NASI HARCERZE PODCZAS OBCHODÓW 97. ROCZNICY BITWY NIEMEŃSKIEJ

  22 września 2017r. spod Kopca Wolności w Lipsku ruszyła IV Sztafeta Niepodległości ku czci 97. rocznicy Bitwy Niemeńskiej. W strugach deszczu oddano hołd mieszkańcom Lipska walczącym o niepodległość. W uroczystościach brała udział również nasza drużyna. W niedzielę 24 września 2017r. jako drużyna sztandarowa wraz z 4 NDHSG „Złote Lwy” reprezentując Hufiec Sokółka wzięliśmy udział w uroczystościach w Sokółce. Po mszy św. w kościele pw. św. Antoniego przemaszerowaliśmy pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam nasi instruktorzy wraz z dh. komendant Hufca Sokółka phm. Edytą Wilkiel złożyli wiązankę kwiatów.

 

HARCERZE NA BIEBRZAŃSKICH SIANOKOSACH

  9 września 2017 r. w Biebrzańskim Parku Narodowym (BbPN) odbyły się XVI Mistrzostwa Świata w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody „Biebrzańskie Sianokosy”. Rywalizacja między kosiarzami odbywała się w Szuszalewie w pobliżu kładki turystycznej. Kosiarze z Francji, Belgii i Białorusi, a także reprezentacje Parków Narodowych w Polsce – Tatrzańskiego, Świętokrzyskiego, Karkonoskiego, Magurskiego i Gór Stołowych. stoczyli walkę o tytuł Mistrza Świata w koszeniu cennych przyrodniczo, bagiennych łąk. Dzieci i dorośli mogli się z kolei wykazać swoimi umiejętnościami w grach i zabawach edukacyjnych związanych z Biebrzą. W tych konkursach pracownikom Biebrzańskiego Parku Narodowego pomagali nasi harcerze z 6LDHSG „Żubry”.

WAKACYJNA WIZYTA HARCERZY Z ZALESIA GÓRNEGO

  20 lipca 2017r. w godzinach popołudniowych do naszej miejscowości dotarli rowerami harcerze z 4 Mazowieckiej Drużyny Harcerek „Połoniny” im. Halinki Konopackiej z Zalesia Górnego. W wyprawie w większości brały udział dziewczęta. Następnego dnia instruktorzy naszej drużyny zorganizowali im wyjście do Placówki Straży Granicznej. Funkcjonariusze byli na tyle mili, że zgodzili się oprowadzić ich po terenie placówki i poopowiadać o tym jak wygląda ich praca. Zobaczyli psa tropiącego, który skacze lepiej od ludzi, umie utrzymać równowagę na desce i potrafi wytropić różne rzeczy. Wieczorem odbyło się wspólnie z harcerzami naszej drużyny obrzędowe ognisko, śpiewanie piosenek i pląsy.  Opowiedzieliśmy sobie o różnicach jakie są miedzy naszymi drużynami- ale co ważne- także o tym co nas łączy- przecież wszyscy harcerze (niezależnie od tego skąd pochodzą i z jakiej organizacji się wywodzą) to jedna rodzina.

 

XVII MIEDZYNARODOWY MARSZ PAMIĘCI ZESŁAŃCÓW SYBIRU

  8 września 2017r nasza drużyna i 4NDHSG "Złote Lwy" pełniły zaszczytną funkcję jako Drużyna Sztandarowa Chorągwi Białostockiej biorąc udział w XVII Międzynarodowym Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru w Białymstoku. Jego uczestnikom towarzyszyło hasło „Ojczyzna w naszych sercach i pamięci”. To była prawdziwa lekcja patriotyzmu i historii, o której powinniśmy pamiętać. Dziękujemy naszym harcerzom za godne reprezentowanie.

Harcerze w Naumowiczach

  15 lipca 2017r. czternaścioro naszych harcerzy wraz z instruktorami wzięła udział w wyjeździe na Białoruś. Pierwsza część tego wyjazdu obejmowała zwiedzanie Grodna. Następnie w godzinach popołudniowych wraz z liczną grupą mieszkańców Lipska harcerze uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. sprawowanej w miejscu uświęconym krwią pomordowanych. Mieli okazję uczcić 74. rocznicę mordu mieszkańców Lipska na fortach w Naumowiczach. Harcerze w raz ze skautkami z Grodna pełnili honorową wartę, złożyli wieniec od mieszkańców naszej gminy i zapalili biało-czerwone znicze. W tym wyjątkowym dniu i wyjątkowym miejscu swoje przyrzeczenie harcerskie złożyła dh. Hania Była to piękna lekcja historii, patriotyzmu i wiary.

 

Statystyki

Odsłon artykułów:
2345628

Ogląda nas

Odwiedza nas 510 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna