W NAUMOWICZACH

  16 lipca 2016r. na zaproszenie p. Lecha Łępickiego – burmistrza Lipska grupa instruktorów i naszych harcerzy wzięła udział w wyjeździe na Białoruś. Pierwsza część tego wyjazdu obejmowała zwiedzanie Grodna. Następnie w godzinach popołudniowych wraz z grupą mieszkańców Lipska harcerze uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. sprawowanej w miejscu uświęconym krwią pomordowanych. Mieli okazję uczcić 73. rocznicę mordu na fortach w Naumowiczach mieszkańców Lipska. Harcerze pełnili honorową wartę, druh Hubert brał czynny udział w Liturgii Słowa. Na koniec uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Lipsk , Stanisław Betko- prawnuk błogosławionej Marianny Biernackiej oraz harcerze złożyli wieniec od mieszkańców naszej gminy. Była to piękna lekcja historii, patriotyzmu i wiary.

UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE

  W sobotę, 9 lipca 2016 r., parafia MB Anielskiej w Lipsku przeżywała odpust ku czci bł. Marianny Biernackiej.
  Harcerze z naszej drużyny wzięli udział w oprawie liturgiczną podczas Mszy Św. o godz. 11.00 oraz pełnili wartę przy obrazie błogosławionej. Msza Św. w intencji mieszkańców Lipska pomordowanych na fortach w Naumowiczach w 1943 r. była celebrowana przez ks. Biskupa Jerzego Mazura.

SPOTKANIE SZKOLENIOWE HARCERZY

  W dniu 22 maja w budynku naszej szkoły odbyło się spotkanie szkoleniowe instruktorów oraz zainteresowanych harcerzy z Hufca Sokółka. Spotkanie zaszczyciła swoją obecnością phm. Edyta Wilkiel – Komendantka Hufca ZHP Sokółka. W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele 1SDH "Astat", 1DDH " Gladius", 4NDHSG 'Złote Lwy" oraz 6LDHSG "Żubry".

Czytaj więcej: SPOTKANIE SZKOLENIOWE HARCERZY

„PER ASPERA AD ASTRA" – PRZEZ TRUDY DO GWIAZD

  „Per aspera ad astra" – przez trudy do gwiazd – pod takim hasłem odbył się w dniach 03-05.06.2016r. Zlot Hufca ZHP Sokółka. W tegorocznym zlocie, zorganizowanym na terenie bazy harcerskiej „Kamionek" w Kamiennej Nowej, uczestniczyło ponad 150 osób: instruktorów, wędrowników, harcerzy i zuchów z Sokółki, Dąbrowy Białostockiej, Lipska, Nowego Dworu i Sidry. Naszą drużynę reprezentowało 20 harcerzy i 3 instruktorów. Druhny i druhowie spędzili ten czas na zgłębianiu wiedzy harcerskiej w ramach poszczególnych zajęć programowych. Zajęcia przeplatane były grami terenowymi i sportowymi, wędrówką, warsztatami, dyskusją, wspólną zabawą na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej: „PER ASPERA AD ASTRA" – PRZEZ TRUDY DO GWIAZD

25-LECIE STRAŻY GRANICZNEJ

  25-lecie powołania Straży Granicznej świętowali (20 maja) funkcjonariusze SG z jednostek w Augustowie, Lipsku i Płaskiej. Była msza święta w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie, uroczysty apel z awansami i odznaczeniami oraz atrakcja dla mieszkańców: prezentacja pojazdów i sprzętu. W tych uroczystościach wzięła również udział nasz drużyna harcerska, na zaproszenie Komendanta placówki w Lipsku. W trakcie uroczystości spotkała nas bardzo miła niespodzianka. Za wieloletnią współpracę otrzymaliśmy pamiątkowy ryngraf. Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2393435

Ogląda nas

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna