HARCERZE NA TURNIEJU STRZELECKIM

  Po raz drugi nasza drużyna wzięła udział w Hufcowym Turnieju Strzeleckim „Tarcza" w Nowym Dworze. 4 lutego 2017r. w godz. popołudniowych 18 harcerzy starszych, wędrowników i 3 instruktorów odwiedziło strzelnicę w harcówce 4NDHSG „Złote Lwy". Była super zabawa i możliwość sprawdzenia bystrości swego oka. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas DMB u nas w Lipsku.

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DRUH

  Dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkół Samorządowych w Lipsku w dniach 27-31.01 2017 r. odbył się biwak zimowy. Tematem przewodnim biwaku było hasło ,, W zdrowym ciele zdrowy druh''. W zimowisku brało udział 39 harcerzy i harcerek oraz 3 instruktorów z dwóch drużyn 5 Sidrzańskiej Drużyny Harcerskiej ,,Trawersi" i 6 Lipskiej Drużyny Harcerskiej Służby Granicznej ,,Żubry''. Uczestnicy byli podzieleni na 4 zastępy o nazwach ,,Sportowe świry'' , ,,Ostre gruchy'' , ,,Zdrowe dresy" , ,,Zdrowe jednorożce''.

Czytaj więcej: W ZDROWYM CIELE ZDROWY DRUH

ODWAŻNIE TWÓRZMY POKÓJ

„Odważnie twórzmy pokój" to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Już po raz dwudziesty szósty harcerze i harcerki są strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. To światło 16 grudnia dotarło do naszej drużyny podczas pierwszej uroczystej wigilii. Zaszczycili nas również goście: p. Burmistrz, panie Dyrektor ZSS, Komendant Straży Granicznej wraz z funkcjonariuszem, wiceprezes TPL, przedstawiciel Stowarzyszenia „Pomóż Sobie". Były jasełka, dzielenie się opłatkiem, życzenia, kolędy i wspomnienia.

Czytaj więcej: ODWAŻNIE TWÓRZMY POKÓJ

HARCERSKIE PÓŁKOLONIE

  W dniach 23.01.- 27.01.2017r. dwie grupy harcerek z 6LDHSG "Żubry" zakończyły udział w półkoloniach. W Samorządowym Przedszkolu w Lipsku pod hasłem "Zimowe Rytmy" realizowały swoje zadania z przedszkolakami. Natomiast w Zespole Szkół Samorządowych w Lipsku w myśl zasady "Trenuj i wygrywaj" grupa harcerek i niezrzeszonych uczennic gimnazjum trenowała piłkę ręczną.

JAK PRZYGODA TO TYLKO W WARSZAWIE, WARSZAWIE.....

   Zgodnie ze słowami znanej nam piosenki 12 grudnia dziewięciu naszych harcerzy wraz z instruktorem dh Leszkiem wyruszyła na przygodę „życia" w ramach akcji Ambasadorów Betlejemskiego Światła Pokoju do Warszawy. Pierwszą noc spędziliśmy w hostelu Emma dzięki życzliwości Rady Rodziców ZSS w Lipsku. DZIĘKUJEMY bardzo serdecznie za pokrycie kosztów naszego noclegu. Następnego dnia od godziny 9.00 byliśmy już gotowi do pełnienia służby. Całym naszym patrolem wraz z przedstawiciela KG ZHP na czele z dh Naczelnik Małgorzatą Sinicą udaliśmy się na spotkanie z panią Premier oraz Radą Ministrów. W miłej atmosferze przekazane zostało światło betlejemskie, a dh Diana Danilczyk przekazała Pani Premier okolicznościową bombkę. Pozostali nasi harcerze wręczyli ministrom przygotowane przez KG ZHP upominki. Tego samego dnia odwiedziliśmy jeszcze: BOR- dh. Diana, Adriana oraz Julia a, dh Dominika, Iza, Weronika, Daniel oraz Hubert- Rzecznika Praw Obywatelskich.

Czytaj więcej: JAK PRZYGODA TO TYLKO W WARSZAWIE, WARSZAWIE.....

Statystyki

Odsłon artykułów:
2420679

Ogląda nas

Odwiedza nas 402 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna