JAK CO ROKU W JASIONOWIE

  28 sierpnia 2016r.w kolejną rocznicę pacyfikacji wsi Jasionowo o godz. 12.00, przy zbiorowej mogile pomordowanych odprawiona została uroczysta msza święta. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, Kościoła, organizacji kombatanckich, władze harcerskie Chorągwi Białostockiej hm. Hanna Horodeńska Komendant ZHP Chorągwi Białostockiej, hm. Bogumił Dziedziul Zastępca Komendanta ds. pracy z kadrą i programu, oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy. Wśród nich nie mogło zabraknąć harcerzy z naszej drużyny. W tym uroczystym dniu pełniliśmy służbę jako drużyna sztandarowa Chorągwi Białostockiej z 4 NDHSG „Złote Lwy". Natomiast razem z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Policji została wystawiona z naszych harcerzy warta honorowa przy pomniku. Mimo, iż od tamtych tragicznych wydarzeń minęło już tyle lat, nie wolno nam zapomnieć o tych, którzy stracili wówczas to, co mieli najcenniejsze – swoje życie.

ŚWIĄTECZNA INTEGRACJA SASIEDZKA

  14 sierpnia 2016r. trzy drużyny naszego hufca 1 DDH „Gladius" , 2 DDW „Astat" im. KOP oraz 6 LDHSG „Żubry" wzięły udział we wspólnym przedsięwzięciu. W ramach świątecznej integracji sąsiedzkiej gmin Lipsk – Dąbrowa Białostocka zaśpiewali wspólnie na scenie piosenki harcerskie. Mamy nadzieję, że to nie ostatni.

UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE

  W sobotę, 9 lipca 2016 r., parafia MB Anielskiej w Lipsku przeżywała odpust ku czci bł. Marianny Biernackiej.
  Harcerze z naszej drużyny wzięli udział w oprawie liturgiczną podczas Mszy Św. o godz. 11.00 oraz pełnili wartę przy obrazie błogosławionej. Msza Św. w intencji mieszkańców Lipska pomordowanych na fortach w Naumowiczach w 1943 r. była celebrowana przez ks. Biskupa Jerzego Mazura.

W NAUMOWICZACH

  16 lipca 2016r. na zaproszenie p. Lecha Łępickiego – burmistrza Lipska grupa instruktorów i naszych harcerzy wzięła udział w wyjeździe na Białoruś. Pierwsza część tego wyjazdu obejmowała zwiedzanie Grodna. Następnie w godzinach popołudniowych wraz z grupą mieszkańców Lipska harcerze uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. sprawowanej w miejscu uświęconym krwią pomordowanych. Mieli okazję uczcić 73. rocznicę mordu na fortach w Naumowiczach mieszkańców Lipska. Harcerze pełnili honorową wartę, druh Hubert brał czynny udział w Liturgii Słowa. Na koniec uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Lipsk , Stanisław Betko- prawnuk błogosławionej Marianny Biernackiej oraz harcerze złożyli wieniec od mieszkańców naszej gminy. Była to piękna lekcja historii, patriotyzmu i wiary.

„PER ASPERA AD ASTRA" – PRZEZ TRUDY DO GWIAZD

  „Per aspera ad astra" – przez trudy do gwiazd – pod takim hasłem odbył się w dniach 03-05.06.2016r. Zlot Hufca ZHP Sokółka. W tegorocznym zlocie, zorganizowanym na terenie bazy harcerskiej „Kamionek" w Kamiennej Nowej, uczestniczyło ponad 150 osób: instruktorów, wędrowników, harcerzy i zuchów z Sokółki, Dąbrowy Białostockiej, Lipska, Nowego Dworu i Sidry. Naszą drużynę reprezentowało 20 harcerzy i 3 instruktorów. Druhny i druhowie spędzili ten czas na zgłębianiu wiedzy harcerskiej w ramach poszczególnych zajęć programowych. Zajęcia przeplatane były grami terenowymi i sportowymi, wędrówką, warsztatami, dyskusją, wspólną zabawą na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej: „PER ASPERA AD ASTRA" – PRZEZ TRUDY DO GWIAZD

Statystyki

Odsłon artykułów:
2436990

Ogląda nas

Odwiedza nas 114 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna