Jaki to tytuł?

  W dniach od 10 do 15 października 2016r. biblioteka szkolna zaoferowała uczniom kolejne zadanie. Uczniowie mieli odgadnąć, jakie tytuły książek kojarzą się z wymienionymi przedmiotami. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas IV- VI szkoły podstawowej i gimnazjum.
Oprócz trafności odpowiedzi oceniana będzie poprawność ortograficzna odpowiedzi.

XVI DZIEŃ PAPIESKI – "JAN PAWEŁ II- BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA"

  Biblioteka szkolna włączając się do obchodów Dnia Papieskiego wykonała gazetkę przypominającą uczniom postać naszego wielkiego rodaka- świętego Jana Pawła II.

Lekcje biblioteczne w klasach III gimnazjum

  Zabawa: „Baw się słowami". Zadaniem uczniów było ułożenie z wyciętych z gazety wyrazów haseł. Każda grupa otrzymała ten sam zestaw słów. Uczniowie prześcigali się w układaniu jak najdłuższych i najciekawszych wskazówek do życia.

"Poszukiwacze zaginionych sów"

  W dniach od 3 do 7 października 2016r. w naszej bibliotece ukryło się 15 sów. Do każdej sowy przypisany był odpowiedni numer i wyraz.
Zadaniem uczniów było odnalezienie wszystkich ptaków i ułożenie hasła. Na przerwach biblioteka oblegana była przez uczniów zarówno ze szkoły podstawowej, jak i z gimnazjum. Wszyscy chcieli odszukać ukryte ptaki i ułożyć hasło.

"Co czwarta wróżka podarowała królewnie ?"- konkurs plastyczny

  Kilka tygodni temu uczniowie klas II szk. podstawowej uczestniczyli w lekcji bibliotecznej promującej twórczość Henryka Sienkiewicza. Po zapoznaniu się z treścią bajki uczniowie wykonali prace plastyczne na temat- ,,Co czwarta wróżka podarowała królewnie?". Uczniom klasy I i klas IV- bajkę przeczytali rodzice w domu. Treść bajki otrzymali na wywiadówce szkolnej.
Wszystkie prace zostały wyeksponowane na gazetce.
  Dziękujemy za włożoną pracę. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2436688

Ogląda nas

Odwiedza nas 158 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna