HARCERZE JADĄ DO WARSZWAWY!

  Po raz 3 z rzędu wśród grona zwycięskich drużyn w konkursie na Ambasadorów Betlejemskiego Światła Pokoju znalazła się nasza drużyna harcerska „Żubry"! Będziemy reprezentować Hufiec ZHP Sokółka - Gminę Lipsk podczas służby w Warszawie roznosząc Betlejemskie Światło Pokoju do centralnych instytucji państwowych, mających swoje biura w Warszawie.
  Do 20 listopada trwał konkurs na Ambasadorów Światła. W ramach zadania konkursowego, drużyny z całej Polski musiały stworzyć film, który pokazywał ich działalność.

NA TANECZNĄ NUTĘ W KUŹNICY

  W piątek 25.11.2016 r. 31 naszych harcerzy wraz z instruktorami udało się do Kuźnicy na hufcową zabawę andrzejkową. Za nim dotarliśmy na miejsce imprezy odwiedziliśmy ks. Jarka- kapelana harcerzy prawosławnych naszego hufca. Zwiedziliśmy cerkiew w Kuźnicy, dowiedzieliśmy się wielu interesujących informacji o wierze prawosławnej, a na koniec wspólnie się pomodliliśmy.

Czytaj więcej: NA TANECZNĄ NUTĘ W KUŹNICY

1 listopada, Dzień Wszystkich Świętych

  Dzień ten skłania do zadumy nad życiem ludzkim i wspomnień nad tymi, którzy nas opuścili. Jest to oznaką szacunku i pamięci dla zmarłych. Na grobach składa się wieńce i zapala znicze. Harcerze wystawiają honorowe warty. Jak co roku nasza drużyna wypełniła to zadanie super. Dziękujemy Wam druhowie!

98 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

  11 listopada w Lipsku w zimowej aurze obchodzona była uroczystość 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku harcerze z 6LDHSG „Żubry" uczestniczyli w gminnych obchodach. Wzięli udział w oprawie liturgicznej Mszy Św, przemarszu pod pomnik „Zginęli za Polskę" i Kopiec Wolności oraz wystawieniu wart honorowych wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej.

Czytaj więcej: 98 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

I RAJD ŚLADAMI ODDZIAŁU „HUBALA"

  8.10 2016r. nasza drużyna zorganizowała w Lipsku I Rajd Śladami Oddziału „Hubala". Do rajdu zgłosiło się 5 patroli: dwa z Dąbrowy z 1DDH „ Gladius", z Nowego Dworu z 4NDHSG „Złote Lwy" i dwa patrole z 6LDHSG „Żubry". Na starcie w godzinach porannych pojawiły się tylko trzy patrole. Patrole z Dąbrowy Bł w związku z chorobami zgłoszonych uczestników zrezygnowały z udziału. Pogoda nam dopisała mimo zapowiadanych deszczy. Rajd przebiegał bardzo sprawnie i w bardzo miłej atmosferze. Przygotowane zostało pięć punktowanych zadań.

Czytaj więcej: I RAJD ŚLADAMI ODDZIAŁU „HUBALA"

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435902

Ogląda nas

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna