2013 roku w Bazie Harcerskiej „Kamionek" już po raz kolejny odbył się Zlot Hufca ZHP Sokółka. Hasłem tegorocznego zlotu było „100-lecie harcerstwa na Białostocczyźnie". W ciągu trzech dni spotkało się ponad 100 instruktorów, wędrowników, harcerzy i zuchów naszego hufca, aby razem wziąć udział w harcerskiej przygodzie, porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, miło spędzić czas. Naszą drużynę reprezentowała grupa 13 harcerzy oraz, oczywiście, instruktorzy.

Czytaj więcej: ZLOT HUFCA 2013

"Nikt nie ma większej miłości od tego, kto życie swoje oddaje za przyjaciół swoich"

  Ten cytat z Pisma Świętego pojawiał się często podczas obchodów 70. rocznicy rozstrzelania 50 mieszkańców ziemi lipskiej, a wśród nich błogosławionej Marianny Biernackiej.
  Tragedia mieszkańców Lipska rozegrała się w pierwszych dniach lipca 1943r., kiedy to w odwecie za śmierć niemieckiego policjanta aresztowano i wywieziono do Grodna 50 osób. Na liście aresztowanych znaleźli się Anna i Stanisław Biernaccy. To właśnie za swoją synową spodziewającą się dziecka pozwoliła się aresztować Marianna Biernacka. Po upływie niespełna dwóch tygodni wszyscy aresztowani zostali rozstrzelani przez Niemców na fortach w Naumowiczach. Dziś Marianna Biernacka jest w gronie błogosławionych i uważana jest za patronkę teściowych. Wśród zamordowanych znalazła się też Anastazja Milewska, patronka Szkoły Podstawowej w Lipsku.

Czytaj więcej: "Nikt nie ma większej miłości od tego, kto życie swoje oddaje za przyjaciół swoich"

Powiewa na wietrze biało-czerwona

Powiewa na wietrze biało-czerwona

  Jeszcze przed majowym weekendem na ulicach naszego miasteczka pojawiły się biało-czerwone flagi. W ten sposób mieszkańcy przygotowali się do obchodów ważnego święta państwowego, jakim niewątpliwie jest Święto Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi.

Czytaj więcej: Powiewa na wietrze biało-czerwona

Statystyki

Odsłon artykułów:
2394096

Ogląda nas

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna