Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Sprawozdanie z działań biblioteki szkolne ZSS w Lipsku.

  1. Udział w akcji promującej czytelnictwo - ,,Czytam sobie w bibliotece" zajęcia, na których dzieci kl. I-III poznały treść książek: „Syrop maga Abrakabry" i „Marta i ufoludek". Dzieci w twórczy sposób zinterpretowały literaturę- układały z sylab magiczne zaklęcia, kolorowały ilustracje, bawiły się w teatr.
  2. Międzyszkolny konkurs dla klas IV – „Mój Pinokio"
  3. Plastyczne dekoracje w bibliotece – cykl zajęć plastycznych z bohaterami książek dla dzieci – uczniowie gimnazjum.
  4. Skrzynka propozycji – nowości w bibliotece, które warto przeczytać. Czytelnicy wrzucali do skrzynki swoje propozycje do zakupu książek z programu „Książki naszych marzeń".
  5. Baśniowy korowód – cykl spotkań z uczniami (kl. III SP) biorącymi udział w konkursie „Baśniowy korowód" dotyczący znajomości baśni H.Ch. Andersena , Ch. Perraulta i braci Grimmów.

Akcje biblioteki w roku szkolnym 2015/16

 cswbCelem akcji „Czytam sobie w bibliotece" jest pokazanie dzieciom, że samodzielne czytanie jest dobrą zabawą, a nauka czytania może być radosna i ciekawa.
  Biblioteka szkolna ZSS w Lipsku zgłosiła swój udział w akcji promującej czytelnictwo - ,,Czytam sobie w bibliotece". Jest to program wspierający naukę czytania. Zostaliśmy zakwalifikowani do programu, do którego mogło przystąpić tylko 900 bibliotek. Na początku września otrzymaliśmy pakiet składający się z 9 książeczek i kompletów pomocy z serii ,,Czytam sobie" Wydawnictwa Egmont.
Programem objęci zostali uczniowie klas I –szych SP.
  Korzystając z otrzymanych materiałów zorganizowaliśmy zajęcia, na których dzieci poznały treść książek: „Syrop maga Abrakabry" i „Marta i ufoludek". Dzieci w twórczy sposób zinterpretowały literaturę- układały z sylab magiczne zaklęcia, kolorowały ilustracje, bawiły się w teatr,
  Efekty przeprowadzonych zajęć można zobaczyć na zdjęciach. Zapraszamy!

knm  Program „Książki naszych marzeń" realizowany przez bibliotekę w roku szkolnym 2015/16. Przede wszystkim umożliwi on zakup książek do bibliotek szkolnych w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

Ogólnopolski Tydzień Czytania

  Uczniowie klasy trzeciej, czwartej i piątej Zespołu Szkół Samorządowych w Lipsku w nietypowy sposób zapoznali się z treścią Legendy o powstaniu Lipska nad Biebrzą. Musieli wytropić chochliki ukrywające się w parku miejskim oraz poznać treść Legendy o powstaniu Lipska.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Tydzień Czytania

Stan czytelnictwa 2014/2015

czyt sp1415

 czyt gim1415

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

  Propozycje zajęć w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w bibliotece szkolne ZSS w Lipsku w październiku 2014 r.

1. Konkurs dla klas IV-VI „Książka na jesiennych liściach".

2. Plebiscyt na najlepszą książkę – dla wszystkich uczniów, którzy głosują na swoje ulubione książki (niekoniecznie ze zbiorów biblioteki), głosy wrzucają do specjalnie przygotowanego pudełka (szukaj na każdym piętrze). Nasza biblioteka tworzy listę 10 książek, na które padło najwięcej głosów. Listę opublikujemy na stronie internetowej szkoły i postaramy się zakupić dane tytuły.

3. „Wojny dorosłych – historie dzieci" – dla klas II i III szkoły podstawowej - zajęcia czytelnicze z książkami wydanymi przez Muzeum Powstania Warszawskiego: („Asiunia" – J Papuzińskiej).

4. Konkurs grafiki komputerowej. programu dla gimnazjum „Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka" Pracę plastyczną można wykonać przy pomocy dowolnego programu komputerowego, samodzielnie, bez kopiowania gotowych elementów, takich jak np. kliparty lub zeskanowane ilustracje. Regulamin szczegółowy w bibliotece.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435636

Ogląda nas

Odwiedza nas 144 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna