Powiewa na wietrze biało-czerwona

Powiewa na wietrze biało-czerwona

  Jeszcze przed majowym weekendem na ulicach naszego miasteczka pojawiły się biało-czerwone flagi. W ten sposób mieszkańcy przygotowali się do obchodów ważnego święta państwowego, jakim niewątpliwie jest Święto Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi.

Czytaj więcej: Powiewa na wietrze biało-czerwona

Dzień Myśli Braterskiej 2013

Dzień Myśli Braterskiej 2013

„Spójrzmy w ogień, który płonie, bijąc w niebo snopem iskier.
Spójrzmy w ogień – w nim uśpione, dni odległe, znów dziś bliskie.
Posłuchajmy: echo niesie, tamte pieśni sprzed lat wielu.
Posłuchajmy: one przeszłość, przywoływać tak umieją.
Złączmy dłonie w jednym kręgu, obok siebie starzy, młodzi.
Złączmy dłonie, niech wspomnienie, z dniem dzisiejszym parę tworzy…”

  Dzień Myśli Braterskiej to dla każdego harcerza czas szczególny. Tego dnia staramy się głosić ideę braterstwa i przyjaźni. Jest to też okazja do wspomnień, spojrzenia w przeszłość i przypomnienia ludzi, których spotkaliśmy na swojej harcerskiej drodze oraz zdarzeń, które na zawsze zostawiły ślad w naszym życiu.

Czytaj więcej: Dzień Myśli Braterskiej 2013

AKCJA: KASZTANY I ŻOŁĘDZIE

  Jesień to pora, kiedy przyroda powoli przygotowuje się do zimy. Co roku harcerze z naszej drużyny w swoisty sposób włączają się w te przygotowania poprzez zbiór karmy dla zwierząt na zimę.
  W tym roku po raz kolejny poszczególne zastępy przystąpiły do rywalizacji w zbieraniu kasztanów i żołędzi. Najwięcej karmy zebrał zastęp naszych najmłodszych harcerek. Po zakończeniu akcji poszczególne zastępy otrzymały słodkie upominki.
  Zebrana przez nas karma została przekazana dla przedsiębiorcy leśnego p. Wojciecha Zaniewskiego. Mamy nadzieję, że pomoże ona zwierzętom przetrwać trudny zimowy okres i uchroni je przed głodem. 

I ŻUBR ŻYJE W PUSZCZY

I ŻUBR ŻYJE W PUSZCZY

  Pod takim hasłem w dn. 23.01 – 25.01 2013r. odbył się tegoroczny biwak zimowy 6 LDHSG „Żubry” w Lipsku.  Tematyka biwaku związana była z przyrodoznawstwem, a w szczególności z poznawaniem terenów Puszczy Augustowskiej.
  Największą atrakcją biwaku był z pewnością wyjazd do Nadleśnictwa Augustów.

Czytaj więcej: I ŻUBR ŻYJE W PUSZCZY

Harcerze u źródeł Biebrzy

  7 października już po raz czwarty harcerze z drużyn Hufca Sokółka udali się na wędrówkę w poszukiwaniu źródeł Biebrzy. Za przygotowanie rajdu odpowiedzialne były dwie drużyny: 1DDH „Gladius” i 4NDHSG „Złote Lwy”.

Czytaj więcej: Harcerze u źródeł Biebrzy

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435611

Ogląda nas

Odwiedza nas 183 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna