NOWA SIEDZIBA HARCERZY

  Dzięki wsparciu Burmistrza p. Lecha Łępickiego, rodziców: p. Bogdana Daroszkiewicza, p. Janusza Bielawskiego, p. Wojciecha Danilczyka, p. Katarzyny i Tomasza Tarasewicz oraz Dyrekcji ZSS nasi harcerze zmienili miejsce cotygodniowych zbiórek. Do tej pory harcerskie spotkania odbywały się w Muzeum Pisanki. Od 1 września druhny i druhowie swój nowy azyl mają w budynku przy ulicy Szkolnej 4. Pomieszczenie wymagało gruntownego remontu, harcerze z ochotą podjęli wyzwanie, ochotnicy rozpoczęli pracę.
  Nowy rok szkolny rozpoczęty, czas zacząć także nowy rok harcerski!
  Serdecznie zapraszamy na zbiórki, które odbywają się w piątki od godz. 17 w nowej harcówce!

PIERWSZA POMOC I ZBIÓRKA KASZTANÓW, ŻOŁĘDZI

  Jesień to pora, kiedy przyroda powoli przygotowuje się do zimy. Co roku harcerze z naszej drużyny włączają się w te przygotowania poprzez zbiór karmy dla zwierząt.
  Tym razem 30 września postanowiliśmy połączyć znajomość dwóch technik harcerskich. Część drużyny zapoznawała się z techniką jaką jest samarytanka dzięki p. Krysi, naszemu przyjacielowi drużyny. Druga część utrwalała technikę przyrodoznawstwa rozpoznając drzewa w parku i zbierając kasztany i żołędzie. Po zakończeniu akcji zastępy otrzymały trochę słodkości .
Zebrana przez nas karma została przekazana dla przedsiębiorcy leśnego p. Wojciecha Zaniewskiego. Mamy nadzieję, że pomoże ona zwierzętom przetrwać trudny zimowy okres i uchroni je przed głodem.

XVI Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

  W Białymstoku odbył się w piątek (09 września) Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. To zorganizowana po raz szesnasty uroczystość religijno-patriotyczna upamiętniająca tragiczne losy obywateli polskich zesłanych do Związku Radzieckiego w latach 40. i 50. XX wieku
Uczestnicy przeszli spod Pomnika Katyńskiego do kościoła Ducha Świętego, przy którym jest Grób – Pomnik Nieznanego Sybiraka. Tam została odprawiona msza św. celebrowana przez metropolitę białostockiego abp. Edwarda Ozorowskiego. Ostatnia część uroczystości odbyła się przy Pomniku – Grobie Nieznanego Sybiraka.

Czytaj więcej: XVI Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

POCZĄTEK III SZTAFETY NIEPODLEGŁOŚCI W LIPSKU

  16 września 2016r. z Lipska z pod Kopca Wolności rozpoczęła swój start III Sztafeta Niepodległości. W ten sposób została uczczona 96 rocznica Bitwy Niemeńskiej. Nasze druhny i druhowie godnie uczcili pamięć tych, którzy walczyli o wolność w Polsce. Przy kopcu wystawiona została warta honorowa. Część harcerzy przebiegła krótki odcinek sztafety.

HARCERZE NA DOŻYNKACH W RYGAŁÓWCE!

  W niedzielę 04 września 2016 roku odbyły się Dożynki Gminy Lipsk. Uroczystości dożynkowe rozpoczęła msza św. w Rygałówce, podczas której poświęcone zostały wieńce dożynkowe, symbolizujące tegoroczny plon oraz kosze owoców. Po oficjalnej części otwierającej rolnicze święto przyszedł czas na degustację tradycyjnych potraw regionalnych, Turniej Wsi oraz artystyczne prezentacje. Wszyscy chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności w szeregu konkurencji indywidualnych, przygotowanych i przeprowadzonych przez instruktorów 6 Lipskiej Drużyny Harcerskiej Służby Granicznej „Żubry". Wśród występujących na scenie zaprezentowali się również nasi harcerze, wykonując znane i lubiane piosenki.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2437007

Ogląda nas

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna