Nauczyciele wychowania fizycznego uczący w Zespole Szkoł Samorządowych w Lipsku oraz prowadzone przez nich zajęcia pozalekcyjne w roku szkolnym 2016/2017:

zajęcia rekreacyjno - sportowe:

  • mgr Wioletta Sielawa,
  • mgr Piotr Łazuk,
  • mgr Zbigniew Krzywicki,
  • mgr Leszek Zaniewski.

DOMINACJA DRUŻYN PIŁKI RĘCZNEJ GIMNAZJUM W POWIECIE AUGUSTOWSKIM

  Za nami Mistrzostwa Powiatu Augustowskiego w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych. Wspaniale w tym roku zaprezentowały się obie nasze drużyny. Po emocjonujących meczach zakończonych zwycięstwami zajęliśmy I miejsca w obu kategoriach, uzyskując awans do kolejnego etapu rozgrywek.

Czytaj więcej: DOMINACJA DRUŻYN PIŁKI RĘCZNEJ GIMNAZJUM W POWIECIE AUGUSTOWSKIM

PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW- GIMNAZJUM

  W dniu 14.01.2017 roku w Płaskiej rozpoczęli swoje zmagania nasi szczypiorniści. Po zwycięstwach z drużynami z Białobrzeg, Nowinki oraz Płaskiej chłopcy zajęli I miejsce i awansowali na zawody powiatowe. Skład drużyny: Hubert Bielawski, Hubert Bobrowicz, Krzysztof Boguszewski, Paweł Chomiczewski, Mateusz Drapczyński, Daniel Krzywicki, Kacper Krzywicki, Daniel Parfieńczyk, Maciej Toczyłowski.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sztafetowe Biegi Przełajowe – Finał Grupy Północnej

  W dniu 08.10.2016r. w Przewięzi odbył się Finał Grupy Północnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Dziewczęta z naszego gimnazjum wywalczyły bardzo dobre V miejsce uzyskując awans do Finału Wojewódzkiego. Chłopcy zajęli VIII miejsce co niestety nie wystarczyło aby awansować do następnego etapu. Piąte premiowane miejsce było jak najbardziej możliwe do uzyskania, ale na 15 uczniów wytypowanych do zawodów aż pięciu z nich nie pojawiło się w szkole w dniu zawodów (w tym dwóch z najlepszymi czasami). Przykro jest o tym pisać, tym bardziej, że niektórzy z nich po prostu zlekceważyli udział wykazując się nieodpowiedzialnością i zwykłym lenistwem. Szkoda bo chłopcy, którzy wystartowali naprawdę dali z siebie wszystko i przez to czuli się bardzo zawiedzeni postawą swoich nieodpowiedzialnych kolegów.

TOMASZ RAKUS MISTRZEM I WICEMISTRZEM WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W LA

  11 czerwca 2016 r. w Białymstoku odbyły się Igrzyska Województwa Podlaskiego w lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentował w dwóch konkurencjach Tomasz Rakus, uczeń klasy VI, prowadzony przez p. Leszka Zaniewskiego.
  Tomek rywalizację rozpoczął od biegu na 60m. Wystartował z trzeciego toru. Na mecie sędziowie aby ustalić ostateczną kolejność musieli skorzystać z fotokomórki. Nasz sprinter bijąc swój rekord życiowy (7,92 s) zajął wspaniałe II miejsce i został wicemistrzem woj. podlaskiego.
Po zakończonym biegu odbyła się dekoracja i czas już było biec na zbiórkę do wyprowadzenia do skoku w dal. Ze startem w tej konkurencji wiązaliśmy ogromne nadzieje. Pierwsze dwa skoki Tomka nie były jednak zbyt udane ( 4,64 oraz skok spalony) wprowadziły trochę nerwówki. Trzeci skok na odległość 4, 92 dał Tomkowi prowadzenie w konkursie. Przysłowiową kropkę nad „i" skoczek postawił w szóstej kolejce uzyskując 5,12. W ten sposób TOMASZ RAKUS zajął I miejsce i został MISTRZEM WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO. Dekoracji dokonywali trenerzy zwycięzców.

  GRATULUJEMY OGROMNEGO SUKCESU (do tej pory w historii szkoły nie było ucznia, który wywalczył w jednym dniu dwa takie tytuły) i życzymy dalszych sukcesów już jako reprezentant gimnazjum.

PUCHAR WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ

  6 czerwca swoje zmagania rozpoczęły nasze dziewczęta z gimnazjum biorąc udział w Pucharze Województwa Podlaskiego w piłce ręcznej klas I-II. Pierwszy etap rozgrywek odbył się w Gimnazjum w Dąbrowie Białostockiej. Spotkały się dziewczęta z : Nowego Dworu, Szudziałowa, Augustowa, Dąbrowy Białostockiej oraz Lipska.
  Nasza drużyna prowadzona przez p. Leszka Zaniewskiego zagrała w składzie: Katarzyna Krzywicka, Julia Tarasewicz, Laura Skardzińska, Laura Sztukowska, Angelika Danilczyk, Patrycja Zambrowska, Emilia Rutkowska, Gabriela Czokało, Kinga Dobko, Klaudia Radziewicz, Weronika Dailczyk, Beata Awramik, Paulina Chodukiewicz, Karolina Margielewicz.
  Dziewczęta rozegrały w sumie cztery pasjonujące mecze, z których trzy wygrały oraz jeden zremisowały z Gimnazjum w Dąbrowie Białostockiej. Po raz pierwszy mogły też zaprezentować się w nowych strojach.

  Gratulujemy i życzymy sukcesu w czasie ścisłego finału tych rozgrywek.

FINAŁ GRUPY PÓŁNOCNEJ W LA

  W dniu 25 maja 2016r. na stadionie w Suwałkach odbyły się zawody lekkoatletyczne. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Czokało - w biegu na 60m oraz Tomasz Rakus w biegu na 60m oraz w skoku w dal przygotowani przez p. Leszka Zaniewskiego. Obaj nasi sportowcy wypadli bardzo dobrze. Tomasz Rakus zajął I miejsce w skoku w dal- 5,23m i II miejsce w biegu na 60m. Oba te wyniki zakwalifikowały go do zawodów wojewódzkich. Gratulujemy, życzymy sukcesu w Białymstoku.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2395929

Ogląda nas

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.