Pierwszy start i pierwszy mały sukces

  W sobotę 07 października w Przewięzi rozegrane zostały pierwsze w tym roku szkolnym zawody sportowe. Były nimi sztafety przełajowe na poziomie Finału Grupy Północnej. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze dziewczęta klas gimnazjalnych i klasy VII. Po zaciętej walce zajęły V miejsce uzyskując awans na zawody wojewódzkie. Skład naszej sztafety prowadzonej przez p. Leszka Zaniewskiego: Jessica Białas, Adriana Borodziuk, Natalia Paszko, Gabriela Chomiczewska, Mariola Krysiuk, Agata Tkaczuk, Karolina Margielewicz, Kornelia Eksterowicz, Beata Awramik oraz Gabriela Czokało. Rezerwowymi zawodniczkami w tym dniu były: Diana Danilczyk, Agata Lisowska, Aleksandra Bułak oraz Kinga Kasjan. Gratulujemy i życzymy sukcesu na zawodach wojewódzkich.

"Gramy w Ręczną"

  Już od początku września w naszej szkole realizowany jest projekt finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystki ph. „Gramy w Ręczną”. Do projektu zostało zakwalifikowanych 10 szkół z woj. podlaskiego, a wśród nich my. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Realizacją projektu zostały objęte klasy IV ( grupa mieszana skupiająca ponad 20 młodych adeptów piłki ręcznej). Zajęcia prowadzone są przez instruktora piłki ręcznej pana Leszka Zaniewskiego.

"Gramy w Ręczną"

MIMO WAKACJI TRENOWAŁY I GRAŁY

  Bardzo dobre występy piłkarek ręcznych naszego gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017 zaowocowały powołaniami do kadry województwa podlaskiego. W drużynie znalazły się: Diana Danilczyk, Gabriela Czokało oraz Zuzanna Błaszczyk. W czasie wakacji wzięły one udział w dwóch zgrupowaniach i dwóch turniejach. Pierwszy odbył się w ramach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich.  Zawody rozegrane zostały w Karczewie w dniach 17-21.07.2017 r. Piłkarki nasze zagrały z reprezentacjami województw: pomorskiego, świętokrzyskiego i opolskiego, zajmując IV miejsce w swojej grupie. W dniach 19- 23.08.2017 r. w Giżycku rozegrany został XIV  Mazurski Festiwal Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. W zawodach wystąpiła reprezentacja województwa z naszymi dziewczętami w składzie. Szczypiornistki w swojej kategorii wiekowej ostatecznie zajęły bardzo dobre III miejsce.

 

PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ - SUKCESY SPORTOWE GIMNAZJUM 2016/2017

  Rok szkolny 2016/17 obfitował w wiele emocji związanych ze startami naszych sportowców. Do najważniejszych możemy zaliczyć:

Czytaj więcej: PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ - SUKCESY SPORTOWE GIMNAZJUM 2016/2017

Statystyki

Odsłon artykułów:
2436453

Ogląda nas

Odwiedza nas 127 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna