Wolontariusze i „Maleńka miłość" do jasełek

  Przygotowaliśmy wspólnie z podopiecznymi Stowarzyszenia „Pomóż Sobie" jasełka bożonarodzeniowe. Próby odbywały się w wielkich emocjach. Dobieranie strojów, wykonywanie dekoracji przynosiły wiele radości i zabawy. W przygotowania włączyli się rodzice naszych kolegów i koleżanek-zbudowanie szopki, żłóbka, ogniska, pomoc w przystrojeniu piekła. 18 grudnia 2016 r. wystąpiliśmy na spotkaniu opłatkowym w MGOK-u w Lipsku. Publiczność była zachwycona przedstawieniem. W spektaklu wystąpili: Ewa Matuszewska, Karolina Smykowska, Piotrek Chomiczewski, Dorotka Godlewska, Marlenka Matuszewska, Patrycja Godlewska, Wojtek Panasewicz, Maciek Gałaszewski, jego bracia Adam, Oliwier i wolontariusze: Ewa, Kasia, 2 Asie, Dobrusia, Gabrysia, Kinga, Paulina, Agnieszka, Krzysiek. Podczas oglądania widowiska niejednemu widzowi zakręciła się łezka w oku! Gratulujemy występującym!

ANDRZEJKI 2016

  20 listopada wolontariusze bawili się wspólnie z podopiecznymi ze Stowarzyszenia „Pomóż Sobie" na zabawie andrzejkowej. Były tańce w kółeczkach, parach, z balonami i serduszkami. Wróżyliśmy sobie, kto kim zostanie w przyszłości, jakie imię będzie miała przyszła/y ukochana/ukochany, czy znam odpowiedzi na dziwne pytania. Bawiliśmy się w kręgu w różne zabawy: „Stary niedźwiedź mocno śpi", „Mam chusteczkę haftowaną", „Baloniku mój malutki", "Taki mały, taki duży". Na koniec przy pizzy i smacznych ciastach śmialiśmy się i opowiadaliśmy ciekawe historie. Wszyscy bawili się wyśmienicie!

Żarnowo – stadnina koni!

  Zabawa i wielka radość towarzyszyły naszym wolontariuszom podczas wrześniowego pobytu w stadninie koni w Żarnowie. Opiekowaliśmy się naszymi podopiecznymi ze Stowarzyszenia „Pomóż Sobie". Oprowadzaliśmy konie na padoku, budowaliśmy fortece z piasku, graliśmy w piłkę i zajadaliśmy smaczne kiełbaski pieczone w ognisku. Próbowaliśmy również swoich sił podczas jazdy na koniach. Warto byłoby powtórzyć tę przyjemność!

Dni Lipska z "Pomóż sobie"

  5 czerwca wolontariusze wspierali Stowarzyszenie „ Pomóż Sobie" podczas Dni Lipska. Były występy na scenie – śpiewała Ewa Matuszewska i Piotr Chomiczewski – oraz zabawy na łące: „Jedzie pociąg...", „Kaczuszki", „Małe misie", „Święty uśmiechnięty". W zabawy włączyli się też widzowie. Dziękujemy wszystkim i gratulujemy odwagi!

Wolontariusze na pikniku

  22 maja podczas „Pikniku rodzinnego" w Lipsku wolontariusze przygotowali stanowisko ze swoimi wyrobami. Kilka tygodni przygotowywaliśmy popołudniami kolorowe wazoniki, kwiaty z bibuły i filcu. Udało nam się zainteresować nimi uczestników pikniku. Dziękujemy organizatorom za możliwość zaprezentowania swoich prac!

Wolontariusze przed świętami Wielkiej Nocy

  Przed świętami wolontariusze zawsze mają pełne ręce roboty. W tym roku zrobiliśmy mnóstwo kartek świątecznych z kolorowymi zajączkami, żółtymi kurczaczkami, ozdobnymi jajkami i śnieżnobiałymi baziami. Wiele czasu poświęciliśmy również na wykonanie zdobionych skręcaną bibułką wydmuszek jaj. W pracach pomagali nam: przewodnicząca Stowarzyszenia „Pomóż Sobie" pani Alinka i członek stowarzyszenia Piotruś ( nasz kolega, który chętnie przychodzi na spotkania wolontariatu). Wspólnie miło spędziliśmy czas.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435722

Ogląda nas

Odwiedza nas 140 gości oraz 0 użytkowników.