"Gwiazdka dla Afryki"

unicef   Serdecznie zapraszamy do wsparcia realizowanego przez nas projektu „Gwiazdka dla Afryki". Projekt ten jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację dzieci w Sierra Leone.
  Celem projektu jest: zapoznanie dzieci z sytuacją w krajach rozwijających się, w tym głównie w Sierra Leone, kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego, zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone.
Nasi uczniowie przygotowali symboliczne prezenty dla maluchów z Sierra Leone. W pudełeczkach znajdują się symboliczne szczepionki, które chcielibyśmy przekazać dzieciom w Afryce.

  „Prezenty gwiazdkowe" będzie można zakupić podczas semestralnego spotkania z rodzicami w ZSS w Lipsku (23.01.2014r.) oraz podczas Dnia Babci i Dziadka organizowanego przez Samorządowe Przedszkole w Lipsku w dn. 24.01.2014r.

  Akcji towarzyszy także kiermasz prac wykonanych przez Koło Scrapowe działające w szkole podstawowej. Bardzo liczymy na Państwa wsparcie!

Klub Misyjny „Rafiki"
Szkolni Koordynatorzy projektu

Laureaci konkursu "Co pomaga mi wierzyć"

Laureaci konkursu

  W dniu 24.11.2013r. w kościele Św. Rocha w Białymstoku, miało miejsce uroczyste podsumowanie Konkursu plastyczno-fotograficznym dla dzieci i młodzieży p.t. "Co pomaga mi wierzyć", organizowanego przez Akcję Katolicką Diecezji Białostockiej. NA ten konkurs zostały wysłane 3 prace uczniów naszej szkoły. 2 z nich znalazły uznanie w oczach jurorów. Pola Protasiewicz z kl.3b otrzymała I nagrodę, zaś Mateusz Boruch - wyróżnienie. Gratulacje! Uczniów do konkursu przygotowała p. A. Boruch.

Podsumowanie akcji "Wszystkie kolory świata II"

Podsumowanie akcji "Wszystkie kolory świata II"

  Podczas tegorocznej akcji powstało 41 charytatywnych laleczek. Wszystkie były oryginalne i niezwykłe. Każda laleczka uszyta przez ucznia naszej szkoły znalazła swojego opiekuna.
  Kiermasz lalek odbył się w przedszkolu w dniach 16-17 stycznia 2013r. przy okazji Dnia Babci i Dziadka oraz  w szkole  podczas zebrania z rodzicami.  Akcja zakończyła się sukcesem, a na konto UNICEF – pomoc dzieciom w Czadzie wpłynie  410 zł.

Czytaj więcej: Podsumowanie akcji "Wszystkie kolory świata II"

II edycja "Kolorów świata"

  Zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej odsłonie projektu „Wszystkie Kolory Świata”.
  Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na dramatyczna sytuację dzieci w Czadzie. Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

Czytaj więcej: II edycja "Kolorów świata"

BETLEJEM TO MOJE SERCE

  Taki tytuł nosiło przedstawienie jasełkowe, które zostało przygotowane specjalnie na wigilię osób starszych i samotnych. Spektakl został przedstawiony 18 grudnia 2012r. w M-GOK-u. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej( z Klubu Misyjnego „Rafiki”) i gimnazjum (kl. Ia i IIc). Dzieci: M. Wnukowska, K. Bliźniukiewicz, D. Prolejko, E. Chomiczewska, G. Daroszkiewicz, J. Czygier. Maryja- Z. Prolejko . Aniołowie: J. Doroszko, I. Doroszkiewicz, A. Bądzińska, A. Prolejko, N. Sapieszko, A. Wnukowska, M. Gramacka, M. Krzywicka, K. Krzywicka, K. Dadura, E. Bienasz, S. Nieścier, G. Skardzińska, E. Matuszewska. Archanioł Gabriel- Sz. Łodyga ( Dzięki szczególne, Szymon!). Oprawę muzyczną przedstawienia przygotowała p. Wioletta Rokita. Całość reżyserowała p. Agnieszka Boruch.
  Wszystkim uczniom biorącym udział w przedstawieniu  bardzo dziękujemy!
  Z nadzieją, że
" …w Noc Betlejemską,
w noc szczęśliwego rozwiązania
wszystko się nam rozplącze-
węzły, konflikty, powikłania"

życzymy Wesołych Świąt! 

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435648

Ogląda nas

Odwiedza nas 120 gości oraz 0 użytkowników.