KU NIEPODLEGŁEJ – III RAJD ŚLADAMI ODDZIAŁU HUBALA

  29.09.2018r. już po raz trzeci nasza drużyna zorganizowała pieszą wędrówkę. W tym roku był to rajd niezwykły, ponieważ w związku ze 100 leciem odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę inicjatywa przybrała podniosły charakter. Grupa nieformalna składająca się z trójki rodziców naszych harcerzy : p. Zofia Zielepucha i p. Małgorzata i Wojciech Danilczykowie przy wsparciu patrona Towarzystwa Przyjaciół Lipska oraz naszych instruktorów pozyskała fundusze w ramach projektu „Podlaskie Lokalnie” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja OKNO NA WSCHÓD oraz fundacja Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej.

Czytaj więcej: KU NIEPODLEGŁEJ – III RAJD ŚLADAMI ODDZIAŁU HUBALA

Jubileusz 100 lat harcerstwa w Augustowie

  Związek Harcerstwa Polskiego ma już sto lat. 15 września 2018r. uroczyste obchody jubileuszu odbyły się w Augustowie. Nasza drużyna wzięła również udział w tych uroczystościach. Była msza św., przemarsz na Rynek Zygmunta Augusta, grochówka nad Nettą. Dziękujemy braci augustowskiej za zaproszenie. Nasza drużyna podczas tych uroczystości po raz ostatni wystąpiła jako drużyna sztandarowa Chorągwi Białostockiej ZHP. W podziękowaniu za pięć lat służby otrzymaliśmy kapliczkę z rąk dh.hm. Andrzeja Bajkowskiego i dh. hm. Jolanty Kitlasz. Dziękujemy!

"Przez Sybir do Niepodległej"

  07.09.2018r w Białymstoku nasi harcerze wzięli udział w uroczystości XVIII Międzynarodowego Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru. Jego tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Przez Sybir do Niepodległej", która nawiązała do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Główną część uroczystości stanowił przemarsz uczestników ulicami Białegostoku, spod Pomnika Katyńskiego do kościoła Ducha Świętego. Przy tym kościele znajduje się Grób Nieznanego Sybiraka. Po udziale we mszy świętej przy pomniku liczne delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Nasi harcerze swoim udziałem upamiętnili ofiary zesłania. Dziękujemy.

KU NIEPODLEGŁEJ - III RAJD ŚLADAMI ODDZIAŁU HUBALA

„Biebrzańskie Sianokosy” w Szuszalewie

  W minioną sobotę 08.09.2018r. odbyły się XVII Mistrzostwa Świata w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody w Szuszalewie. W rywalizacji Biebrzańskich Sianokosów stanęły drużyny z całego świata, m.in. ze Słowacji, Węgier, Białorusi, Belgii, Kanady i Polski. Nasze harcerki też miały swoje zadanie do wykonania.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2316988

Ogląda nas

Odwiedza nas 184 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna