DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ 2016

"Posłannictwem moim jest rozprzestrzeniane przyjaźni i braterstwa na całym świecie"
Robert Baden - Powell

Baden powell 1  Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni obchodzone 22 lutego w rocznicę urodzin twórcy światowego skautingu sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave. Piątkową zbiórkę poświęciliśmy na przygotowanie się do hufcowych obchodów DMB. W tym uroczystym dniu podziękowaniami nagrodzeni zostali zastępowi i funkcyjni naszej drużyny. Przypomnieliśmy sobie ideę tego święta. Wykonaliśmy zadanie przedzbiórkowe, czyli przygotowaliśmy wiersz i piosenkę o jednej z drużyn naszego hufca.
W sobotę 20 lutego wyruszyliśmy do Nowego Dworu, aby wspólnie z zuchami i harcerzami z Dąbrowy Białostockiej, Sidry, Korycina, Sokółki i Nowego Dworu poczuć moc braterstwa i przyjaźni na wspólnym świeczkowisku. Na uroczystą zbiórkę przybył również Poseł pan Mieczysław Kazimierz Baszko, który skierował do zebranych życzenia dalszych sukcesów na harcerskim szlaku oraz wspierania i wychowywania kolejnych pokoleń w duchu harcerskich ideałów. Swoje podziękowanie wszystkim drużynom i życzenia wielu harcerskich przygód złożyła również druhna Komendant phm. Edyta Wilkiel.
  Podczas Dnia Myśli Braterskiej odbył się turniej „Drużyna z drużyn" o tematyce harcerskiej. Zajęliśmy III miejsce. Zostały również przyznane nagrody za I Hufcowy Turniej Strzelecki „Tarcza". I tak w kategorii harcerze starsi: I miejsce – dh. Karolina Zieziula natomiast III miejsce – dh Patryk Kudaj, w kategorii instruktorzy: I miejsce – dh. phm. Elżbieta Bielawska, II miejsce – dh. phm Bożena Zaniewska, zaś w kategorii plastycznej „ Snajper w ruchu" nasza drużyna zajęła III miejsce. Na spotkaniu nie mogło również zabraknąć wspólnego śpiewania przy dźwiękach gitary, pląsów i wspólnie zatańczonej Belgijki.
Uroczystość zakończyła się zawiązaniem kręgu z harcerskim pożegnaniem.

Czuwajmy harcerze oraz sympatycy harcerstwa,
by serca naszych żar
rozjaśniał zwątpienie,
promieniał pokojem,
przyjaźni niósł dar,
by nigdy życzliwych nie brakło nam słów

Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!

W KRAINIE BAJKI

  Pod takim hasłem w dniach 28 – 29 stycznia odbył się tegoroczny biwak zimowy naszej drużyny. Podczas kolejnych zajęć mieliśmy okazję przypomnieć sobie bajeczki naszych rodziców i swoich lat dziecięcych. W czwartek z samego rana przygotowaliśmy szkołę do naszego wypoczynku. Zaraz potem odbył się apel na którym zostaliśmy zapoznani z regulaminami. Na apelu rozpoczynającym nasz biwak gościliśmy obie panie dyrektor, które życzyły nam bezpiecznego wypoczynku i niezapomnianych wrażeń. Po apelu każdy zastęp miał za zadanie przygotowanie odpowiednich elementów obrzędowości, które dotyczyły wylosowanych wcześniej postaci z bajek.

Czytaj więcej: W KRAINIE BAJKI

Zauważ człowieka

  "Zauważ człowieka". Tak brzmi hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju.
Już po raz dwudziesty piąty harcerze i harcerki zostali strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami.
  Akcję przekazywania BŚP w naszej chorągwi rozpoczęliśmy od wzięcia udziału w spotkaniu na granicy polsko-białoruskiej w Kuźnicy Białostockiej. Miało ono miejsce 17 grudnia. Tradycyjnie już odbyło się tam przekazanie Betlejemskiego Ognia polskim harcerzom z Białorusi. W spotkaniu wzięli udział: Konsul RP w Grodnie, przedstawiciele Chorągwi Białostockiej na czele z zastępcą komendanta hm. Andrzejem Bajkowskim, Komendant Hufca Sokółka, phm. Edytą Wilkiel, funkcjonariuszami SG z Kuźnicy oraz harcerze z Grodna i z Polski. Naszą drużynę reprezentował dh Leszek wraz z liczną grupą harcerzy.

Czytaj więcej: Zauważ człowieka

HARCERZE WSPIERAJĄ WOŚP

  Już po raz 24 odbywał się ogólnopolski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  Pomysłodawcą i głównym organizatorem zbiórki publicznej jest Jerzy Owsiak. Nasza miejscowość również od wielu lat bierze udział w tejże akcji. W tym roku na prośbę Mateusza Rutkowskiego, naszego harcerza oraz głównego organizatora WOŚP w naszej miejscowości zostaliśmy poproszeni o włączenie się naszej drużyny do tychże obchodów. Postanowiliśmy zaśpiewać kilka piosenek z naszych płyt. Przekazaliśmy również na licytację naszą płytę „Ojczyzno ma – marzenia się spełniają".
  Dziękujemy Ci dh. Mateuszu za Twoje zaangażowanie, determinację i pomysł powołania tak licznej ekipy młodych ludzi do realizacji tak szczytnego przedsięwzięcia.

AMBASADORZY BŚP W WARSZAWIE

  W tym roku nasza drużyna miała zaszczyt zostać już po raz drugi Ambasadorami Betlejemskiego Światła Pokoju. Aby zasłużyć na miano Ambasadorów należało wziąć udział w konkursie zorganizowanym przez Główną Kwaterę ZHP, co też uczyniliśmy. Konkurs polegał na wykonaniu 3 ozdób choinkowych charakterystycznych dla naszego regionu oraz wysłaniu zdjęcia swojej drużyny w pełnym umundurowaniu. Jakże miłym zaskoczeniem było zaproszenie naszej drużyny do udziału w przekazywaniu Betlejemskiego Światła Pokoju do urzędów i instytucji centralnych w Warszawie wraz z członkami i instruktorami Głównej Kwatery ZHP.

Czytaj więcej: AMBASADORZY BŚP W WARSZAWIE

Statystyki

Odsłon artykułów:
2436579

Ogląda nas

Odwiedza nas 150 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna