Spotkanie z autorem

  Uczniowie klas szóstych naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach detektywistycznych z Dariuszem Rekoszem – autorem powieści przygodowych dla dzieci i młodzieży. Szyfrowali i rozszyfrowywali teksty, rozwiązywali zagadki, brali udział w konkursach. Przez dwa dni - 29 i 30 marca - w bibliotekach Zespołu Szkół Samorządowych i Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 w Augustowie odbyło się sześć spotkań z Dariuszem Rekoszem dla uczniów z ośmiu szkół podstawowych z Augustowa, Lipska, Nowinki i Jabłońskich.
  Spotkania zostały zorganizowane przez augustowski oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w ramach projektu „A właśnie, że czytam!" sfinansowanego przez Fundację PZU.

Biblioteka zaprasza

Biblioteka szkolna
serdecznie zaprasza na miłe spędzanie przerw.
Dostępnych jest dużo gier planszowych,
kolorowych albumów i zestawów do rysowania.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2016 – sprawozdanie ZSS w Lipsku

1. Rozdanie tekstów bajki H. Sienkiewicza rodzicom uczniów klas I i IV do wspólnego czytania w domu. Wykonanie ilustracji do bajki . Wystawa ilustracji na gazetce klasowej.
2. Lekcja biblioteczna w klasach II szkoły podstawowej „Co czwarta wróżka podarowała królewnie?" wg bajki H. Sienkiewicza. Ilustrowanie, wystawa prac na gazetce.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2016 – sprawozdanie ZSS w Lipsku

Projekt „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę"

  W dniu 22 listopada 8 uczniów z naszego zespołu szkół wzięło udział w warsztatach z kodowania. Przygotowało je dla nich Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Augustowie.
Uczestnicy warsztatów mieli okazję odkryć czym jest programowanie.
  Zadaniem uczniów było przygotowanie robota o nazwie Finch do udziału w wyścigu w labiryncie ułożonym z pudełek. Trzeba było go zaprogramować, czyli napisać kod, pod którym kryją się polecenia jakie robot powinien wykonać i jak najszybciej dotrzeć do mety.
  Udział w warsztatach programowania pokazał uczniom, jak działają otaczające nas technologie, wskazał jak bardziej świadomie z nich korzystać, tworzyć i rozwijać. Umiejętność programowania jest dziś szczególnie ważna.

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH - podsumowanie konkursów

,,POSZUKIWACZE ZAGINIONYCH SÓW" nagrody otrzymują:

  • Julia Wnukowska II c
  • Wiktoria Wojnicz IV b
  • Julia Bejnarowicz V
  • Oliwia Krahel VI b
  • Pola Protasiewicz VI b
  • Kinga Kasjan VI b
  • Joanna Czygier II B
  • Ewa Chomiczewska II B
  • Dobrosława Łuczyńska II B
  • Izabela Danilczyk II A

Czytaj więcej: MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH - podsumowanie konkursów

Statystyki

Odsłon artykułów:
2396565

Ogląda nas

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna