„Możesz więcej”!- warsztaty przyszłych zastępowych

   W dniach 07-08.10.2017r w Dąbrowie Białostockiej odbyła się I tura warsztatów dla zastępowych pt: "Możesz więcej!" i jak sama nazwa mówi oczywiście nie mogło zabraknąć na nich naszych druhów. Dh. Weronika, Iza, Diana, Pola i Kinga udowodniły, że mają wiele zapału, pomysłów i energii do realizowania się na funkcji zastępowej. W trakcie warsztatów brały udział w zajęciach z pisania planu pracy zastępu oraz musztry. Dowiedziały się również wiele na temat tego na jakich polach mogą pełnić swoją harcerską służbę. Sprawdziły również w formie teleturnieju swoją wiedzę na temat ZHP. Podczas warsztatów nie zabrakło też dobrej zabawy w formie gier oraz rajdu, którego zadania wymagały wiele odwagi oraz logicznego myślenia. Wieczorem odbyło się świeczkowisko. Dziękujemy dh. Justynie z namiestnictwa za zaproszenie.

WĘDRUJ Z NAMI LASMI, POLAMI….

  Jest sobota 30 września 2017r. Na termometrach zaledwie 3 stopnie ciepła, na samochodach i trawnikach szron, ale słońce zaczyna mocniej przygrzewać i robi się bardzo przyjemnie. Na miejsce startu do II Rajdu Śladami Oddziału Hubala przy kościele parafialnym w Lipsku zgłaszają się startujące co 15 minut patrole z: 1 DDH „Gladius”. 2 DDWHSG „Astat” im. KOP, 4 NDHSG „Złote Lwy” oraz dwa patrole z 6 LDHSG „Żubry”.

Czytaj więcej: WĘDRUJ Z NAMI LASMI, POLAMI….

HARCERZE NA BIEBRZAŃSKICH SIANOKOSACH

  9 września 2017 r. w Biebrzańskim Parku Narodowym (BbPN) odbyły się XVI Mistrzostwa Świata w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody „Biebrzańskie Sianokosy”. Rywalizacja między kosiarzami odbywała się w Szuszalewie w pobliżu kładki turystycznej. Kosiarze z Francji, Belgii i Białorusi, a także reprezentacje Parków Narodowych w Polsce – Tatrzańskiego, Świętokrzyskiego, Karkonoskiego, Magurskiego i Gór Stołowych. stoczyli walkę o tytuł Mistrza Świata w koszeniu cennych przyrodniczo, bagiennych łąk. Dzieci i dorośli mogli się z kolei wykazać swoimi umiejętnościami w grach i zabawach edukacyjnych związanych z Biebrzą. W tych konkursach pracownikom Biebrzańskiego Parku Narodowego pomagali nasi harcerze z 6LDHSG „Żubry”.

NASI HARCERZE PODCZAS OBCHODÓW 97. ROCZNICY BITWY NIEMEŃSKIEJ

  22 września 2017r. spod Kopca Wolności w Lipsku ruszyła IV Sztafeta Niepodległości ku czci 97. rocznicy Bitwy Niemeńskiej. W strugach deszczu oddano hołd mieszkańcom Lipska walczącym o niepodległość. W uroczystościach brała udział również nasza drużyna. W niedzielę 24 września 2017r. jako drużyna sztandarowa wraz z 4 NDHSG „Złote Lwy” reprezentując Hufiec Sokółka wzięliśmy udział w uroczystościach w Sokółce. Po mszy św. w kościele pw. św. Antoniego przemaszerowaliśmy pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam nasi instruktorzy wraz z dh. komendant Hufca Sokółka phm. Edytą Wilkiel złożyli wiązankę kwiatów.

 

XVII MIEDZYNARODOWY MARSZ PAMIĘCI ZESŁAŃCÓW SYBIRU

  8 września 2017r nasza drużyna i 4NDHSG "Złote Lwy" pełniły zaszczytną funkcję jako Drużyna Sztandarowa Chorągwi Białostockiej biorąc udział w XVII Międzynarodowym Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru w Białymstoku. Jego uczestnikom towarzyszyło hasło „Ojczyzna w naszych sercach i pamięci”. To była prawdziwa lekcja patriotyzmu i historii, o której powinniśmy pamiętać. Dziękujemy naszym harcerzom za godne reprezentowanie.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435942

Ogląda nas

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna