98 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

  11 listopada w Lipsku w zimowej aurze obchodzona była uroczystość 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku harcerze z 6LDHSG „Żubry" uczestniczyli w gminnych obchodach. Wzięli udział w oprawie liturgicznej Mszy Św, przemarszu pod pomnik „Zginęli za Polskę" i Kopiec Wolności oraz wystawieniu wart honorowych wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej.

Czytaj więcej: 98 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

1 listopada, Dzień Wszystkich Świętych

  Dzień ten skłania do zadumy nad życiem ludzkim i wspomnień nad tymi, którzy nas opuścili. Jest to oznaką szacunku i pamięci dla zmarłych. Na grobach składa się wieńce i zapala znicze. Harcerze wystawiają honorowe warty. Jak co roku nasza drużyna wypełniła to zadanie super. Dziękujemy Wam druhowie!

NOWA SIEDZIBA HARCERZY

  Dzięki wsparciu Burmistrza p. Lecha Łępickiego, rodziców: p. Bogdana Daroszkiewicza, p. Janusza Bielawskiego, p. Wojciecha Danilczyka, p. Katarzyny i Tomasza Tarasewicz oraz Dyrekcji ZSS nasi harcerze zmienili miejsce cotygodniowych zbiórek. Do tej pory harcerskie spotkania odbywały się w Muzeum Pisanki. Od 1 września druhny i druhowie swój nowy azyl mają w budynku przy ulicy Szkolnej 4. Pomieszczenie wymagało gruntownego remontu, harcerze z ochotą podjęli wyzwanie, ochotnicy rozpoczęli pracę.
  Nowy rok szkolny rozpoczęty, czas zacząć także nowy rok harcerski!
  Serdecznie zapraszamy na zbiórki, które odbywają się w piątki od godz. 17 w nowej harcówce!

I RAJD ŚLADAMI ODDZIAŁU „HUBALA"

  8.10 2016r. nasza drużyna zorganizowała w Lipsku I Rajd Śladami Oddziału „Hubala". Do rajdu zgłosiło się 5 patroli: dwa z Dąbrowy z 1DDH „ Gladius", z Nowego Dworu z 4NDHSG „Złote Lwy" i dwa patrole z 6LDHSG „Żubry". Na starcie w godzinach porannych pojawiły się tylko trzy patrole. Patrole z Dąbrowy Bł w związku z chorobami zgłoszonych uczestników zrezygnowały z udziału. Pogoda nam dopisała mimo zapowiadanych deszczy. Rajd przebiegał bardzo sprawnie i w bardzo miłej atmosferze. Przygotowane zostało pięć punktowanych zadań.

Czytaj więcej: I RAJD ŚLADAMI ODDZIAŁU „HUBALA"

PIERWSZA POMOC I ZBIÓRKA KASZTANÓW, ŻOŁĘDZI

  Jesień to pora, kiedy przyroda powoli przygotowuje się do zimy. Co roku harcerze z naszej drużyny włączają się w te przygotowania poprzez zbiór karmy dla zwierząt.
  Tym razem 30 września postanowiliśmy połączyć znajomość dwóch technik harcerskich. Część drużyny zapoznawała się z techniką jaką jest samarytanka dzięki p. Krysi, naszemu przyjacielowi drużyny. Druga część utrwalała technikę przyrodoznawstwa rozpoznając drzewa w parku i zbierając kasztany i żołędzie. Po zakończeniu akcji zastępy otrzymały trochę słodkości .
Zebrana przez nas karma została przekazana dla przedsiębiorcy leśnego p. Wojciecha Zaniewskiego. Mamy nadzieję, że pomoże ona zwierzętom przetrwać trudny zimowy okres i uchroni je przed głodem.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2316653

Ogląda nas

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna