„KOCHAM CIĘ! ZHP” – ZLOT W KAMIENNEJ NOWEJ

  „Kocham Cię! ZHP” – pod takim hasłem odbył się w dnia 03-04.06.2017r. zlot Hufca ZHP Sokółka. W tegorocznym zlocie, zorganizowanym na terenie bazy harcerskiej „Kamionek” w Kamiennej Nowej, uczestniczyło ponad 120 osób: instruktorów, wędrowników, harcerzy i zuchów z Sokółki, Dąbrowy Białostockiej, Lipska, Nowego Dworu i Sidry. Zlot rozpoczął się uroczystym apelem. Drużyny biorące udział w zlocie rywalizowały o tytuł „Najlepszej drużyny Zlotu Hufca ZHP Sokółka” w ramach rożnych harcerskich konkurencji, m.in. biegu terenowego, podczas którego harcerze mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności a także realizowanych zadań z „Tajemniczych pudełek”, przygotowanych przez każdą drużynę innej drużynie. Podczas zlotu nie zabrakło też gier sportowych i wspólnych zabaw na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej: „KOCHAM CIĘ! ZHP” – ZLOT W KAMIENNEJ NOWEJ

Harcerze uczcili Dzień Matki

  25 maja 2017r. po raz pierwszy w naszej drużynie obchodzony był tak uroczyście Dzień Matki. Nasi harcerze zaprosili na zbiórkę swoje kochane mamy. Miłym zaskoczeniem było to, że na zaproszenie odpowiedziało wiele pań. Zbiórkę rozpoczęliśmy tradycyjnie, meldunkami. Następnie goście udali się do naszej harcówki. Tam czekała na nich miła niespodzianka w wykonaniu naszych druhenek i druhów. Nie zabrakło również wręczenia kwiatów i słodkiego poczęstunku.

 

„WIWAT MAJ, 3 MAJ..."

  Nasza drużyna uczciła 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja gromadząc się licznie na nabożeństwie w intencji naszej Ojczyzny. Wzięliśmy udział w modlitwie i oprawie mszy świętej. Następnie przemaszerowaliśmy przed pomnik „Zginęli za Polskę", gdzie miała miejsce oficjalna część uroczystości. Harcerze (dh. Klaudia i Kasia) zaciągnęli honorową wartę wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej.

HUFCOWY FESTIWAL PIOSENKI ZUCHOWEJ I HARCERSKIEJ

   W sobotę dnia 20.05.2017r. zuchy, harcerze, wędrownicy, instruktorzy  Hufca Sokółka spotkali się w kinie „Sokół” na Hufcowym Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Zuchowej. Konkurs  zorganizowany został przez Komendę Hufca ZHP w Sokółce, 32 Sokólską Drużynę Harcerską „Rudy” im. Jana Bytnara oraz Krąg Instruktorski. Festiwalowa rywalizacja odbywała się w pięciu kategoriach: zuch solista, gromada zuchowa, harcerz solista, drużyna wielopoziomowa oraz grupa wędrownicza. Każdy wykonał dwie piosenki. I miejsce a zarazem ogromny sukces w kategorii grupa wędrownicza zdobyły przedstawicielki z naszej drużyny. A są to; dh. Asia, Emilka, Kasia, Karolina, Kinga, Klaudia, Patrycja i Paulina. Nagrodzeni wykonawcy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy. Pozostali występujący otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w festiwalu. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

 

W DRODZE ZA KRZYŻEM ULICAMI LIPSKA

  Tydzień poprzedzający Niedzielę Wielkanocną przynosi wiele wyzwań, wyrzeczeń i wzywa do działania. Pierwszym z nich była droga krzyżowa ulicami Lipska (12.04), w której mieliśmy zaszczyt brać udział. Wspólna organizacja ze scholą przyniosła oczekiwany efekt. Krzyż niesiony przez harcerzy, warta harcerska niosącą płonące pochodnie, rozważania oraz pieśni przygotowane przez scholę skłaniały do zadumy i przemyśleń, mimo iż całą drogę padał deszcz, wiał silny wiatr i było bardzo zimno. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę po raz pierwszy wystawiliśmy wartę przy grobie, a w czasie procesji rezurekcyjnej harcerze nieśli ołtarzyk.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2393416

Ogląda nas

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna