„Gwiazdka dla Afryki" – podsumowanie akcji

„Gwiazdka dla Afryki" – podsumowanie akcji

  Zakończyliśmy akcję UNICEF „Gwiazdka dla Afryki". Symboliczne prezenty dla dzieci w Sierra Leone wykonało 46 uczniów. Powstały ciekawe pudełeczka, szkatułki, puzderka, które sprzedawaliśmy na spotkaniu z rodzicami w szkole oraz na Dniu Babci i Dziadka. Dochód z akcji w wysokości 400zł. został przekazany na konto Unicef . Dziękujemy za zrozumienie problemu i udział w przedsięwzięciu.

"Gwiazdka dla Afryki"

unicef   Serdecznie zapraszamy do wsparcia realizowanego przez nas projektu „Gwiazdka dla Afryki". Projekt ten jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację dzieci w Sierra Leone.
  Celem projektu jest: zapoznanie dzieci z sytuacją w krajach rozwijających się, w tym głównie w Sierra Leone, kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego, zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone.
Nasi uczniowie przygotowali symboliczne prezenty dla maluchów z Sierra Leone. W pudełeczkach znajdują się symboliczne szczepionki, które chcielibyśmy przekazać dzieciom w Afryce.

  „Prezenty gwiazdkowe" będzie można zakupić podczas semestralnego spotkania z rodzicami w ZSS w Lipsku (23.01.2014r.) oraz podczas Dnia Babci i Dziadka organizowanego przez Samorządowe Przedszkole w Lipsku w dn. 24.01.2014r.

  Akcji towarzyszy także kiermasz prac wykonanych przez Koło Scrapowe działające w szkole podstawowej. Bardzo liczymy na Państwa wsparcie!

Klub Misyjny „Rafiki"
Szkolni Koordynatorzy projektu

Podsumowanie akcji "Wszystkie kolory świata II"

Podsumowanie akcji "Wszystkie kolory świata II"

  Podczas tegorocznej akcji powstało 41 charytatywnych laleczek. Wszystkie były oryginalne i niezwykłe. Każda laleczka uszyta przez ucznia naszej szkoły znalazła swojego opiekuna.
  Kiermasz lalek odbył się w przedszkolu w dniach 16-17 stycznia 2013r. przy okazji Dnia Babci i Dziadka oraz  w szkole  podczas zebrania z rodzicami.  Akcja zakończyła się sukcesem, a na konto UNICEF – pomoc dzieciom w Czadzie wpłynie  410 zł.

Czytaj więcej: Podsumowanie akcji "Wszystkie kolory świata II"

Laureaci konkursu "Co pomaga mi wierzyć"

Laureaci konkursu

  W dniu 24.11.2013r. w kościele Św. Rocha w Białymstoku, miało miejsce uroczyste podsumowanie Konkursu plastyczno-fotograficznym dla dzieci i młodzieży p.t. "Co pomaga mi wierzyć", organizowanego przez Akcję Katolicką Diecezji Białostockiej. NA ten konkurs zostały wysłane 3 prace uczniów naszej szkoły. 2 z nich znalazły uznanie w oczach jurorów. Pola Protasiewicz z kl.3b otrzymała I nagrodę, zaś Mateusz Boruch - wyróżnienie. Gratulacje! Uczniów do konkursu przygotowała p. A. Boruch.

II edycja "Kolorów świata"

  Zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej odsłonie projektu „Wszystkie Kolory Świata”.
  Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na dramatyczna sytuację dzieci w Czadzie. Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

Czytaj więcej: II edycja "Kolorów świata"

Więcej artykułów…

Statystyki

Odsłon artykułów:
2313872

Ogląda nas

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna